Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Basiaw 10:02, 29 sty 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Gosiu, wiem o czym mówisz. Nasz działka to też był horror, perz, szczaw, trwała lucerna z kłączami do środka ziemi i i inne utrapienia.
My zrobiliśmy tak, że jeszcze w trakcie budowy, sezon przed planowanym początkiem uprawy warzyw, na tym kawałku działki, po skoszeniu zielska, rozłożyliśmy czarną włókninę, taką przepuszczalną dla wody, ale z tworzywa.
Leżała sobie do wiosny, zielsko w znacznym stopniu wyginęło i potem przy przekopywaniu wyciągało się korzenie, kłącza, karpy, ale było to już znacznie łatwiejsze.
Zajrzałam sobie do mojego wątku, zaraz na pierwszej stronie są zdjęcia, aż mnie wzdryga, jak to wyglądało
____________________
Nasz mały, zielony świat
kaisog1 11:56, 29 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Basiu ja nie miałam co przykrywać bo wcześniej traktor to zaorał.... Wybierałam ile mogłam.... ale ten skrzyp... Witek jak byli u nas z Danusia polał to cholerstwo octem i mam o jednego skrzypa mniej Boje sie jednak =, że jakbym polała całośc to nic tam nie urośnie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 15:53, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trzeba siać nawozy zielone i przeorać znaczy przekopać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:05, 04 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 12:17, 06 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajne te skrzynkowe ogrody!
Też planuję powiększyć warzywnik w tym roku, o taką długą, szeroką 1,2 m skrzynię. Ale nie tak wysoką, bo boję się że będzie szybko ziemia w niej wysychać, a jak wrócę z 2tyg urlopu to nie będzie co zbierać

przeczytałam cały wątek - uff

pozdrawiam!! jak będę miała co pokazywać na pewno się pochwalę tutaj
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:00, 06 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
A co powiecie o "skrzyniach" zrobionych z blachy - płaskich elementach; rabaty w kształcie prostokątów lub owali? Ktoś może ma?
Czy rdza nie przeszkadza? Bo kwasówka jest droga jak nie wiem co
gdzie można kupić blachę w ilościach detalicznych??
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 16:22, 06 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
popcarol napisał(a)
A co powiecie o "skrzyniach" zrobionych z blachy - płaskich elementach; rabaty w kształcie prostokątów lub owali? Ktoś może ma?
Czy rdza nie przeszkadza? Bo kwasówka jest droga jak nie wiem co
gdzie można kupić blachę w ilościach detalicznych??


Grubą blachę widziałam, jak najbardziej. Co do rdzy nie wiem, ale raczej nie szkodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 20:46, 06 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Danusiu dzięki! Myślę że pomysł jest wart wypróbowania, tylko gdzie tę blachę kupić?

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 22:37, 06 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Modna jest taka zardzewiała blacha, ona się nazywa Cor-Ten
Obrazki dla tego hasła

To jest tak specjalnie produkowana, ale może na złomowisko jedź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:41, 06 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
tutaj w tych donicach rośnie żółte oregano



A tu zamiast bylin mogłyby rosnąć warzywa



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies