Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

iwonav23 14:49, 18 lut 2014


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Mirella napisał(a)




A to że kompost jest jeszcze świeży to nie przeszkadza?





Ja nawet liście wsypię na dno, a te są jeszcze "świeższe"
Tylko u mnie głęboko będzie, przeszło metr.
Z czasem ten nieprzerobiony kompost się rozłoży, akurat warzywka będą dojrzewać.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
Mirella 15:04, 18 lut 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
iwonav23 napisał(a)


Ja nawet liście wsypię na dno, a te są jeszcze "świeższe"
Tylko u mnie głęboko będzie, przeszło metr.
Z czasem ten nieprzerobiony kompost się rozłoży, akurat warzywka będą dojrzewać.


U mnie głębokość skrzyni ok 60cm nie za płytka?, zrobię jak mówisz przynajmniej się pozbędę kompostu i będę miała miejsce na nowy
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
mira 15:22, 18 lut 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
monteverde napisał(a)


Jest sposób na ślimaki na liściach host już na wiosnę jak pokażą się młode liście
główka czosnku i 1l wody, gotować godzinę, wystudzić przelać do butelki i wstawić do lodówki.Na liście pryskać w proporcji 1 łyżka mikstury na litr wody


zapisuję na na pewno zastosuję a nadzieją- dam znać
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mazan 18:38, 18 lut 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mirello skrzynia to po prostu wersja inspektu bez okien. Można stosować, gdyż i tak stałymi mieszkańcami będą dżdżownice, więc one "przerobią" całą materię organiczną nawet wówczas, gdy będziesz im tego "broniła".

Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
Mirella 21:21, 18 lut 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Mazan napisał(a)
Mirello skrzynia to po prostu wersja inspektu bez okien. Można stosować, gdyż i tak stałymi mieszkańcami będą dżdżownice, więc one "przerobią" całą materię organiczną nawet wówczas, gdy będziesz im tego "broniła".

Pozdrawiam,

Mazan - Walerek


Serdecznie dziękuje za pomoc
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
iwonav23 11:47, 19 lut 2014


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Mirella napisał(a)


U mnie głębokość skrzyni ok 60cm nie za płytka?, zrobię jak mówisz przynajmniej się pozbędę kompostu i będę miała miejsce na nowy


U mnie przeważają względy bezpieczeństwa. Skrzynia wypełniona w części liśćmi i nie przerobionym
kompostem będzie po prostu lżejsza. Ustawię ją przecież na tarasie I piętra. A nie chcę spowodować katastrofy budowlanej

60 cm to sporo, ale ten świeży kompost dałabym tylko na samo dno, na wierzchu dobrą ziemię.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
Mirella 12:25, 19 lut 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Iwonko zrobię tak, kompost, ziemia zmieszana z torfem odkwaszonym, próchnicą jak będzie dostępna w ogrodniczym.Deski mam czekają na złożenie, ach zapaliłam się do tej roboty energia mnie rozsadza hi,żeby tylko uprawy się udały
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
iwonav23 13:52, 19 lut 2014


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Mirella napisał(a)
Iwonko zrobię tak, kompost, ziemia zmieszana z torfem odkwaszonym, próchnicą jak będzie dostępna w ogrodniczym.Deski mam czekają na złożenie, ach zapaliłam się do tej roboty energia mnie rozsadza hi,żeby tylko uprawy się udały


Też nie mogę się doczekać. Wiem, że to wpływ tej niesłychanej jak na luty pogody.
Warzywka będziesz miała gwarantowane, zobaczysz. A i częstotliwość "ciekawskich" się zwiększy.

A co będziesz sadzić? Ja wystartuję od sałaty, rzodkiewki i cebuli dymki.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
Mirella 19:20, 19 lut 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Tak samo planuję zacząć od sałaty rzodkiewki i dymkina parapetach mam poziomki, seler naciowy, sałaty, pietr .naciowa, dopiero zaczynam z tymi warzywami w skrzyniach muszę się jeszcze dużo nauczyć, ale jestem dobrej myśli.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Zlosnicaja 19:27, 19 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 51
Witam.
Czy ktoś miał okazję wysiewania jarmużu? Pytam bo zakupiłam nasiona i wg opakowania powinnam go wysiewać od maja i zbierać plon od kwietnia przyszłego roku (???) Czy trzymać się instrukcji?
____________________
Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies