Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igiełkowy ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Igiełkowy ogródeczek

Gardenarium 15:40, 07 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hortensja wygląda na Limelight, fajnie, uwielbiam ją i mam także.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ania_wesola 15:54, 07 gru 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Ślicznie u Ciebie i zielono wokół
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Gosiniak 15:57, 07 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
2011 hortensja w pełni rozkwitu, po zakupie to były trzy długie pędy, po cięciu wiosennych ładnie się rozkrzewiła, ale musiała być podwiązana. W 2012 roku już jej nie musiałam wiązać, dzięki silnemu cięciu jest zwarta, a na tym mi zależało.


Moja pierwsza róża - abraham derby, znajduje się na tej samej rabatce, strasznie ją chwalili na innym forum i postanowiłam ją mieć, ale ja nie jestem z niej do końca zadowolona, jej podstawową wadą jest fakt, iż kwiaty mocno się przewieszają, przez co moim zdaniem traci urok, bo ich prawie nie widać.Może ktoś ma inne z nią doświadczenia i poradzi jak ciąć, żeby się tak nie pokładała do ziemi. Poza tym jest wytrzymała i ładnie pachnie.

2012 rok kwiecień
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
nieszka 16:18, 07 gru 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Fajnie, bardzo fajnie. Tak konsekwentnie po kilka sztuk tego samego gatunku roślin
Ja bym tylko się chyba kamyków pozbyła i dosadziła tych bordowych berberysów, lawendę i trawy w okolicach hortensji.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Juzia 16:18, 07 gru 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
No pięknie!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 17:38, 07 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Górne zdjęcie potwierdza że to Limelight. Jest piękna.
Jakbyś chciała ją wyżej wypuścić - obejrzyj mój sposób wiązania wysokich hortensji

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1196-podwiazywanie-wysokich-hortensji
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 17:46, 07 gru 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witam się i ja, piękny ogród i faktycznie nikt wiązania iglaków nie pokazał
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 17:54, 07 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gosiniak napisał(a)





Jak nic przydałyby się tutaj żurawki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gosiniak 18:08, 07 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Sierpień 2012 rok - trochę poprzesadzałam i zmieściły się nowe hortensje widać je za kulkami.

Róża została przesadzona i rośnie teraz koło powojnika "Generał Sikorski"


Teraz mam dylemat, czy nie przesadzić na wiosnę tych cyprysików na pniu- potrzebuję takie na innej rabatce, a w ich miejsce dać te żółte żywotniki wschodnie aurea nana, jak myślicie, może ktoś doradzi, bo sama już nie wiem. Wydaje mi się, że te cyprysiki na pniu są za blisko siebie posadzone i niedługo się złączą. Pokażę jak zaprojektowałam to w garden puzzle, rabaty całej nie widać, bo jest bardzo długa i coraz węższa. Zamiast tych kulek na pniu wstawiłam żywotniki żółte, za nimi są śliwy dziecięce a potem hortensje - wszystkie już tam rosną.


____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 18:14, 07 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Gardenarium napisał(a)
Gosia, cięcia się nie bój, poczytaj jakie są z tego korzyści

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/339-ciecie-iglakow

Poza tym kuliste cyprysiki na pniu to uwielbiają, inaczej wybiją w górę i po formie

Przyznam, że zaimponowałaś mi tym wiązaniem iglaków, mało kto to pokazywał na Ogrodowisku. Brawo dla nowej ogrodniczki


Dziękuję Danusiu, że do mnie zajrzałaś, tak się cieszę jakbym cię spotkała na żywo Oczywiście zastosuję się do twoich cennych rad, artykulik czytałam i przyznam, że trafiłaś w 10, bo właśnie od jakiegoś czasu szukałam informacji na temat cięcia iglaków, chodzi mi zwłaszcza o świerki srebrne, które nigdy nie były przycinane, w zeszłym roku stały, ale w kolejnym miały już całkiem spore przyrosty, poza tym mam kilka świerków serbskich, które tak chwalisz. Kupiłam z przyciętymi przewodnikami i pomyślałam, że ktoś im zrobił krzywdę, a tymczasem dowiedziałam się, że można je ciąć, aby zachowały zwarty pokrój, wiec i ja będę je cięła. Jeszcze raz dziękuję za artykuł i za wszystkie cenne rady, którymi się z nami dzielisz. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies