Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

anka_ 01:49, 08 sie 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Migawki z ogrodu Mariusza ...

Ściezki prowadzą het w dal, dzie wzrok nie sięga....









Piwonie drzewiasre- wspaniałe

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 01:53, 08 sie 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ogród pełen rarytasów....











____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kasya 08:15, 08 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41721
Mariusz, bardzo ci dziekuje za miłe przyjecie i za oprowadzenie po arboretum
Głupio troche że zmusiłysmy cie do pójscia do pracy w niedziele ale bylo bardzo miło
Ogrod przyjazny gosciom, zaskakaujący i tajemniczy z krętą scieżką, zachęca do przejcia go od poczatku do konca
Życzę ci aby udalo sie jak najszybciej zrealizowac twoje ogrodowe plany i jestem ich bardzo ciekawa
Szkoda że peonie teraz nie kwitły...

dosłownie kilka ujęc moim okiem







____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 08:30, 08 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41721
Mariusz, napisz proszę jak najlepiej zaopiekowac sie siewkami peonii ? poki co tak na szybko wsadzilam je do malych doniczek i dobrze podlałam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mala_Mi 20:13, 08 sie 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pięknie... w moim stylu... i żałuję, że mnie nie było Ale co się odwlecze to nie uciecze
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:03, 28 sie 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz napisał(a)



Obiedka szerokolistna






Mariusz jak sie ma u Ciebie obiedka..bo te sobie kupiłam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anka_ 23:38, 10 wrz 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mam nadzieję Mariuszu, że dzisiejszy festiwal się udał. chociaż nie... nie nadzieję... mam pewność. Ogromnie żałuję, że nie mogłam tych cudowności zobaczyć. Ale może na majowe święto derenia i jabłoni się uda... A jak- z oczkami sie udało?

Piwonii od ciecie chyba się spodobało u mnie bo puszcza sporo nowych przyrostów. Powiedz mi proszę czy i jak trzeba je zabazpieczyć na zimę. I jak nazywa sie miskant, który dostałyśmy.

Koniczynka też rośnie... i cieszy.

Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mariusz 12:42, 25 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Kasya napisał(a)
Mariusz, napisz proszę jak najlepiej zaopiekowac sie siewkami peonii ? poki co tak na szybko wsadzilam je do malych doniczek i dobrze podlałam

No cóż, swój wątek odwiedzam raz na trzy miesiące i tworzą się zaległe tematy, po fakcie...
Jak masz je w doniczkach, to po prostu zakop na zimę te doniczki w ziemi, przykrywać nie trzeba. Dla niewtajemniczonych, dotyczy piwonii z bardzo mocnego matecznika, pamiętającego jeszcze wiek dziewiętnasty, co do siewek z współczesnych odmian, przykrywałbym je na zimę.





____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 12:46, 25 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)


Mariusz jak sie ma u Ciebie obiedka..bo te sobie kupiłam


Całkiem ładna kępa urosła, nie wymarza - jak do tej pory - choć mam sygnały, że u niektórych po zimie nie wypuściła. W Arboretum również dobrze się trzyma, dobrych kilka lat.






____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 12:55, 25 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
anka_ napisał(a)
Mam nadzieję Mariuszu, że dzisiejszy festiwal się udał. chociaż nie... nie nadzieję... mam pewność. Ogromnie żałuję, że nie mogłam tych cudowności zobaczyć. Ale może na majowe święto derenia i jabłoni się uda... A jak- z oczkami sie udało?

Piwonii od ciecie chyba się spodobało u mnie bo puszcza sporo nowych przyrostów. Powiedz mi proszę czy i jak trzeba je zabazpieczyć na zimę. I jak nazywa sie miskant, który dostałyśmy.

Koniczynka też rośnie... i cieszy.

Pozdrawiam serdecznie.


Festiwal udany, pełno pasjonatów, wiele ogrodniczych wrażeń, ale i dużo jedzenia radości i muzyki . Piwonii nie przekrywałbym, nigdy tego nie robię i siewki spokojnie wytrzymują zimę. Byle nie stały w doniczkach, te trzeba wkopać równo z gruntem.
Miskant dość ciekawy, w tym roku nawet zakwitł - Miscanthus sinensis 'Mysterious Maiden'.
Koniczyna, popisze się w czerwcu, jak tylko zimę przeżyje i nie będzie miała konkurencji innych roślin.


Kwiatostan 'Mysterious Maiden'


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies