Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród własneniebo

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród własneniebo

wlasneniebo 16:28, 12 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
Witam wszystkich z rumieńcami...
Podglądam "Ogrodowisko" już od pewnego czasu i do tej chwili brakowało odwagi na założenie swojego
kącika, ale przecież raz się żyje ...więc i ja spróbóję swych sił.
Może od początku, mam na imię Marta. Od ponad czterech lat szczęśliwa mężatka i posiadaczka
małeg ogrodu z małym domkiem i dwoma czworonogami. Troszkę zakręcona, troszkę roztrzepana ale jedno co jest pewne, kochająca Nasz własny skrawek ziemi i każdy kąt zacisza domowego na zabój.

Dom zaczeliśmy budować w 2009r.(domek budował teściu z mężem - a ja spisałam się w roli "pomagacza" i świetnego paparazzi - czego owocem są tysiące zdjęć na komputerze), wraz z rosnącym domkiem, ja snułam plany jak będzie wyglądać Nasz ogród... Pierwsze nasadzenia pojawiły się wiosną 2010r. Obsadziłam działkę tujami smaragd i choinkami... Zasiałam trawę na połowie działki- tam gdzie nie jeżdził żaden sprzęt i posadziliśmy kilka drzewek owocowych. Myślałam że na tym koniec ale nieeee.....
Połknełam bakcyla....
Zima była bardzo dłuuuga i tak oto się stało - zaczełam psuć wiosną 2011r to co zdążyłam zrobć
rok wcześniej...
Ciężka praca w ściąganu darni opłaciła się a ogród zaczął nabierać coraz to piękniejszych kształtów. Obsadzałam (teraz już to wiem) dość chaotycznie, bo chciałam mieć wszystko, ze względu na wilekość działki kupowałam małe rośliki które dopiero teraz zaczynają wyglądać okazalej.
Plany na rok 2013 już są, skarbonka coraz to cięższa....
A ja z niecierpliwością przebieram nogami i wypatruję wiosny

P.S. Mam nadzieję,że szybko się zaklimatyzuję

Tak zaczynała się Nasza przygoda ...



Pierwsze nasadzenia


Wielkość tuj powalająca



Na tę chwilę resztę zostawię na później- mam wiele do opisania- dużo się działo
Pozdrawiam ciepło i nadal nieśmiało w chłodny zimowy przedwieczorek...
____________________
Ogród własneniebo
Lukas 17:41, 12 sty 2013


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Cześć własneniebo Fajnie się zapowiada czekam na dalsze fotki
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Gardenarium 17:44, 12 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witamy serdecznie, jak dobrze, że do nas trafiłaś. Już my się zajmiemy tymi tysiącami zdjęć. Uwielbiam to No to kontynuuj

Pozdrawiam Martę we własnymniebie

Rżysko, kretowisko ale będzie ogrodowisko

Ładnie wypielone i posadzone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 17:48, 12 sty 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Cieszę się,że już jesteś ,Marto!Za chwilę wpadną tu forumowicze,żeby Ciebie powitać w Twoim własnym niebie!
Niektórzy mają duże ogrody, niektórzy małe,inni wcale,tylko balkony do dyspozycji,albo parapety,ale wszyscy jesteśmy zakręceni na punkcie roślin,psów,kotów, i innych rzeczy, które składają się na raj na ziemi!
Witam w imieniu koleżanek i kolegów! Rozgość się,wstawiaj zdjęcia, a na zachętę...kwiatek ode mnie ,za odwagę!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 17:49, 12 sty 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Brawo! Sama szefowa na przywitaniu!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Janina 17:54, 12 sty 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Witam serdecznie i czekam na zdjęcia.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
wlasneniebo 17:57, 12 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
lukas, Gardenarium, hanka_andrus, janina - Dziękuję za słowa powitania, jest mi bardzo miło
Oswoję się z nowym miejscem i zacznę działać dalej, by wiosną nie być w tyle
____________________
Ogród własneniebo
Bogdzia 18:04, 12 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Hania zdradziła że masz na imię Marta , więc witaj Marto.Chyba duży masz ten kawałek nieba bo i ziemi wydaje sie byc duży.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Juzia 18:18, 12 sty 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38452
Witam!
I czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
wlasneniebo 18:23, 12 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
Historii ciąg dalszy
Zakładanie trawnika część I
Oranie


Zaorane







Wywałowane


Tujk i choinki zostały wyłożone agrotkaniną


Opielenie pasa tuj i choinek było nie lada wywzwaniem, to zaledwie 240m o szerokości 70 cm


I zielono mi Życie zaczeło nabierać kolorów...




Po zimie, zaczełam wycinać w darni rabaty do okoła ogrodzenia.
Nie mogę znaleźć zdjęć więc pominę ten etap prac i pokaże coś nie coś jak wszystko wyglądało w ubiegłym roku ...




____________________
Ogród własneniebo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies