Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igiełkowy ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Igiełkowy ogródeczek

Gosiniak 09:38, 07 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Wczoraj totalnie mnie zasypało odśnieżałam podjazd chyba z godzinkę, jest niestety trochę duży, teraz żałuję, że taki zrobiłam, miałabym więcej miejsca dla roślinek. Zmniejszyłam, go w tym roku delikatnie i stworzyłam dwie małe rabatki, ale o tym opowiem trochę później.
Dzisiaj z rana podwiązałam naokoło cyprysiki, jeszcze nie wszystkie (zabrakło sznurka), rozczochrały się pod ciężarem śniegu. Mam ten sam problem co roku, jak mocno napada to muszę je wiązać, żeby zachowały pokrój, Myślę, że wina tkwi w tym, iż przez dwa lata nie były cięte, myślałam, że będą rosły jak szmaragdy, a tymczasem zaczęły robić się rzadkie i okazało się, że bez cięcia się nie obędzie. Mam je tylko na jednej rabatce od frontu takie zwykłe kolumnowe i dwa na pniu, wszystkie kupione w marketach, była też trzecia kulka, która padła 3 miesiące po posadzeniu. Oczywiście po wykopaniu okazało się, że jest praktycznie bez korzeni. To był jeden z pierwszych błędów popełnionych przeze mnie i teraz zasada brzmi nie kupuj w marketach, a jeśli cię bardzo kusi przyjrzyj się dokładnie bryle korzeniowej.

Rozczochrane cyprysiki

Już związane

Cyprysiki na pniu- w trakcie wiązania
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
nieszka 11:19, 07 gru 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Witaj Gosia!

Patrząc na zimowe zjęcie krzewów nie mogę się doczekać letnich
Myślisz że ja zaczniesz troszkę ciąć cyprysiki to pozbędziesz się problemu wiązania zimą?

Ja też mam problem ze zbyt dużym podjazdem i ciekawa jestem jak ty go zmniejszyłaś
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Juzia 11:54, 07 gru 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Pokazuj te igiełki
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gosiniak 14:19, 07 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Elzbieta_b, goniak - dziękuję za powitanie już do was zajrzałam.
Nieszka- w tym roku już je cięłam, ale widocznie za słabo, ja z tych bojaźliwych.
Juzia_G- pokażę niedługo pokażę, jak się rozpędzę to jeszcze będziecie mieli mnie dosyć, na razie uczę się obsługi forum, coś miałam w kompie i zdjęcia się nie chciały wgrywać, ale zaraz będę nadrabiać.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Juzia 14:21, 07 gru 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gosiniak 14:56, 07 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Ciąg dalszy z archiwum:
w 2009 roku była już trawa, a pod koniec roku pojawiły się pierwsze roślinki- tuje szmaragd na żywopłot, niestety posadziłam je w zbyt dużych odległościach od siebie (ok. 90 cm). Mam nadzieję, że kiedyś się zrosną, niestety nie mam zdjęć z tego okresu.
W 2010 roku przystąpiłam ostro do pracy i wzięłam się za rabatę frontową, będąc wówczas totalnym lakiem zakupiłam nieszczęsne cyprysiki. Zasugerowałam się sąsiadką, która też takie posadziła, oczywiście cena również była przekonująca. I tak trafiły do mnie praktycznie bez korzeni, wciśnięte w przyciasną doniczkę. Padły 2 szt., dobrze, że nie wszystkie. Niezły numer był również z hortensją bukietową, którą kupiłam pod nazwą: "Kyushu", a okazała się być zupełnie inną. Na moje szczęście, bo ta zdecydowanie bardziej mi się podoba. Nie umiem zidentyfikować, która to z bukietowych, myślę że Limelight albo Grandiflora choć nie mam pewności, Może komuś uda się rozpoznać.
A o to moja rabatka w 2010 roku, hortensja przy świerku- jeszcze malutka.



____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
popcorn 15:02, 07 gru 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Gosia!
piękna okolica, widoki bajkowe. Zieloniutka trawka urocza
Pierwsze rabatki też niczego sobie, tylko to połączenie kamieni z korą - nie miesza Ci się to, dajesz radę?

pozdrawiam i będę zaglądać!!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiniak 15:12, 07 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Rok 2011 wiosna ta sama rabatka
Rok 2011 sierpień- spójrzcie na hortensję

____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 15:26, 07 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
popcarol napisał(a)
Witaj Gosia!
piękna okolica, widoki bajkowe. Zieloniutka trawka urocza
Pierwsze rabatki też niczego sobie, tylko to połączenie kamieni z korą - nie miesza Ci się to, dajesz radę?

pozdrawiam i będę zaglądać!!
Karolina


Dzięki za odwiedzinki, z korą daję radę, nie jest aż tak źle, kamienie polne, których mam mnóstwo, (robotnicy przy budowie domu strasznie narzekali, ale wyciągali dzielnie) powstrzyjują przed mieszaniem z kamyczkami. Muszę jednak przyznać, że trochę przy tym dłubaniny jest, zwłaszcza po zimie. Zachłyśnięta na początku takimi kontrastowymi zestawieniami, teraz powoli od nich odchodzę.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gardenarium 15:39, 07 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Gosia, cięcia się nie bój, poczytaj jakie są z tego korzyści

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/339-ciecie-iglakow

Poza tym kuliste cyprysiki na pniu to uwielbiają, inaczej wybiją w górę i po formie

Przyznam, że zaimponowałaś mi tym wiązaniem iglaków, mało kto to pokazywał na Ogrodowisku. Brawo dla nowej ogrodniczki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies