Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

baraga1904 19:39, 04 lut 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...moje trzmieliny rosną jak oszalałe i nic im nie dolega... bardzo je lubię i polecam...mam nawet w planach większą kolekcję
Syla 19:48, 04 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Łoosiuu napisał(a)
U nie trzmieliny się nie trzymają, bo co roku mimo oprysków mają opuchlaki, poza tym ziemia u mnie ciężka gliniasta to przemarzają jak nie dam lepszej do dołka


U mnie również glina ..... dlatego zanim zaczynałam nasadzenia .... wyznaczałam linię rabat .... przekopywałam piachem mocno i głęboko rozluźniałam glebę a przy nasadzeniach dodawałam dobrą ziemię taką zakupioną w workach ..... Dlatego tak mozolnie to szło ...... Mój ogród ma spadek i tam zawsze gromadziły się duże kałuże po ulewach , dlatego co dwa metry robiłam odwierty na dwa metry głębokości i wsypywałam żwirek w celu odwodnienia..... Można sobie poradzić z taką glebą ale nie jest łatwo i jest to dosyć kosztowne .... niestety .....

Opuchlaki również mam bo wykopałam tego trochę z ziemi ale do chwili obecnej nie zaobserwowałam strat w trzmielinach ...... No może podgryzione mam trochę rh ..... Ale na wiosnę obiecałam walkę z tym stworem ..... nicieniami ..... Muszę sobie przypomnieć co i jak .... pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:50, 04 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
baraga1904 napisał(a)
...moje trzmieliny rosną jak oszalałe i nic im nie dolega... bardzo je lubię i polecam...mam nawet w planach większą kolekcję


U mnie w zeszłym roku po zimie odrobinę podmarzły ale się ładnie odrodziły .... Szybko się regenerują .... Posadzone mam od strony północno zachodniej i jak są mrozy i wiatr i jest bezśnieżnie to niestety trochę im zimno .... Ale to dobra roślina i godna polecenia
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Madzenka 20:03, 04 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Przeczytałam, źe szukasz
tylko nie kopiuj bo nam scenka opadnie

http://www.rhs.org.uk/Shows-Events/RHS-Hampton-Court-Palace-Flower-Show/2012/Gardens/Garden-directory/Contemporary-Contemplation
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:10, 04 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sylwia mam pytanie. Zawsze uwielbiałam trzemielnę silver ze względu na wybarwienie, natomiast od roku mam emerald gold i jestem nią zachwycona, lepiej zimuje, pieknie się wybarwiaa zimą i mniej łysieje w czasie mrozów. Czy Ty też masz takie spostrzeżenia, czy mi się takie egzemplarze trafiły?
Próbowałm z harlequin ale ją mrozy trafiły....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Syla 20:26, 04 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Marzena2007 napisał(a)
Sylwia mam pytanie. Zawsze uwielbiałam trzemielnę silver ze względu na wybarwienie, natomiast od roku mam emerald gold i jestem nią zachwycona, lepiej zimuje, pieknie się wybarwiaa zimą i mniej łysieje w czasie mrozów. Czy Ty też masz takie spostrzeżenia, czy mi się takie egzemplarze trafiły?
Próbowałm z harlequin ale ją mrozy trafiły....


U siebie mam Emerald'n Gold ..... jestem nią zachwycona i ładnie się ją formuje .... jak podmarznie to wypuszcza na nowo listki ....Teraz na wiosnę stuknie jej trzeci roczek u mnie. Wysoka nie jest dlatego, że na wiosnę przycinam dosyć mocno jak się pojawią przemarznięte gałązki (wystawiona jest na działanie silnych wiatrów)...

Z innych odmian które miałam to Sunspot , ale ma mocne ścielące się pędy i na żywopłot odpada ....

Co do Silverka to nie mam doświadczenia ...

Właśnie wróciłam od Madzi szukając linka ale się poddałam jesteś nieoceniona !!!! dziękuję
Jedno miejsce u mnie będzie wyglądało podobnie ale nie dosłownie ..... Szczęki bezpieczne !!!
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
noemi 23:23, 04 lut 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Dobrze, że Marzenka pomogła ... bo mi to umknęło ... ale inspiracja cudna ach te kulki ... ciągle mam wolne miejsce koło studni ... będę na nowo myśleć wiosną o tym miejscu i tam chce kulki !!! dużo kulek ... może być z trawkami ... ... ściskam mocno
____________________
ogród magdalenka
aneta230972 19:36, 05 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Syla napisał(a)


U mnie również glina ..... dlatego zanim zaczynałam nasadzenia .... wyznaczałam linię rabat .... przekopywałam piachem mocno i głęboko rozluźniałam glebę a przy nasadzeniach dodawałam dobrą ziemię taką zakupioną w workach ..... Dlatego tak mozolnie to szło ...... Mój ogród ma spadek i tam zawsze gromadziły się duże kałuże po ulewach , dlatego co dwa metry robiłam odwierty na dwa metry głębokości i wsypywałam żwirek w celu odwodnienia..... Można sobie poradzić z taką glebą ale nie jest łatwo i jest to dosyć kosztowne .... niestety .....

No to mnie Sylwia zmartwiłaś. U nas mamy ok. 30cm ziemi kl. I a potem..... glina. Ja nie wiem jak my damy radę z tyloma drzewkami, W taki razie wyglada na to, że musimy im dać lepszą ziemię.
Pisałaś u mnie o żywopłocie z choiny kanadyjskiej. Kiedyś o niej myślałam ale jest drzewem cieniolubnym. U nas jest pełne słońce a na stanowiskach silnie nasłonecznionych igły choiny kanadyjskie często płowieją bądź są wyraźnie uszkadzane. I chyba ma inne wymagania glebowe niż świerk serbski. Serbiki lubią gleby wapienne a choina kanadyjska jak inne iglaki gleby kwaśne. Obok serbów musimy mieć coś o takich samych wymaganiach. Zastanawiam się nad bukiem. Posadzić np. 10 serbów i kilka buków ( w zależnosci od wielkości). Tylko tak jak pisałam u siebie martwią mnie te dysproporcje na początku. Buka należy mocno ciąć aby się zagęszczał dołem i tworzył w przyszłosci spójny ekran. No ale w sumie może warto?
Sylwia przeglądam jeszcze raz twój piękny ogród Jaką masz odmianę tuji, która tworzy żywopłot? Bardzo ładnie i tak świeżo wygladają i fajnie się komponują z choinkami.
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
emka 21:05, 05 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Sylwia, gdzie jesteś? wpadaj do mnie, zapraszam ja próbuję coś kombinować sama, ale szału nie ma
____________________
Zielonym do góry
Syla 21:50, 05 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
aneta230972 napisał(a)



U mnie również glina ..... dlatego zanim zaczynałam nasadzenia .... wyznaczałam linię rabat .... przekopywałam piachem mocno i głęboko rozluźniałam glebę a przy nasadzeniach dodawałam dobrą ziemię taką zakupioną w workach ..... Dlatego tak mozolnie to szło ...... Mój ogród ma spadek i tam zawsze gromadziły się duże kałuże po ulewach , dlatego co dwa metry robiłam odwierty na dwa metry głębokości i wsypywałam żwirek w celu odwodnienia..... Można sobie poradzić z taką glebą ale nie jest łatwo i jest to dosyć kosztowne .... niestety .....

No to mnie Sylwia zmartwiłaś. U nas mamy ok. 30cm ziemi kl. I a potem..... glina. Ja nie wiem jak my damy radę z tyloma drzewkami, W taki razie wyglada na to, że musimy im dać lepszą ziemię.
Pisałaś u mnie o żywopłocie z choiny kanadyjskiej. Kiedyś o niej myślałam ale jest drzewem cieniolubnym. U nas jest pełne słońce a na stanowiskach silnie nasłonecznionych igły choiny kanadyjskie często płowieją bądź są wyraźnie uszkadzane. I chyba ma inne wymagania glebowe niż świerk serbski. Serbiki lubią gleby wapienne a choina kanadyjska jak inne iglaki gleby kwaśne. Obok serbów musimy mieć coś o takich samych wymaganiach. Zastanawiam się nad bukiem. Posadzić np. 10 serbów i kilka buków ( w zależnosci od wielkości). Tylko tak jak pisałam u siebie martwią mnie te dysproporcje na początku. Buka należy mocno ciąć aby się zagęszczał dołem i tworzył w przyszłosci spójny ekran. No ale w sumie może warto?
Sylwia przeglądam jeszcze raz twój piękny ogród Jaką masz odmianę tuji, która tworzy żywopłot? Bardzo ładnie i tak świeżo wygladają i fajnie się komponują z choinkami.


Jestem prawie od początku istnienia tego forum ..... bardzo dużo nauczyłam się od Szefowej Danusi .... Mam u siebie szpalery roślin posadzonych wzdłuż ogrodzenia choinę kanadyjską, świerka serbskiego i to o co pytasz thuję Smaragd ...... Choina kanadyjska lubi wilgoć a rośnie począwszy od cienia do nasłonecznionego stranowiska .....a że masz glebę glinastą to taka która trzyma wilgoć ......Przy sadzeniu pamiętaj jedynie aby dodać preferowaną ziemię do każdej rośliny a potem odpowiednio pielęgnujesz

Zobacz na przykładnie ogrodu Danusi, ma posadzone rh przy świerkach serbskich .... a jak to wszystko bujnie rośnie

Jeśli taki zestaw nasadzeń o jakich piszesz jest dla Ciebie odpowiedni to jak najbardziej i bez zmartwienia , że będzie na początku taka różnica we wzroście .....Zobaczysz jak to wszysko ruszy przy prawidłowym odżywianiu roślinek a tak na marginiesie świerski serbskie również można formować (tak będzie u mnie ) dlatego jak będziesz je przycinać to będą się zagęszczać a przy okazji żywopłot buka dogoni we wzroście ....

Jeśli nie byłaś to zapraszam do mojej wizytówki ..... tam ujęte są wszystkie prawie ukończone miejsca nasadzeń w moim ogrodzie

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies