Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 08:33, 09 kwi 2018


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Piotr_ napisał(a)
Podziwiam i podziwiam i szuka sadzonki nadal gdzieś ją wyszukam
I czekam na cb na ogrodowisku i u mnie wątku lubiałem czasem jak cos napisałeś u mnie a ty doradzać potrafisz

Pamiętasz ten dzień jak razem wyciągaliśmy takie banany, fajne czasy to były .


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:38, 09 kwi 2018


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Kasya napisał(a)


No właśnie nie zapominaj o nas i wracaj
Oglądanie twoich fotek to wielka przyjemność


Kokorycz teraz kwitnie w arboretum a ja nie mam dla Ciebie fotki, nie zrobiłem jeszcze. Poratuję się starą - Arboretum Bolestraszyce.







____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Kasya 22:22, 09 kwi 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41840
Mariusz napisał(a)


Kokorycz teraz kwitnie w arboretum a ja nie mam dla Ciebie fotki, nie zrobiłem jeszcze. Poratuję się starą - Arboretum Bolestraszyce.









no piekny widoczek

a piwonia od ciebie bedzie miala 2 kwiatki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anka_ 00:38, 13 maj 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariusz zakwitła piwonia od Ciebie. Jeszcze raz dziękuję za wszystko.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Piotr_ 21:27, 14 maj 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
To były czasy dawne i dobre ehh
Teraz to mam brak czasu na ogród stoi czeka po prostu nie mam czasu nawet w Bolestraszycach jeszcze nie byłem w tym sezonie katastrofa ehhh
muszę kiedyś do cb zadzwonić i pogadamy na spokojnie może któregoś wieczoru bo narazie brak czasu na wycieczkę
Jak tam piwonia koperkowa u cb bo jestem ciekaw
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
anka_ 19:09, 18 maj 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariusz jak będziesz miał chwilkę to proszę zerknij do mnie. Metasekwoje mi chorują, może będziesz mógł coś podpowiedzieć. https://www.ogrodowisko.pl/watek/4734-kiedys-bedzie-tu-ogrod?page=358#post_9
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mariusz 11:20, 25 maj 2018


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Patogeny atakują wówczas, gdy roślina jest osłabiona. Jeśli mróz jej zaszkodził, co jest bardzo możliwe, to właśnie teraz pojawią się te zmiany. Jeśli coś stało się z wiązkami przewodzącymi, nie wykluczone że zimą, a później rany, pęknięcia zawładnęły grzyby, to kora niedługo będzie odstawać od drzewa. Osłabione drzewa atakują patogeny, ale identyfikacja chorób na podstawie zdjęcia jest trudna. U nas w 2012 padło kilkanaście metasekwoi.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 11:25, 25 maj 2018


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Piotr_ napisał(a)
To były czasy dawne i dobre ehh
Teraz to mam brak czasu na ogród stoi czeka po prostu nie mam czasu nawet w Bolestraszycach jeszcze nie byłem w tym sezonie katastrofa ehhh
muszę kiedyś do cb zadzwonić i pogadamy na spokojnie może któregoś wieczoru bo narazie brak czasu na wycieczkę
Jak tam piwonia koperkowa u cb bo jestem ciekaw


Aklimatyzacje przeszła i dała wreszcie z kopyta. Pozdrawiam Piotrek



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Waclaw 00:22, 26 maj 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Mariusz napisał(a)

Jednak zanim nadejdzie wiosna, pozostaje mi sięgać do archiwum. W 2011 zacząłem sprowadzać do ogrodu kosaćce bródkowe. Obecnie jest ich kilkanaście odmian, z czego niektóre już kwitły. Akurat w tym temacie bawię się w kolekcjonera, irysy posłużą mi do krzyżówek.
To jeden z nich.
Iris 'Dusky Challenger'


W 2012 kolejna partia dotarła do ogródka. Najbardziej cieszy mnie 'Falujące Jezioro' i 'Prague'


Czy Tobie również irysy się pokładają? Moje leżą. Zwłaszcza po deszczu. Podpieram. Jednak podpierać każdy kwiat... Jak Ty to rozwiązałeś?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Piotr_ 22:00, 29 maj 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
cudowna jest
a ja brak czasowy czy dojadę do cb w tym roku tego nie obiecuję
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies