Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igiełkowy ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Igiełkowy ogródeczek

margi 08:44, 09 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
A zapomniałam dodać, i to jeszcze ziomalka witam
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
zawitka 09:33, 09 gru 2012


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Witaj Gosiu Ładny ogród zadbane wszystko.No i wspaniały wianek i śliczne bałwanki.Take ładne wszystko bo masz pomocnice gratuluję i podziwiam.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Welka 09:53, 09 gru 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Już ostatnio byłam u Ciebie na chwilkę i miałam ogród pochwalić, ale nie zdążyłam nic napisać.
Dziś muszę, bo takie cuda zasługują na pochwałę - wianek i bałwanki rewelacyjne!
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Juzia 10:18, 09 gru 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38556
Bardzo udany ten debiut
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gosiniak 12:41, 09 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Dziękuję wszystkim, aż się chce robić jak takie pochwały.

A teraz ciąg dalszy mojej relacji ogródkowej. Pierwszą rabatkę już widzieliście, pora na następne.
Strona północno- wschodnia w 2010 roku wyglądała tak

W tym roku pozbyłam się kamyczków na rzecz kory- oj było z tym roboty. Pod kamykami była oczywiście nieszczęsna włóknina, którą też zlikwidowałam. Tą zmianę wymyśliłam jesienią, bo wybieranie listków z kamyków zabierało bardzo dużo czasu, a przecież drzewka będą rosły i liści będzie coraz więcej. Tak to wygląda obecnie, niektóre kamienie zostały przeniesione.

W przyszłym roku zamierzam przenieść wszystkie kamienie z tej rabaty na inną, którą tworzę obok. Marzy mi się tam taki zawijasek bukszpanowy, jaki ma wielu z was.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Welka 13:00, 09 gru 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Według mnie zmiana żwirku na korę bardzo dobra, ładniej to wygląda
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
ka1sia 13:01, 09 gru 2012


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 3194
Gosia, Ty to taki ogrodnik z pomysłami jesteś, super!
Bałwanki i wianek śliczne, zdolne łapki
Pozdrawiam cieplutko, Kasia
____________________
Wszystko o czym...Marzysz
nieszka 13:07, 09 gru 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Gosia a te czerwonolistne drzewka to co jest?
Widzę że masz też jak ja świerki niebieskie... Masz jakiś plan na ich przyszłość? Rosną ponoć ogromne...
Ja się skłaniałam ku przycinaniu ale tak mi szkoda tych ślicznych niebieściutkich przyrostów że nie cięłam jeszcze ani razu
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Gosiniak 14:41, 09 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Ewelinko- też mi się tak wydaje, że to dobra zmiana, tym bardziej, że dalej jest też kora pod szmaragdami, w ten sposób tworzy się jedna całość.
Kasiu- wielkie dzięki za pochwały
Nieszka- te czerwone drzewka to śliwy wiśniowe, tylko nie pamiętam, która odmiana, tnę je mocno 2 razy do roku, żeby się zagęszczały i nie były takie wielkie. Szczerze to nie spodziewałam się, że będą tak szybko rosły. Mam ich jeszcze więcej, ale reszta jest szczepiona na pniu. Danusia je poleca, więc tym bardziej się cieszę, że dobrze wybrałam. Faktycznie są bezproblemowe i długo trzymają liście. Co do świerków nie wiem czy widziałaś, ale Danusia napisała artykuł o cięciu iglaków. Ja swoich też jeszcze nie cięłam, bo w pierwszym roku praktycznie stały, dopiero w drugim się rozbujały. W 2013 będę je cięła- tak jak pisała Danusia przed ruszeniem wegetacji przewodniki, a później można jeszcze uszczykiwać młode przyrosty o połowę, tak samo robię z kosodrzewinami, ale to już więcej zabawy. Moja sąsiadka jeszcze 2 tygodnie temu cięła swoje dorosłe świerki, robi to chyba od wielu lat, bo są bardzo gęste i zwarte. Tak je pociachała, że ja teraz z czubka takiego świerka zrobiłam sobie choinkę na zewnątrz, więc chyba im to cięcie nie szkodzi, a jeśli się nie ma zbyt dużo miejsca staje się koniecznością.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Ymma 17:53, 09 gru 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
dziękuję za odwiedziny i melduję, że Arabellę posiadam u siebie od maja 2012
____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies