Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Mala_Mi 13:20, 31 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Justynko, jak zwykle u Ciebie można pocieszyć oczy kolorami i ładnymi fotkami....
Jak sunie???

A grad.... to szkodnik jeden...

Okazy w ogrodzie znajomych bardzo ładne.. magnolię siebldi miałam nawet kiedyś już przy kasie.... ale wystraszyłam się, że jednak będzie miała za wietrzne stanowisko.. a byłą już taka duża
A M ostanio pokazuje mi na necie magnolie parasolowatą.... chyba zaraza zbieracza ogrodowego przeszła i na niego
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 10:42, 02 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Justynko piękne kolory w ogrodzie pokazujesz.
Strasznie mi żal piwonii. Moja wypuściła pąka i nie roziwja się dalej. Czy z Twoją kiedyś też tak było?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Justyna 19:25, 02 cze 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Aniu,
Sieboldi, jak dla mnie, warta grzechu i ryzyka. Ja, jak spotkam ładny egzemplarz, skuszę się.
A psiaki powoli się integrują. Efi nadal zdegustowana. Wczoraj, czyli po 3 tygodniach nastąpił pierwszy wspólny epizod zabawowy, także progres. Aktywność Gaji ogranicza się w sumie do 4 czynności - spanie, jedzenie, gryzienie, wydalanie. Dopiero wychodzą jej mleczaki, także trzecia czynność objawia się bardzo intensywnie. Chronię ogród stawijąc siatki wokół roślin, które zauważyłam, że uznała za szczególnie ciekawe kąski. Mam nadzieję, że ten okres gryzienia minie szybko

Marzenko,
mam dwie drzewiaste i nie miałam takiego doświadczenia by pąki się nie rozwineły. Objawy chorobowe, napewno Twoje sokole oczko by dpstzregło. Może ich rozwój jest wstrzymany/wolniejszy przez niskie temperatury. W nocy ostatnio było 10. Gdybym była delikatnym pąkiem piwoni, też bym w taki ziąb się nie odsłoniła. Myślę, ze wraz z słonkiem przyjdą do Ciebie kolory piwoni
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:33, 02 cze 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Ostatni tydzień był deszczowy i pochmurny. Taką pogodę uwielbiają rośliny, które rosną u mnie na rabacie zwanej hostowiskiem, tudzież paprotowiskiem, zależy kto nazywa

Języczka, niestety, mocno sponiewierana przez ślimaki. Jest ich w tym roku u mnie baaardzo dużo, może też dlatego, że ze względu na psiaka nie stosuję środków chemicznych.
Pomarańczowa cała w dziurkach, przewalskiego im mniej posmakowała.




____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:39, 02 cze 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282


epimedium łądnie się rozrosło, ale nie wiem czemu nie kwitnie. Obok wiązówka błotna

storczyk gruntowy, stoplamek plamisty, zwany też kukułką
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:46, 02 cze 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Adiantum uwielbiam, w każdej odmianie, obok wietlica japońska Burgundy Lace



młody języcznik pięnie błyszczy

paprotnik szczecinkozębny - koronkowa robota
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:53, 02 cze 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282


big daddy jest u mnie największą hostą

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Mala_Mi 20:41, 02 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Śliczne hosty i paprocie...... Ostatnio zaczęłam kupować paprocie i adinantum czy jak się to zwie, mnie też zauroczyły I za pomnienia wytargałam języcznik, od 4 lat umierał pod choinkami i liśćmi języczki Ale zajadły nie dał się
Moje języczki gorzej pociachane, ale byłaś u mnie to widziałaś..... dranie przełażą od sąsiada łąki do mnie.... zwykle sypię im za płotem granulki, ale w tym roku przegapiłam ten zabieg, bo było dłuuuugo sucho ... czasu brak.... a one tzn te ślimory jak widać maja czas.. i nie śpią
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Justyna 21:13, 02 cze 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
po chmurzastym tygodniu wieczorem wyszło słońce i w ogrodzie zrobiło się klimatycznie

rutewka orlikolistna i betula

sesja czosnkowa




____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:17, 02 cze 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
kwitną pierwsze tunbergie, wyhodowane z nasionek

cedr libański ma dorodne przyrosty


paulownia zasuwa, ciekawe jaką wysokość osiągnie w tym sezonie
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies