Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

ZbigniewG 20:40, 13 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Madżenka szpaler? -pomyślmy to co najmniej 6 razy ....zł niezła sumka, moja kolekcjonerska duszyczka zakombinowała by tak : 1 incrediball plus jakieś 2-3 inne super nowinki i jeszcze na jakiś niezły iglak albo dwa by zostało
hortensje kopczykuję i po roku (prawdopodobnie) mam z każdego krzaczka bonusy na 3 szpalery(lub wymianę) i niezłe iglaki w suchym

ale nie miałbym ekstra szpaleru to fakt i dlatego mam taki bałaganik jaki mam

i pałętają się takie pierdonki po kątach



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
wlasneniebo 21:57, 13 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
wszystkie chce ;D
____________________
Ogród własneniebo
Jabeska 22:06, 13 sty 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
No to nasyciłam dziś u Ciebie moje oczy zamglone już od tej bieli dookoła
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Madzenka 23:28, 13 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mój szplaer incrediball liczy 5 szt bo się dałam nabrać na chwyt marketingowy z wielkością kul
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
marzena 23:45, 13 sty 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witaj Zbigniew, zaglądnęłam do Twojego ogrodu i zatrzymałam się oglądając Twoje interesujace i piękne zbiory roślin oraz aranżacje
zwłaszcza iglakom bardzo się przyglądałam, bo planuję na wiosnę kupić ich trochę, aby powstał u mnie jakby 'szkielet ogrodu' - właśnie widzę teraz podczas zimy, jak jest 'łyso' z jednej strony ogrodu...
i mam właśnie do Ciebie prośbę ( wybacz, ze tak od razu, ale to dlatego, ze doceniam Twoje ciekawe nieraz kolekcjonerskie rośliny oraz niewątpliwe doświadczenie w doborze roślin) abyś zerknął do wątku
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2548-szkielet-ogrodu-z-iglakow i trochę mi doradził...
...dzięki z góry
____________________
marzena O....!
ZbigniewG 09:10, 14 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Marta zacznij od trzech teraz już łatwo dostępnych Limelight, Pinky Winky, Vanille Fraise i może jeszcze Grandiflora

Jabeska to fakt kolorów i kształtów wszelakich u mnie dostatek -czasami mam obawy że ciut przesadzam ale niech tam

Madżenka ciachniesz je wiosna niziutko nad ziemią zostawiając jeden pączek na najsilniejszych pędach, żadnych rozgałęzień, usuwać wyrastające z korzeni cieniutkie odrosty i okaże się że nie będzie przereklamowana plus nawozu do kwitnących (fosfor potas)

Marzena z przyjemnością


modrzew japoński Stiff Weeper najczęściej na nóżce (zwisający) wypatrzyłem w Bydgoszczy prowadzonego przy patyczku poprowadzę go na parę metrów w górę będzie srebrzysto zielona igła która na jesień mam nadzieje zrobi się złotawa, z tyłu choina kanadyjska Jeddeloh i świerk Hoopsii
nie zapominając o zrobionym na igłę wiązie Wredeii
(kolorowy zawrót głowy)
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 11:18, 14 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
biało i zimowo i niech tak będzie do końca lutego a później już tylko wiosna

świerk serbski Pendula


wczoraj układając przywiezione od rodziny stare nr Działkowca znalazłem zdjęcie świerka Brewera
nie pokazuje w pełni jego urody , starsze egzemplarze (widziałem) są bardziej regularne a gęste i długie warkocze zwisające z poziomych gałęzi -szok!!!



mam małego Brewera Pendula żeby chciał tak szybko rosnąć jak serbski



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Toszka 11:25, 14 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zbysiu, strasznie przepraszam za moje wścibstwo i niedyskrecję - czy ty masz ogród z gumy?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gosiniak 11:43, 14 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Zbyszku- ach jak ja ci zazdroszczę tych wszystkich igiełek, wszak na początku mojej drogi zachłysnęłam się igiełkami i do teraz mi to zostało, u siebie jednak postawiłam na powtarzalność roślin, ale bardzo mi miło gościć u ciebie i pooglądać takie cudeńka.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
ZbigniewG 11:45, 14 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Toszka ogród ma wyraźne i konkretne granice więc większość iglaków to wąskie pendulowate albo małe wolno rosnące kurduple a w ostateczności jest sekator lub szpadel
hortensje też można poprowadzić na jeden lub trzy patyki a miedzy tym wszystkim żurawki, funkie i jeżówki
a pod dachem tarasu też coś można upchnąć



zwłaszcza że po jakimś czasie odlatują



Gosia
każdy ma swoją ścieżkę moje czasami są bardzo pokręcone i ryzykowne


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies