Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Hogata 09:09, 19 cze 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Justyna napisał(a)
Irenko - zapaszam serdecznie
Aniu - już daję
Agatko - Eva jak dla mnie ciemne bordo, ale to kwestia interpretacji, odbioru koloru.
Jak najbardziej można je formować na niewysokie drzewo. Te bzy bardzo dobrze reagują na cięcie. Jeśli chcesz prowadzić go w formie drzewka, warto byś przy wyborze zwróciła uwagę na roślinę, która będzie miała wyraźnie zaznaczony przewodnik. Usuwaj boczne gałęzie, prowadź do wyskości jaką chcesz uzyskać, a potem ścinaj górę, by zagęścić koronę. Szybko rosną, także nie będziesz musiała długo czekać
Bez Eva

Plumosa Aurea



Dzięki za informacje i zdjęcia, muszę sie teraz dobrze zastanowić co wybrać. Bzy są piekne, a zwłaszcza Pulmosa Aurea ten na pewno kupię.

A czy bez "Sutherland gold" to ten sam co "Pulmosa Aurea", bo na zdjeciach wygądają tak samo i opisy mają podobne..... a może jest jakaś różnica???

____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Bogdzia 10:57, 19 cze 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Obydwa piękne. Brzoza również zachwyca i klony , jest na co popatrzec.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Przetacznik 15:33, 19 cze 2013


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
przeczytałam u Bogdzi o sikorce, poradzie z azylu i wstrętnym kocie...
Pamiętam jak byłam mała znalazłam wróbla młodego leżącego na ziemi z zamkniętnymi oczkami. Przyniosłam mamie, mama dotknęła - poczuła bicie serca pod piórkami i dała mu do dzioba kilka kropli kawy. Ten się ocknął, ale zanim nabrał sił minął z tydzień. Mieszkał w pudełku na szafieu nas w pokoju. Nazwany przez nas Maciuś zaczął po kilku dniach budzić nas świergotami ok -6 rano, potem zaczęliśmy w tym pudle wynosić go na dwór, na płot, a któregoś dnia po prostu odfrunął : )
Innym razem znalazłam gołębia chore go, a że weterynarz obok to pognałam z nim do specjalisty - miałam z 8 lat.. Weterynarz wzruszyl ramionami i mnie wyprosił.... oniemiałam wtedy że weterynarz nie chce pomóc zwierzęciu, w głowie mi się nie mieściło....
____________________
Przetacznik 15:40, 19 cze 2013


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Bardzo ciekawy Twój ogród, tyle niezwykłych i nieznanych mi roślin i pięknie je ukazujesz, jestem pod dużym wrażeniem : )
____________________
Justyna 23:14, 19 cze 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Marlenko - dzięki, pozdrawiam

Gremobosiu - w tym roku po zakupach powojnikowych została mi jedna sztuka z którą krążyłam, krążyłam, aż wymyśliłam Myślę, że fajny myk.

Basiu - a ja chciałabym zobaczyć na żywo duży egzemplarz. Moja jest maluszkiem, ok. 0,5 m. To stosunkowo nowa odmiana. W Wojsławicach widziałam metrowy egzemplarz. Czekam więc aż moje maleństwo urośnie, ale też mam oczy szeroko otwarte.

Aga - dziękuję ślicznie, pozdrawiam

Agatko - nie znałam Sutherland Gold. To nowe odmiany, nadal nie często spotykane w ogrodach, szkółkach, a co z atym idzie nie ma wiele informacji na ich temat. Zdjęcia umieszczone w sieci są często pomieszane odmianowo. Niestety, nie mam literatury, w której byłyby porządnie opisane. Ufając informacjom zamieszczonym przez szkółkarza w którego kompetencję wierzę, wyłapałam różnicę. SG ma liście głębiej powycinane od PA. Także jest to odmiana o jeszcze bardziej dekoracyjnych liściach.

Bogdziu - odzwajemniam

Przetaczniku - dziękuję za odwiedziny i ciepłe słowo. Wiesz, specjaliści z którymi miałam kontakt mieli dobre intencje i wiedzę, ale w moim przypadku się nie sprawdziło. Następnym razem, oby nie, zrobię raczej tak jak Twoja mama. Nie jestem w stanie zapewnić inaczej ochrony. A pozostawienie pewnie skończyłoby się znowu tak samo. Co do braku pomocy, niestety, też nie raz z się z tym spotkałam. I to ze strony osób, którzy szczególnie powinni być wrażliwi na cierpienie braci mniejszych z racji profesji.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 23:17, 19 cze 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
fazy rozwoju powojnika Duchess of Edinburgh




____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
agatanowa 23:46, 19 cze 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Justyna napisał(a)

i roślina do identyfikacji
stanowisko cieniste, wysokość ok 1m, rozłogi




Wygląda na Aktinidia pstrolistna - Actinidia kolomikta, kiwi pstrolistne
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Hogata 09:07, 20 cze 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Justyna napisał(a)



Agatko - nie znałam Sutherland Gold. To nowe odmiany, nadal nie często spotykane w ogrodach, szkółkach, a co z atym idzie nie ma wiele informacji na ich temat. Zdjęcia umieszczone w sieci są często pomieszane odmianowo. Niestety, nie mam literatury, w której byłyby porządnie opisane. Ufając informacjom zamieszczonym przez szkółkarza w którego kompetencję wierzę, wyłapałam różnicę. SG ma liście głębiej powycinane od PA. Także jest to odmiana o jeszcze bardziej dekoracyjnych liściach.


Kurcze... ja nie zauważyłam tej różnicy. A tak im się przygladałam... Faktycznie SG ma bardziej powcinane liście i bardzo sie cieszę, bo własnie takiego mam upatrzonego. Ale zakup dopiero w lipcu, jak już nabędę go to się pochwalę
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Mathildis 14:04, 27 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Justyna napisał(a)


Acer Hana Matoi coraz piękniej się przebarwia

Dissectum Garnet również szaleje



Zdecydowanie powinnaś zminić azwę ogrodu na klonikowo

Przepiękne - widać czują się u Ciebie dobrze
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Justyna 19:58, 29 cze 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Agato, dzięki za chęci, ale nie jest to actinidia.
Roślina do identyfikacji, nie jest pnączem, jest byliną cienia, wysokość do ok. metra, rozłogowa, dosyć ekspansywna. A swoją drogą actinidia pstrolistna bardzo ładna, miałam dr Szymanowski, ale ucierpiała w trakcie przeprowadzki. Teraz mam kiwi jadalne, są związki, w tym sezonie spodziewam się zbioru pysznych i zdrowych owoców

Agatko, SG bardziej mi się podoba. Będe zaglądała i podziwiała Twój egzemplarz. Świetne, że masz dojście, bo nie jest licznie dostępny. Jestem ciekawa

Mathildis, dzięki. Kolny bardzo lubię. W ogóle jestem raczej liściakowo-bylinowa, niż igiełkowa.
O klony staram się dobrze dbać, cieszę się kiedy odwdzięczają mi się za opiekę
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies