Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Basiaw 08:30, 08 lut 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Danusiu, czy oglądałaś odcinek Gardener's World będący relacją z wiosennej wystawy?
Zastanawiam się, co to za tworzywo, z którego były zrobione boki warzywnej grządki w tym pokazowym ogrodzie warzywnym, który Monty Don omawiał z jego autorką.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 12:05, 08 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oglądałam, ale chyba na ten moment rozmawiałam przez telefon z Pszczelarnią i nie widziałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 19:36, 08 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Danusiu dzięki za fotki! Jutro jadę do skupu złomu

dzięki, pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:01, 09 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Danusiu a co to za roślinka tutaj, na brzegu? Bodziszek jakiś? Ciekawe jaki - śliczny! Kwiatki podobne do orlików, ale liście nie?

O tutaj:

____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 09:56, 10 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta roślinka na brzegu to Geum rivale
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 19:06, 11 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
dziękuję! poczytam sobie
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 19:06, 11 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Prawie zamówiłam skrzynie Firma od cięcia, gięcia i spawania blach 2 korytka 1,2x1,8 m
pochwalę się jak dostanę
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 22:33, 11 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale ze złomowiska blacha? Czy nie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 12:54, 14 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Danusiu nie ze złomowiska, nowa, pan od cięcia twierdzi że taką ze złomowiska, zardzewiałą, to można tylko tlenem przeciąć, nierówno i z ostrym brzegiem, więc nie fajnie.

Skrzynie będą jednak drewniane, pan się nie podjął jednak buu...
____________________
Mój nowy ogródek
gabriela_kra... 13:41, 18 lut 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Witam serdecznie,

nazywam się Gabrysia i od ponad roku szukam informacji i zdjęć na temat warzywnika w skrzyniach...mamy dużą działkę,mieszkamy na wsi,ale ziemia na naszej działce to żółty piasek a w dolnych częściach glina...nic tu nie rośnie...żaluję,że tak wielkiej działki nie mogłam do tej pory wykorzystać.

Co roku siałam warzywa na polach taty,ale zawsze denerwowała mnie odległość.Mam 3 letnią córkę i żeby ugotować zupkę z własnych warzyw trzeba było robić wielką wyprawę na pole...Ale cieszę się,że znalazłam Panstwa forum,wiele tu ciekawych porad.

Mamy deski z szalunków i z rozbiórki starego garażu - mąż już się zobowiązał,że je przygotuje i zrobi mi skrzynie.Marzy mis ię jeszcze szklarenka,a w zasadzie "folia" na pomidorki i ogórki,mam pałąki od starego stelażu,może i to się uda.

Moim odwiecznym pytaniem jest - czym impregnować drewno pod skrzynie.Wiem,że się tego nie powinno robić,bo przeniknie do warzyw,ale gdzieś kiedyś czytalam o ekologicznych impregnatach.Chciałabym aby te deski służyły na kilka lat,a nie tak,żeby co roku je wymieniać.

Będę wdzięczna za każde rady i jeszcze raz witam wszystkich!!
Gabi
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies