Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

ZbigniewG 12:21, 13 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8894
Małgorzata staram się ograniczać opryski ale bez nich mamy to co mamy
sprawdzony sposób na owocowych 6%roztwór mocznika(nawóz ) w okresie jesienno zimowym skuteczny nawet na rdzę gruszy

Ela Phantom jest zwarta ale śmiga w górę do pojemnika idealna Bobo lub Sunday Fraise a mignęła mi przed chwilką nowinka Little Lime
La Boheme (Cyganeria- ta bardziej artstyczna) --ostróżka
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gosiniak 12:43, 13 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Zbyszku- a gdzie ty bukietówki sadzisz, chodzi mi o nasłonecznienie?
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
gierczusia 13:48, 13 sty 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Dzięki Zbyszek .. Nie mam ani jednej ostrózki ... Nie wiem czy mi się jeszcze zmieści
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
ZbigniewG 14:15, 13 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8894
Ela jak jeszcze nie masz to zacznij od jednej na próbę one czasami kapryśne zwłaszcza te wypasione

Gosia o np. tutaj

te miały w południe osłonę z domu i klona Flamingo a cień który widać na trawniku (rosną wzdłuż) też służy kilku krzaczkom

tym które rosną między trawnikiem a skarpą dosadziłem dodatkowo cieniujące klony
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gosiniak 17:08, 13 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Ja swoim też dosadziłam drzewka, żeby w przyszłości trochę cienia miały, ale zanim to urośnie i zacieni...., muszę jeszcze trochę poczekać. Pozdrawiam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
wlasneniebo 18:31, 13 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
Pięknie u Ciebie, inspirująco Bobmbowo

A widoki górskie-o matko gdzież tam wlazł !! Moje chodzenie po górach wyglądało zawsze tak samo, łzy i ..... (cenzura)

Hortensja bajeczna,chyba i ja się pokuszę o taką ślicznotkę ;D

Pozdrawiam
____________________
Ogród własneniebo
Madzenka 19:08, 13 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Witam, przybiegłam się przywitać i obejrzeć incrediball i magicall Mam obie, posadzone wiosną 2012. Zatem czekam na wiosenne instrukcje cięcia i podwiązywania
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:09, 13 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pisaleś, ż horti bukietowe nie lubią palącego słońca? Z moimi się nic nie dzialo, mimo że niaml caly ogród mam z wystawą południową bez jakiejkolwiek osłony.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ZbigniewG 19:56, 13 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8894
Gosia dlatego właśnie Marcie (własne niebo) radziłem sadzić drzewa i to szybciutko

Marta tylko na którą się skusisz bo na tym zdjęciu powyżej jest ich 5 różnych

Marzena sens był taki ze znaczna ich część w odpowiednich warunkach glebowych dobrze rośnie na słońcu ale wystarczy 2-3 dni prawdziwej lampy i kwiaty są spalone - tak było u mnie i z tego co wiem innym też się to przytrafiło -są oczywiście wyjatki i specyficzne warunki

coś w barwach narodowych



bez iglaków nie uchodzi
choina kanadyjska Jervis po prawej sosna oścista



świerk Glauca Globosa

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Madzenka 20:05, 13 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ZbigniewG napisał(a)
Gosia dlatego właśnie Marcie (własne niebo) radziłem sadzić drzewa i to szybciutko

Marta tylko na którą się skusisz bo na tym zdjęciu powyżej jest ich 5 różnych

Marzena sens był taki ze znaczna ich część w odpowiednich warunkach glebowych dobrze rośnie na słońcu ale wystarczy 2-3 dni prawdziwej lampy i kwiaty są spalone - tak było u mnie i z tego co wiem innym też się to przytrafiło -są oczywiście wyjatki i specyficzne warunki


A widzisz pomyśłala blondynka i wydedukowała, że :
1. Mimo słońca u mnie cień horti dawały Madżenkowy potwór czyli olbrzymia trawa vertigo i wiśnie pissardi
2. Mam podmokły grunt więc nie mialy braków w nawadnianiu

Będe zaglądać jaka incrediball będzie u ciebie bo mam cały szpaler z nich posadzony a jestem całkowitą ignorantka hortensjową, lata nauki przede mną
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies