Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 07:38, 13 cze 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Piotr_ napisał(a)
Mariusz ja do cb z pytaniem co to jest u mnie na str 189 pokazałem co to za roślinka wodna

Wygląda na rdestnice, poszperaj w atlasie wśród gatunków.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 07:40, 13 cze 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
hanka_andrus napisał(a)
Pewnie, mama ma swoje przyzwyczajenie. Ma być cebula, marchew i kapusta, no może z pewnymi wyjątkami.
Też nie mogę odzwyczaić się od grządek warzywnych, ale cebulkę sadzę tylko na szczypior, a marchwi wcale, W przyszłym roku i z buraczków zrezygnuję, na rzecz piwonii.

A to odwrotnie u mnie, warzywa jednak wygrywają . Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 07:43, 13 cze 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)
Twoje piwonie w tym roku dają czadu.. urosły ogromne, muszę zrobić rewolucje na rabacie.. i już ich nei przesadzę, bo są ogromniaste.. rosną za gęsto... Zawilce u mnie strajkują. Przesadzę je pod piwonie

Zawilce rozsadzaj w różnych częściach ogrodu, gdzieś chwycą... podobnie jak ja robiłem , służę materiałem.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 07:46, 13 cze 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mariusz a jesteś w stanie rozpoznać peonie drzewiastą , którą kupiłam parę lat temu jako nn? Jest na tej stronie
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5608-ranczo-szmaragdowa-dolina?page=2053
Kwitnie mi drugi rok dopiero , ale ją uwielbiam

Nie wiem która to z odmian, szukaj na fejsie piwoniowych wyjadaczy, oni na pewno Ci pomogą. Jak chcesz linki, to wstawię na pw.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:05, 13 cze 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
A u mnie między barwnymi irysami i liliowcami panuje spokój, jak ja lubię te przerwę.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mala_Mi 09:50, 13 cze 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz napisał(a)

Zawilce rozsadzaj w różnych częściach ogrodu, gdzieś chwycą... podobnie jak ja robiłem , służę materiałem.


Miejsca brak
Ale jeżówki spod piwonii drzewiastych przesadzę na powiększoną rabatę a tam dam zawilce
Ale to kiedyś tam.... ten rok dla ogrodu jest stracony.

Momo Botan jakoś się pozbierał i zaczyna rosnąć..ten odłożony dla Ciebie.. pamietaj o nim. I jednak jesienne dzielenie jest złe. Podzieliłam na 3 części, wszędzie były ładne kłącza i chyba tylko u mnie przeżyło .. i to te najsłabsze.. bo zostawiłam u siebie najgorsze. Za to żółty w okrągłych kastrach szaleje, chociaż był nieprzesadzany. Późno wydarłam z kotłowni, stał jak zaklęty a teraz wariactwo, tylko paków nie ma... a powinne już być. To tak w kwestii lotosowej.

Bordowa piwonia od Ciebie też szaleje, chociaż ja przesadziłam w zeszłym roku
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 10:01, 13 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Mariusz napisał(a)

Nie wiem która to z odmian, szukaj na fejsie piwoniowych wyjadaczy, oni na pewno Ci pomogą. Jak chcesz linki, to wstawię na pw.

Tak spytałam , bo myślałam, że może poznasz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Filomena 10:53, 13 cze 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Mariusz napisał(a)
A u mnie między barwnymi irysami i liliowcami panuje spokój, jak ja lubię te przerwę.

...


zaprawdę kojące widoki
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Pszczelarnia 12:31, 13 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Też lubię taki spokój międzyogrodowy. Chyba najbardziej.

Piwonia od Ciebie jest naj! Widziałeś? Rośnie z moją róża naj - Mary Rose.

Cebula i piwoniowe uprawy - dobre wykorzystanie powierzchni. Popieram.

U mnie czosnek w różach.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anka_ 11:47, 23 cze 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariusz czy jest różnica w długości kwitnienie piwoni drzewiastych i tych "zwykłych"?
Proszę powiedz mi co to kwitnie https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/143/1439926/original.JPG Myślałam, że to moczarka, Bożenka zasugerowała jaskier wodny - nic takiego nie sadziłam, ale może ptaki przyniosły.

Wspaniły twój ogród w fazie spokoju.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies