Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gdzieś na końcu świata...

Pokaż wątki Pokaż posty

Gdzieś na końcu świata...

GosiaJoanna 13:57, 08 sty 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Dziękuję Pani Danusiu za nazwę preparatu na zwalczanie koniczyny ...a Mąż już poszarpał te obrzeże w jednym miejscu więc pozbedę się tego "dziadostwa". Pozdrawiam
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
GosiaJoanna 15:16, 08 sty 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Gardenarium napisał(a)
Witaj Gosiu, ja też odradzam koniczynę w trawniku, choć wcale jej nie widać, ale z czasem całkiem zabije trawnik, i będzie sama koniczyna.
Zwalcza się ją Bofixem.

Co do prowadzenia brzegów trawnika jest u nas dużo podpowiedzi, jak to się robi i wątków i artykułów.
Wyciągnij tą taśmę bo kosiarka i tak ją poszarpie i będzie kiepsko.



Pani DANUSIU....

A ja mam takie małe pytanie, czy jak wyciagnę te obrzeże to trawa będzie wrastała mi pod włóknię? Zapomniałam też, że wzdłuż obrzeża posadziłam krokusy hmmmmmmmmm jak to teraz zrobić aby było ładnie...
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
popcorn 18:33, 08 sty 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gosia piękna działka, jaka trawa!
Obrzeże wyciągnij i zrób "kanciki" w trawniku. Pod całą korą masz włókninę?
Zaokrągliłabym trochę brzeg tej rabatki przy okazji... pozdrawiam, bede zagladac!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Welka 18:44, 08 sty 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Będę przyglądać się tworzeniu ogrodu i zwłaszcza ogrodzenia, bo też mnie to czeka. Ładnie się u Ciebie zapowiada.
Z koniczyną popieram dziewczyny - w tym roku z nią walczyłam, bo w pierwszym roku po posianiu trawy nic z nią nie robiliśmy, a w tym okazało się, ze zamiast trawnika mamy "koniczynnik". Całości nie udało się zlikwidować za pierwszym razem, w tym roku skorzystam z polecanego przez Danusię bofixa.

Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
bociek 18:48, 08 sty 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Malgosiu

Widze, ze ostro sie zabralas do pracy, piekny poczatek i piekny trawnik. I widze, ze juz wiesz, ze obrzeze jest do likwidacji w pierwszej kolejnosci

Sliczna kicia
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
KasiaWB 18:51, 08 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Gosiu, witam Ciebie ciepło
ładniutką masz działkę i domek trawkę też
Temat plasitkowego obrzeża też przerabiałam ) tak szybko zniknął u mnie jak się pojawił )) ani to praktyczne ani ładne, ja jestem zwolenniczką kancików, o których już pewnie czytałaś
Włóknina generalnie jest na nie poczytaj tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
Zaraz pooglądam sobie dokładniej Twoje zdjęcia, a tymczasem serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki za plany
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
GosiaJoanna 18:55, 08 sty 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
POPCAROL ...tak pod całą korą jest włóknina a za obrzeżem posadzone są krokusy. Obawiam się, że jak wyciagnę obrzeże to włoknina będzie odstawać i wkręcac się w kosiarki nóż
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
bociek 18:59, 08 sty 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Wywal wloknine, ona nic nie daje, przeciwnie szkodzi roslinom a chwasty i tak rosna
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
KasiaWB 19:05, 08 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
GosiaJoanna napisał(a)






Gosiu, ja wprawdzie też jestem na początku tworzenia ogródka, ale z doświadczenia kilka zdań pozwolę sobie wtrącić
Drewutnię bym wysłoniła formowanym ekranem z zielonych cały rok iglaków - wybrałabym w pierwszej kolejności cisa, a jak nie cis to Smaragd albo choina kanadyjska. Ekran zasłoni drewutnię i stworzy zielone tło dla innych roslin w tak stworzonym narożniku widzą mi się hortensje Limelight z miskantem Variegatusem, które dodatkowo będą przyciągać wzrok

Wydaje mi się, że to drzewko szczepione na pniu rośnie za blisko iglaka, z czasem mogą być problemy

Trzecie zdjęcie - nie wiem jaki dokładnie zaplanowałaś szkielet ogrodu, ale wydaje mi się, że te thuje szczelnego żywopłotu nie stworzą. Ja bym przesadziła wszystkie rośliny rosnące pomiędzy (śliczne różyczki) bardziej do przodu - proponuję zaplanować dokładnie kompozycję rabaty z różami Są fajne artykuły na forum dotyczące komponowania róż z innymi roślinami, napewno coś wpadnie Ci w oko

O złagodzeniu linii rabaty już było a może zrobisz prostą linię? jak rośliny się rozrosną to same zafalują
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
GosiaJoanna 19:07, 08 sty 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
KasiaWB napisał(a)
Gosiu, witam Ciebie ciepło
ładniutką masz działkę i domek trawkę też
Temat plasitkowego obrzeża też przerabiałam ) tak szybko zniknął u mnie jak się pojawił )) ani to praktyczne ani ładne, ja jestem zwolenniczką kancików, o których już pewnie czytałaś
Włóknina generalnie jest na nie poczytaj tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
Zaraz pooglądam sobie dokładniej Twoje zdjęcia, a tymczasem serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki za plany


Szkoda, że rok temu nie zajrzałam na ogrodowisko , nie popełniłabym tylu błędów...ale na błędach podobno się uczymy. Od dzisiejszego dnia mam Was i już głupot w ogrodzie nie narobię, a z tą jedną rabatką jakoś sobie poradzimy i ją uratujemy od tego plasitku Pozdrawiam
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies