Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 12:59, 25 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
mira napisał(a)



ogród to wolność - też tak uważam



proszę napisz mi gdzie kupowałeś irysy bródkowe - pamiętam że pokazywałeś jak ładnie były opisane a na fb pokazałeś kwitnące bajeczne
pozdrawiam

Mira, irysy kupuje u kolekcjonerów i hodowców tych roślin, mogę ci dać namiary - full wypas. Mam też odmiany od Pana Stanisława, prowadzi ogród w Przeworsku. Możesz wpisać się do organizacji MEIS i rozwijać swoją kolekcję, wówczas poznasz wszystkich . Zjazdy, konwenty organizowane są każdego roku w chwili kwitnienia - warto...
http://www.euroiris.net
https://irysek.com





____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 13:12, 25 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 13:16, 25 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 13:20, 25 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Kasya 19:49, 25 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41710
Mariusz napisał(a)

No cóż, swój wątek odwiedzam raz na trzy miesiące i tworzą się zaległe tematy, po fakcie...
Jak masz je w doniczkach, to po prostu zakop na zimę te doniczki w ziemi, przykrywać nie trzeba. Dla niewtajemniczonych, dotyczy piwonii z bardzo mocnego matecznika, pamiętającego jeszcze wiek dziewiętnasty, co do siewek z współczesnych odmian, przykrywałbym je na zimę.







zdązyłes odpowiedziec przed zimą
uff..dobrze zrobilam bo juz siedza zadołowane od miesiąca

twoja jesien bardzo nostalgiczna
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Piotr_ 17:46, 31 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Witaj wpadam z wizyta podziwiac jesień
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
mira 15:49, 17 lis 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mariusz napisał(a)


Pięknie namalowany ten obraz.

Mariusz dzięki za info o irysach. Zapoznam się z tym MEIS ale to chyba międzynarodowe towarzystwo. Mi daleko do kolekcjonerskich rabat irysowych ale kto wie. Ja chętniej bym jeździła na te konwenty w celach pogapienia na irysy bo uwielbiam te kwiaty nie tylko za urok ale i zapach.

A teraz pytanie z innej bajki. Kupiłam Pontederia cordata ‚Blue’ do mojego oczka czyli balii cynkowej wkopanej w ziemię.Doniczka całkiem wypaśna i wymagająca podzielenia. Na razie w celu przetrzymania zimy ścięłam co ponad ziemię i włożyłam głębiej do wody znaczy całkiem - dobrze?

Nie mam ziemi do wodnych - czy jak kopnę moją ogrodową i pomieszam z piaskiem będzie ok? to względem podzielenia bo do kompostowej chyba nie ?

masz jeszcze robotę w ogrodzie?
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:18, 17 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Piękne to miejsce ze stolikiem i ławeczką
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Piotr_ 14:23, 18 lut 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Wnet wiosna mam nadzieję że sie pochwalisz znowu cudnym ogrodem
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Mariusz 12:15, 24 lut 2018


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
mira napisał(a)
A teraz pytanie z innej bajki. Kupiłam Pontederia cordata ‚Blue’ do mojego oczka czyli balii cynkowej wkopanej w ziemię.Doniczka całkiem wypaśna i wymagająca podzielenia. Na razie w celu przetrzymania zimy ścięłam co ponad ziemię i włożyłam głębiej do wody znaczy całkiem - dobrze?

Nie mam ziemi do wodnych - czy jak kopnę moją ogrodową i pomieszam z piaskiem będzie ok? to względem podzielenia bo do kompostowej chyba nie ?

Jeśli tak zabezpieczyłaś pontederie, to martwić o nią się nie musisz.
Ogrodowa ziemia z piaskiem jak najbardziej ok. , ale ja dodałbym kompost liściowy i obornik dobrze przekompostowany. Pozdrawiam Mira
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies