Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

ZbigniewG 21:05, 12 paź 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Hania dla przypomnienia szczegółów





____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
hankaandrus_44 21:22, 12 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Dziękuję, te przejścia dołem, górą mnie nie wstrzymywały. Zejście przy jednej pustej ścianie to dopiero mi błędnik zakołatał. Ja to nie pamiętam czy jakieś fotki robiłam. Może z Liczyrzepą na dole. Ale pytał mnie czy mam ze sobą flaszeczkę. To nie wiem.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Alija 21:22, 12 paź 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
Ale trafiłam, takie piękne miejsca pokazujesz. Od razu wspomnienia wracają. Byłam tam dawno temu, w czasach licealnych.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ZbigniewG 08:50, 13 paź 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Hania piersióweczka np wiśniówki (oczywiście awaryjnie) wskazana na przemoczenie

Alicja zobacz jak niewiele brakowało by to było czeskie

znak graniczny tuż przy Błędnych Skałach












w drodze powrotnej zawadziliśmy o Wambierzyce
ale na szkółkę w Radkowie(Grochowski- polecam) było już zbyt późno

w głowie się nie mieści że kiedyś te trasy np od fortów Srebrnej Góry do Kudowy przez Szczeliniec pokonywaliśmy pieszo z całym dobytkiem na plecach

najciekawsze było przeciskanie się z wypchanymi plecakami przez szczeliny
Teraz ruch jest jednokierunkowy ale wcześniej (dużo wcześniej) była wolna amerykanka .
Podobno czasami słychać jeszcze nawoływania tych co szukali obejścia gdzieś boczna ścieżką

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
hankaandrus_44 09:43, 13 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Zbyszku, wspominasz szlaki, które odwiedziłam, a na ostatniej wycieczce byłam nawet w podziemiach kłodzkiej warowni. Guzy trzeba było chronić potem. Bo przedtem było gapiostwo.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ZbigniewG 11:21, 13 paź 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Jest tam jeden chodnik do którego przewodnicy wpuszczają wycieczki a sami obchodzą bokiem, raz dałem się tak przeczołgać na kolanach ale drugi raz byłem cwańszy .
Na Szczelińcu zrobiłem podobny "chrzest" koledze który mimo że był w naszej klasie nigdy z nami się nie włóczył po górach. Bidak prawie się zaklinował a ja z uśmiechem to uwieczniłem

tak właśnie z korzeni obsypuje się mój ogrodowy piasek, 10-15cm ulepszonej warstwy a reszta to kurzawka


floksy przekwitły ale marcinek dalej i nie choruje
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Basieksp 11:45, 13 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10168
Bardzo ładny ten marcinek, ma ładne pełne kwiatki na temat wędrówek górskich się nie wypowiadam, bo nigdy nie wędrowałam, mogę tylko podziwiać i czytać Wasze ciekawe historie jedno wiem napewno do tej szczeliny to bym nie weszła, nie lubię takich ciasnych miejsc
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 11:58, 13 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Tego piaseczku to Tobie współczuję. Miałam taką ziemię na początku. Poszło na nią 5 wywrotek torfu, i dopiero na górę piaseczek. Przez 40 lat się wyrównało, ale przez 40 lat potorfie już śladu nie ma, a piaseczek przy przesadzaniu też się osypuje na sucho, jedyne wyjście kopać i natychmiast przesadzać, z wilgotną glebą w korzeniach.
odp.na wiadomościach.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ZbigniewG 15:42, 13 paź 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
ale skąd wziąć wilgotną glebę w korzeniach jak po tygodniu intensywnych opadów dalej się sypie

taczka pełna skarbów




teraz maja lepszy podkład , bedzie odpowiednie strzyżenie plus nawóz to szybko się zagęści


powoli zataczam pełen okrąg wokół domu bo kawałek w prawo będą jeżyny i maliny a dalej jest drewutnia i brama

a za bramą (w prawo) już luzik, kamyki kora i święty spokój (no prawie)




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 15:46, 13 paź 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Basiek ta szczelina Piekiełkiem się nazywa , często w lipcu sierpniu śnieg tam leży chociaż to tylko około 900m n.p.m.

znalazłem fotkę trochę brudny ten śnieg ale jest
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies