Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igiełkowy ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Igiełkowy ogródeczek

grembosia 17:27, 11 gru 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Modrzewia przecież możesz krótko przyciąć i nie będzie problemów w komunikacji
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Welka 17:46, 11 gru 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Gosiniak napisał(a)
A w 2012 było już tak, nadal jednak nie jestem do końca zadowolona i już planuję małe poprawki, przede wszystkim muszę przenieść modrzew pendula bo już prawie zasłonił ścieżkę i nie byłoby jak przejść.





Witam!
Coraz bardziej zakochuję się w Twoim ogrodzie! Jest ślicznie, piękne berberysy i te małe kulki i te kolumnowe(też mam takiego i tez nie jestem pewna czy to Erecta) Co to za piękny iglak na środku, jakaś wejmutka czy cośinnego?
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Janina 18:03, 11 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Bajecznie jak wszystko się rozrosło.Chciała bym wiedzieć co masz posadzone za i wokół ławeczki no i w okrągłej rabacje.Niektóre rośliny rozpoznaję a niektóre słabo widać.Co rośnie koło ławki po prawej z bordowymi listkami jakaś śliwa wiśniowa?
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Gosiniak 20:24, 11 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Julio- w pierwszym roku po posadzeniu przycięłam wszystkie gałązki nad 3 oczkiem (miała 3-4 grube i długie gałęzie), to dość nisko. W kolejnym roku po tym przycięciu zagęściła się i tych gałązek do cięcia było już więcej. Wówczas przycięłam ją już troszkę wyżej również wszystkie gałązki. Ogólnie zasada jest taka- wycina się zupełnie gałązki cienkie, krzyżujące się lub połamane. Młode okazy tnie się silnie tak jak ja to zrobiłam ze swoją, starsze natomiast nieco wyżej. Jak będziesz cięła w przyszłym roku to w kolejnym będziesz widziała gdzie było poprzednie cięcie i utniesz wyżej. A i jeszcze jedno - ja tnę na półokrągło, tzn., że nie tnę wszystkich gałązek jednakowo, te w środku zostawiam dłuższe od tych które są na zewnątrz krzewu. A tak naprawdę wszystko zależy jaki chcesz mieć kształt tego krzewu, Danusia tak mocno nie przycina bo zależy jej na wysokim krzewie.
Poczytaj sobie jeszcze tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/199-hortensje-sadzenie-i-pielegnacja
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 20:28, 11 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
ka1sia napisał(a)
Piękne miejsca nam Gosiu pokazujesz, jakie wszystko zadbane i przemyślane, super A taką świerkową kuleczkę też chcę mieć, pomyslę na wiosnę, pozdrowienia zostawiam, Kasia

Wielkie dzięki, a ja buziaki przesyłam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
monteverde 21:16, 11 gru 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Gosia właśnie skończyłam czytać Twój wątek, masz ładny zadbany ogród, widać, że umiesz korzystać z porad i je realizujesz w ogrodzie , bo na przestrzeni tych lat wypiękniał rośliny zadbane widać to po ich kwitnieniu i przyrostach, będę zaglądała i podziwiała następne Twoje poczynania w ogrodzie, pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zbigniew_gazda 21:33, 11 gru 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Gosiu wspaniale wytłumaczyłaś cięcie hortensji. Też z tego skorzystam na wiosnę . Dzięki.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
juliak 21:36, 11 gru 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Dokłądnie Zbyszku- mam nadzieję,że do wiosny będę pamiętać te wszystkie wskazówki.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Marlenaa 00:12, 12 gru 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Witaj Gosiu, wpadam z rewizytą. Pięknie u Ciebie, tak czyściutko, wszystko zadbane. Najbardziej przypadł mi do gustu zakątek z ławeczką.
Będę zaglądać
Pozdrawiam.
____________________
krowy, staw i my
elzbieta_b 08:23, 12 gru 2012


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Witaj Gosiu Pięknie u Ciebie. Zamiast migdałka posadziłaś śliwę wiśniową. Wygląda ślicznie ale musisz wziąć pod uwagę to, że ona rośnie jak szalona. U mnie to duże drzewo, które rodzi co roku smaczne owoce. Na początku bałam się spróbować Od jakiegoś czasu tnę ją solidnie, ponieważ wchodzi do sąsiadów. U jej stóp posadziłam białego powojnika. Miał za zadanie rozświetlić koronę ale jak się okazało "pognał" do samego czubka i kwiaty oglądam z piętra Na wiosnę przesadzę go w inne miejsce. Pozdrawiam
____________________
Mały ogródek, a dużo przyjemności
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies