Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród własneniebo

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród własneniebo

Gardenarium 14:30, 13 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A imienia nie chciałaś czy źle wpisałam?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 14:42, 13 sty 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Marto! Ale masz WIELKĄ działkę! jaka to powierzchnia? Z 5 tys m2?
kawał dobrej roboty za Tobą! Piękne hosty przy wejściu do domu
powodzenia z kolejnymi nasadzeniami! Dobrze Ci to idzie, a jakby co forumowicze pomoga

pozdrawiam
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
wlasneniebo 14:42, 13 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
Nie Danusia, tak jest dobrze
____________________
Ogród własneniebo
wlasneniebo 14:43, 13 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
popcarol- dziękuję,
Nie aż 5 tyś nie ma, coś koło 3500m2- ale i tak jest co robić
____________________
Ogród własneniebo
Gosiniak 14:45, 13 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
A może wrzucisz jakąś mapkę poglądową z domkiem i tymi rabatami wokół, bo nie wiadomo jak tam słońce operuje i jakie te rabatki szerokie wyjdą, mogłabyś zaznaczyć wtedy taras, łatwiej byłoby coś podpowiedzieć
A z ciurkadełkiem to i ja kombinuję, ale o piłce nie pomyślałam....hehe
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Zeta 14:46, 13 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Duża działka ale czy nie myślałaś o wsadzeniu kilku dużych drzew .....wtedy nasadzenia byłyby bardziej trójwymiarowe bo na dole dużo roślin a na górze nic się ńie dzieje.......tak tylko sugeruje ale pięknie podoba mi się....
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
wlasneniebo 15:00, 13 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
Gosianiak-wrzuciłam wcześniej fotki domu gdzie będziemy w tym roku gospodarzyć
Ciężko mi powiedzieć jaka duża będzie ta rabatka na czole domku, pewnie jak ręce poniosą z klejeniem kostek Spójrz proszę na zdjęcie domku na stronie wcześniej Ha, ja z piłkąodjakiegoś czasu ale musimi M stworzyć stelaż żeby piłka nie klapła Ciurkadełko powinno byc jebitne bo w dużymogrodzie poprostu zgnie ;( - ale to się zobaczy

Zeta dziękuję za sugestie są bardzo cenne, jednak nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc na dole dużo, na górze nic ??
Rabaty są do okoła ogrodzenia obsadzone,środek narazie pusty- a na końcu działki jest warzywniak drzewka owocowe, brzózki i jarzębina - wszystko jest jeszcze dość małe więc dlatego nie razi po oczach.
Ale nie wiem czy o to chodziło <zawstydzony>
____________________
Ogród własneniebo
ZbigniewG 15:35, 13 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Marto ogród zapowiada się ciekawie a i niebo nad szczytami z avatarka też mi pasuje

Zeta z drzewami iglastymi i liściastymi trafiła wg mnie w dziesiątkę zwłaszcza że słońca jest tu nadmiar a cienia zero


każda rabata zwłaszcza bylinowa to min.2-3 godzi pracy tygodniowo -to mówię ja ogrodnik III kategorii cokolwiek już rozleniwiony
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gosiniak 15:36, 13 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Zecie chodziło o drzewa w rabatach, żeby wyższe piętro powstało, jakieś takie wyższe punkty, nie muszą być tylko z tyłu, masz taki duży obszar, że parę ładnych drzew liściastych by się przydało, także bliżej domu na rabatach pod siatką. Na przykład klon Drummondii- daje piękny jasny punkt, jest jeszcze całe mnóstwo pięknych drzew. Od takich właśnie dużych elementów najlepiej zaczynać, a później resztę dopasowywać.

A ja widziałam te zdjęcia, ale z samych zdjęć to trudno doradzić, ja miałam na myśli taki szkic z góry, tak jak się ogród projektuje, wtedy można planować, bo wiadomo dokładnie ile miejsca, ile słońca jest itd. Jeśli nie wiesz dokładnie jak ta rabatka będzie wyglądała, to zaczekaj, aż ułożycie tą kostkę i wtedy będziemy myśleć dalej.
Teraz możesz sobie pooglądać co ci się podoba i pospisywać nazwy, to się później przydaje.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
beta 15:40, 13 sty 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Witaj Marto

co za powierzchnia!!!! tylko pozazdrościć masz duuuże pole do popisu podoba mi się warzywniaczek ja w tym roku będę swój modyfikować

pozdrawiam i będę zaglądać
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies