Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gdzieś na końcu świata...

Pokaż wątki Pokaż posty

Gdzieś na końcu świata...

GosiaJoanna 14:29, 21 lip 2015


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Raczej hortensje, rożaną rabatke planuje w innym miejscu jeszcze mam jedna stronę wolną
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Ewa777 15:03, 21 lip 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18423
Na zimozielonych nie znam się. Hortensje na słońce wszystkie bukietowe pasują, możesz wybierać i przebierać

Może podobną rabatkę do tej co ma Busy Bee Hortensje, trawki i żurawki. Nie wiem, tylko jak doradzić Ci z zimozielonymi.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
GosiaJoanna 15:28, 21 lip 2015


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Ta Kasi rabatka jest super, zimozielone sa kiścienie i jak posafze pomiedzy nimi hortensje to nie bedzie tak lyso zimą no i żurawki tylko ktora odmiana da rade na tej patelni :/
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Ewa777 15:59, 21 lip 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18423
GosiaJoanna napisał(a)
Ta Kasi rabatka jest super, zimozielone sa kiścienie i jak posafze pomiedzy nimi hortensje to nie bedzie tak lyso zimą no i żurawki tylko ktora odmiana da rade na tej patelni :/


O żurawki na patelnię zapytaj Łukasza - Króla Żurawek Na pewno Ci dobrze i chętnie doradzi
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
BusyBee 17:29, 21 lip 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ewa777 napisał(a)


O żurawki na patelnię zapytaj Łukasza - Króla Żurawek Na pewno Ci dobrze i chętnie doradzi


Miło mi, że moja rabata na coś może się przyda żurawki na patelnie to na pewno te co ja mam- rozowo- bordowa Berry smoothie i ciemny Obsidian.
Teraz lecę na grilla ale przylece jutro do Ciebie
Buziak
____________________
U BusyBee w ogródku...
Anusia 08:07, 22 lip 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
GosiaJoanna napisał(a)
Już rabatka na przedogródku gotowa do nasadzeń, trawa strasznie tu wschodzi połowe jej zmył deszcz :/ no cóż czeka nas dosiewka. Proszę Was o pomoc w doborze roślin to jest południe i skwar straszny cały dzień. Rosną teraz na niej kiścienie i koło parasolki clematis Carnaby oraz klon palmowy.



Gosia całkiem spora rabata będzie. Wydaje mi się, że dobrze by było zrobić obwódkę z buksików. Ewentualnie kilka kulek buksikowych. Ja jestem na etapie kulek, więc tylko to mi przychodzi do głowy
____________________
Skandynawia po krzyżacku
GosiaJoanna 09:29, 22 lip 2015


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Obwódka z żurawek i traw bedzie ponieważ mam już obwódke z buksików w narożniku koło magnolii ale kulki buksikowe jak najbardziej jestem Za
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
BusyBee 20:49, 23 lip 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Patrzę na tę Twoją rabatę i myślę, że powinna być tak skonstruowana, aby była dekoracyjna z obu stron- i od domu i od ulicy. Jeśli chcesz hortki to trzeba by było posadzić je dość centralnie na tej rabacie. Podsadzić je z jednej i drugiej strony niższymi roślinami- trawami, żurawkami i buksikami- bo te Ci się podobają- i pasują do siebie zresztą

Czy bieżesz pod uwagę możliwość przesadzenia pierisów?
____________________
U BusyBee w ogródku...
ewa004 21:00, 23 lip 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
A zobacz takie cudeńko
Może coś takiego
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
GosiaJoanna 21:49, 23 lip 2015


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
BusyBee napisał(a)
Patrzę na tę Twoją rabatę i myślę, że powinna być tak skonstruowana, aby była dekoracyjna z obu stron- i od domu i od ulicy. Jeśli chcesz hortki to trzeba by było posadzić je dość centralnie na tej rabacie. Podsadzić je z jednej i drugiej strony niższymi roślinami- trawami, żurawkami i buksikami- bo te Ci się podobają- i pasują do siebie zresztą

Czy bieżesz pod uwagę możliwość przesadzenia pierisów?


Myslałam o posadzeniu hortensji pomiędzy persisy tam jest sporo miejsca może na fotce tego nie widać, Twoja koncepcja pasowała by tam Persisów nie chce przesadzać bo Żon mnie zbeszta za to
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies