Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Hogata 08:53, 09 wrz 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Aniu ja się wybieram w czwartek do Ciebie (jak nic mi nie wypadnie).
Teoretycznie jadę do pracy, a praktycznie ładować bateryjki....

Tylo o której godz. można wpaść??

____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
beta 09:50, 09 wrz 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
asc napisał(a)
I poranne migawki niedzielne.. życząc miłego dnia

Hosty... niedługo skończą ozdabiać.. daje im ich 5 minut..




to wygląda super


za każdym razem coś nowego u Ciebie wypatrzę

i gratuluje nowej wejściowej rabatki...jest super elegncka

pozdrawiam Aniu
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
kachat 10:11, 09 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Beta, ja też uwielbiam ten kącik u Ani, i naprawdę nie rozumiem, czemu ona tak psioczy na niego... Przecież tu jest pięknie I ten domek ptasi na kamyczkach... Jak dla mnie cudo.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Syla 10:38, 09 wrz 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
asc napisał(a)
Sorki, że nie każdemu odpowiadam..... .. ale Kondziowym sposobem buziam wszytkich

Kondzio... a skąd ja wezmę kompost? Mój z trawy zgnił.. a nowy sie nie chce robić bo za sucho... wiem, wiem, trzeba było podlewać... U nas kompostu nie kupi, a ni przekompostowanej kory, ani, ani...


wystarczy kora Aniu .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
boguslawa_ma... 10:47, 09 wrz 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
asc napisał(a)


Bogusia, to jest śnieżniczka wiosenna, twoja może być ta odmiana większa od gatunku... ich nigdy nie miałam Śnieżyczki olbrzymie - Galanthus elwesii
Te tradycyjne to śnieżyczka przebiśnieg Galanthus nivalis

Poszukuję Leucojum aestivum Gravetye Giant, kwitną dużo później od gatunku naszego

(nazwy zaczerpuję z internetu, aż taka mądra nie jestem )

Leucojum aestivum - nie ma nawet w polskiej Wikipedii.. a na zagranicznych jest.. i za granicą jest ona popularna, a u nas w Polsce nie ma Kiedyś miałam i bardzo mi się podobała... i mam tylko jedno zdjęcie jej i to takie byle jakie Miała wysokość ok. 0,5m


No patrz a ja myślałam że to ta sama roślinka,ale podobna -nawet chciałam ci zaoferować pare cebulek
Trzeba szukać po markietach może się trafispisałam nazwe
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Mala_Mi 11:15, 09 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Agata - zapraszam.. reszta na PW
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:16, 09 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kachat napisał(a)
Beta, ja też uwielbiam ten kącik u Ani, i naprawdę nie rozumiem, czemu ona tak psioczy na niego... Przecież tu jest pięknie I ten domek ptasi na kamyczkach... Jak dla mnie cudo.

Na ten kącik nie psioczę wcale Tylko jałowca muszę eksmitować..

Ale na inne kąciki psioczę

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:18, 09 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Syla napisał(a)


wystarczy kora Aniu .....

Ja jestem z korą.. wtedy na wiosnę mogą posadzić krokusy...
A m się skłania ku kamykom....

Ale zrobimy przymiarkę...

A dla Ciebie dzisiejsza królowa co sie pcha na taras... a Ty chyba nie lubisz żółtego... ale ten kolor jest u mnie wiec jakby co... nie przeszkadza..




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:22, 09 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
boguslawa_madejska napisał(a)

No patrz a ja myślałam że to ta sama roślinka,ale podobna -nawet chciałam ci zaoferować pare cebulek
Trzeba szukać po markietach może się trafispisałam nazwe


W Benex mają cebule LEUCOJUM AESTIVUM , nie pisze, że to Giant, ale zaryzykuję i kupię..

A dla Ciebie inna królowa


I łączka zimowitów.. a raczej jej kawałek, reszta sie dopiero zbiera..


A moje jeżówki już sie wysiewają.... ptaki tylko harcują pomiędzy za nasionkami... ale dla mnie do pielenia zostanie sie i tak duuuuużo... ale nie ścinam bo są ozdobą zimą..


Amator nasionek..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margarete 14:33, 09 wrz 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
asc napisał(a)

A teraz co nababrałam wczoraj wieczorkiem.. i już nie przyjmuje słów krytyki, przesadzać nie będę, zmieniać nie będę... mi może być... a jak sie komuś nie podoba to trudno... niech u siebie zrobi inaczej Wszystkie sugestie z wyjątkiem przesadzania mile widziane Ale przekopywać już nie będę .. mogę dołożyć trafkę jakąś czy cóś.. ale kulki tak zostają
Trawkę posiałam, mam dość rycia w tym miejscu 15 (chyba) kulek siedzi w ziemi...
Fotki słabe bo to wystawa wschodnia i od rana świeci ostre słońce.....

Latarenka sie ochlapała błotem... udawać że tego nie widać..





Fajnie wyszło...nie myslałam że to tak ładnie bedzie wygladac, naprawde, fajnie. Mi osobiscie brakuje traw tam i teraz nie wiem czy wolałabym tam wsadzic trawy pomiędzy kulki jakies lekkie typu miskant ML czy stipy jak u Mazenki na jej nowej rabacie albo zrobic je na brzegu kulkowego poletka jak tu jest u Danusi....
Trzeba by tylko żeby te trawy miały kontrastowy kkolor , inna zielen niz ta z bukszpanów tu jest potrzebna... hakaone, miscant variegata... albo tzw Ptasie łapki
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies