Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

anna_studio 22:39, 05 lut 2013


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Pozdrawiam Sylka...
i czekam na Twój zagajnik brzozowo-kulkowy
A na Gardenie się wybierasz...???
Buziam...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
gierczusia 22:50, 05 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Sylwio witaj .. Ja już się gubię w tym wszystkim wybacz ,... Teraz się doczytałam ,ze jesteś szczęśliwą posiadaczką ( doookładnie tak jak ja )

Gliny ,
Opuchlaków,
Planów na lustro III
Planów na ścianę wodną

Tak więc będę zaglądała jeśli pozwolisz .. Booo mam tu 100% zbieżności
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
aneta230972 23:00, 05 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Sylwia Twoją jakże piekną wizytówkę znam na pamięć
Dlatego jest mi tak ciężko się zdecydować. Im więcej ogladam/czytam tym mniej wiem
Podoba mi się mnóstwo roślin ale muszę podejść do tematu zdroworozsądkowo
Nasz żywopłot musi tworzyć po jakimś czasie oczywiście szczelny ekran. No i musi fajnie wyglądać o kazdej porze roku. Do obsadzenia mamy aż 260 metrów i chcę to zrobić raz a dobrze. I bardzo ważne jest też dla mnie aby ten żywopłot ( szczególnie po prawej stronie) był dobrym tłem dla innych nasadzeń, które będziemy robić w póżniejszym czasie. Budynek będzie się znajdował bliżej lewego ogrodzenia i będzie oddalony ok. 30 m od frontu.
Sylwia a jak Twoje szmaragdy znoszą zimę? One u Ciebie tworzą naprawdę fajną ścianę/tło zieleni dla innych roślin. Są takie soczyste. Wydaje mi sie, że aureospicata są trudniejsze ze wzgledu na swoją kolorystykę i ciężej jest wkomponować inne fajne rosliny żeby nie było pstrokato Co myślisz?
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Syla 09:03, 06 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
aneta230972 napisał(a)
Sylwia Twoją jakże piekną wizytówkę znam na pamięć
Dlatego jest mi tak ciężko się zdecydować. Im więcej ogladam/czytam tym mniej wiem
Podoba mi się mnóstwo roślin ale muszę podejść do tematu zdroworozsądkowo
Nasz żywopłot musi tworzyć po jakimś czasie oczywiście szczelny ekran. No i musi fajnie wyglądać o kazdej porze roku. Do obsadzenia mamy aż 260 metrów i chcę to zrobić raz a dobrze. I bardzo ważne jest też dla mnie aby ten żywopłot ( szczególnie po prawej stronie) był dobrym tłem dla innych nasadzeń, które będziemy robić w póżniejszym czasie. Budynek będzie się znajdował bliżej lewego ogrodzenia i będzie oddalony ok. 30 m od frontu.
Sylwia a jak Twoje szmaragdy znoszą zimę? One u Ciebie tworzą naprawdę fajną ścianę/tło zieleni dla innych roślin. Są takie soczyste. Wydaje mi sie, że aureospicata są trudniejsze ze wzgledu na swoją kolorystykę i ciężej jest wkomponować inne fajne rosliny żeby nie było pstrokato Co myślisz?


Polecam thuję Smaragd, na zamknięty szpaler sadzisz wówczas co 80cm (tak mam chyba u siebie , zmierzę nie ma problemu )..... W zimie nie brązowieją , ładnie wyglądają . Natomiast co do Aureospicata to odmiana szerokostożkowa i jako żywopłot jak najbardziej dla zmiany formy nasadzeń aby nie było monotonnie .....Przyrosty mają jedynie złociste a tak to jest ciemnozielona ........do tego koloru będziesz miała szeroką możliwość wybierania barw przy późniejszych nasadzeniach (drzewa liściaste żółte , bordowe )
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
aga_k 09:03, 06 lut 2013


Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 1269
Sylwuś a może taki fotelik?
http://www.openroomfurniture.com/queen-of-love-arm-chair-by-moro-pigatti.aspx
____________________
Aga_k- http://www.ogrodowisko.pl/watek/2432-moje-takie-tam-w-ogrodku
Syla 11:50, 06 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
gierczusia napisał(a)
Sylwio witaj .. Ja już się gubię w tym wszystkim wybacz ,... Teraz się doczytałam ,ze jesteś szczęśliwą posiadaczką ( doookładnie tak jak ja )

Gliny ,
Opuchlaków,
Planów na lustro III
Planów na ścianę wodną

Tak więc będę zaglądała jeśli pozwolisz .. Booo mam tu 100% zbieżności



Cieszę się , że zaglądnęłaś i rób tak nadal .... Lusterko i ściana wodna ..... fantastyczna sprawa!!!! a glina i opuchlaki ? nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać
buziam ....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:53, 06 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
aga_k napisał(a)
Sylwuś a może taki fotelik?
http://www.openroomfurniture.com/queen-of-love-arm-chair-by-moro-pigatti.aspx


To chyba dla mojego M-a .... śmieszny
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
emka 12:18, 06 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Sywia "namaziałam"coś, zajrzyj do mnie w wolnej chwili
____________________
Zielonym do góry
Juzia 13:17, 06 lut 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Syla napisał(a)

Sylwuś a może taki fotelik?
http://www.openroomfurniture.com/queen-of-love-arm-chair-by-moro-pigatti.aspx


To chyba dla mojego M-a .... śmieszny


Syla czemu dla eMa ? Chcesz go przekupić ????
To dla królowej ogrodu
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
gierczusia 13:27, 06 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Syla napisał(a)

Sylwio witaj .. Ja już się gubię w tym wszystkim wybacz ,... Teraz się doczytałam ,ze jesteś szczęśliwą posiadaczką ( doookładnie tak jak ja )

Gliny ,
Opuchlaków,
Planów na lustro III
Planów na ścianę wodną

Tak więc będę zaglądała jeśli pozwolisz .. Booo mam tu 100% zbieżności



Cieszę się , że zaglądnęłaś i rób tak nadal .... Lusterko i ściana wodna ..... fantastyczna sprawa!!!! a glina i opuchlaki ? nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać
buziam ....


Sylwio a w jakiej formie Ty planujesz te lusta u Ciebie??? i w jakiej ilości?? Chcesz mieć takie wyeksponowane czy raczej ukryte i udające ,że ich nie ma ???
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies