Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

Basieksp 17:44, 12 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10191
No Niuńka to prawdziwa gwiazda a tak na marginesie to na naszą Azę, też często mówimy Niuńka fajnie, że masz takie miejsca by coś przesadzić, mi takich miejsc zaczyna brakować
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gosiek33 18:34, 12 paź 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Bardzo lubię taki krajobraz po bitwie. Jak dobrze, że bukszpany masz w takiej dobrej kondycji
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ZbigniewG 18:35, 12 paź 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Basiek to wąski pas między domem a sąsiadami , do tej pory były tam drzewa owocowe i czasami np ogórki lub fasola, później olbrzymia ilość "chrustu" którą nazbierałem w lesie a od tej wiosny było już kolorowo w babcinym stylu cegiełki, floksy , dalie itp oraz jednoroczne.
Bukszpany wytyczą linię rabaty i przysłonią to co przekwita.
Trawy zaś na tyle się rozrosły że mogę zaszaleć no i zatęskniłem za tulipanami (w grupkach)

Gosiek na szczęście jeszcze się trzymają ale w Toruniu już widziałem gołe patyki a to całkiem blisko, w internetach pisali że na ćmę działa środek na wszawicę ???
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Basieksp 18:53, 12 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10191
No nie pomyślałabym , że masz zakątek z floksami, cegiełkami ja takie babcine nawet lubię
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ZbigniewG 19:21, 12 paź 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Basiek nic nie jest takim jakim się wydaje , facet który bombom (i niewypałom) się nie kłaniał, wysadzał i budował , spacerował po Orlej Perci i jeszcze parę innych rzeczy robił o których przez wrodzoną skromność i nieśmiałość nie wspomnę potrafi zaskakiwać nawet siebie samego
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
hankaandrus_44 19:42, 12 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Bo tak już jest w życiu, że zmieniają się chciejstwa i możliwości. Chciejstwa to jeszcze można poskromić, ale możliwości czasami nie pozwalają na to co by się chciało.

Na górki by się chciało, ale u mnie już nie ta kondycja, na skoki ze spadochronem, też już mam pietra, wyjechać, to jak to tak, wszystko zostawić samopas?

Nie mam wyjścia i trzymam się swojej miedzy.

Ale Ciebie podziwiam, faceci przeważnie do kwiatków nie mają zacięcia, a Ty się zaciąłeś! Gratuluję.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ZbigniewG 20:16, 12 paź 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Hania tak sobie dzisiaj cichaczem i skromniutko świętuję (choć święto skasowane) więc z większą szczerością ujawnię to co kiedyś powiedziałem na zajęciach z psychologii przy jednozdaniowej charakterystyce własnej osoby: "kocham kwiaty, góry i kobiety niekoniecznie w takiej kolejności "
zaliczyłem bez problemów (znaczy się semestr)

właściwie 14X też powinienem świętować bo też coś tam... w LO (Tuchola)
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
hankaandrus_44 20:32, 12 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
To ja po cichutku, Tobie z okazji tego święta, życzę zdrowia, i nowych wyzwań w domu i ogrodzie, a także wśród kobiet. Kolejność obowiązuje tylko przy pierwszym życzeniu.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ZbigniewG 20:41, 12 paź 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Hania dziękuję to sobie pogadaliśmy

"Gadające głowy" Szczeliniec Wielki-była totalna mgła,21.09 dwa dni przed 24tym spotkaniem klasowym przyjechaliśmy wcześnie żeby trochę połazić
góry(górki) wokół Kotliny Kłodzkiej to był nasz młodzieńczy raj i mogliśmy tam dojechać PKP zwłaszcza gdy urwaliśmy się z ostatnich sobotnich lekcji, do szkoły jechaliśmy(17km) już z plecakami przebieraliśmy się u kolegi w internacie bo w szkole obowiązkowe marynarki , krawaty i lampasy na spodniach

Następnego dnia na Śnieżce było ciut lepiej
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
hankaandrus_44 20:59, 12 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Szczeliniec pamiętam, ale już z wnukiem tam byłam, i o ile wchodzenie było bez problemu, to już zejście po tych metalowych schodach na przepastnej ścianie było ciut problematyczne. Ale zeszłam, tylko trochę wolniej. A wnukowi spieszyło się na pizzę pod Szczelińcem.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies