Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

JoannA 17:52, 16 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505

____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 18:02, 16 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Haniu, ja już po zakupach w Auchan. Kupiłam 3 rh Cunningham' s White, 1 azalię Giblartar i różową różę pienną do donicy na taras, nawóz do trawnika. W LM zaopatrzyłam się w środki ochrony roślin: Mopsilan, Miedzian, Previcur i Promanol. Były też piękne magnolie, mój M nie mógł sie oprzeć pokusie i staliśmy się posiadaczami pięknego okazu (wys, ok, 2,20) o wdzięcznej nazwie Magnolia loebneri "Donna", ma 12 pąków kwiatowych i pokrój drzewka. Mam już jedną magnolię, dostgałam 2 lata temu na imieniny, ale bez żalu się jej pozbędę bo to miernota jakaś, ciągle przemarza i wogóle nie rośnie. Podobał się też cyprysik "Iwonne" formowany w obłoczki, ale zbyt drogi (159).
Haniu, dostałam od kolegi pomiot ptasi, czy jak go teraz wymieszam z ziemią ogrodową i kompostem to za 2 tydodnie mogę go troszkę podsypać pod róże, mam do posadzenia róże rabatowe. Boję się czy ich nie spalę. Ten pomiot nie jest taki świeży, był wybrany z najniższej warstwy w kurniku.
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 18:26, 16 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
mam pytanie odnośnie wiąza wredei, posadziłam w ubiegłym roku, brązowieją mu listki, przypalone słońcem czy jakaś choroba?
fajne zestawienie kolorów, podoba mi się bardzo
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Roberto 18:37, 16 mar 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witam. Wiąz o którym piszesz nie lubi mocnego słońca, po prosty, brązowieją mu listki przypalane przez słońce. Dla mnie jako drzewo bardzo się podoba ale poczytałem co nieco i zrezygnowałem z zakupu. Poza tym jest podatny na tzw. chorobę wiązów. Jest groźna i przenosić się może na inne drzewa. Nie to żebym odradzał ale czytałem to w artykułach na internecie. Także z listkami będzie się mu tak działo zwłaszcza w sezonie letnim, gdy słońce mocno praży. Pozdrawiam
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
JoannA 08:51, 17 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Dzięki Haniu, jak będę pryskała róże to potraktuję miedzianem również tego wiąza
Pozdrawiam niedzielnie
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Gosiniak 13:15, 18 mar 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Poczytałam- fajne zakupy, w Auchanie dzisiaj byłam, na razie tylko ziemie przygarnęłam, bo w promo była, sporo tam roślin, nawet igiełki szczepione widziałam, tylko gdzie to wkopać, jak śnieg leży, wstrzymałam się.
Pozdrawiam poniedziałkowo
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Madzenka 21:27, 18 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Przeczytałam Twoje porady odnośnie nawożenia u Bożenki. Wielkie dzięki za dzielenie wię wiedza.
Jestem fanką nawożenia ale 10 lat trwało zanim nauczyłam się, że nie można nadmiernie nawozić, dbać o dobre rozpuszczanie.
Doradź prosze dobry uniwersalny nawóz na wiosnę do roślin i traw? Zwykle azofoskę stosuje.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Anabell 22:37, 18 mar 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Marzenko!
Zawsze mnie kręciło nawożenie, dawno, dawno temu byłam jeszcze w szkole podstawowej , byłam u sąsiada przywiózł dużo worków nawozów sztucznych. Pytałam go skąd wie,jakie nawozy wysiać. Pokazał palcem ,na nos to czuje.
Są zasady w jakiej porze i które rośliny ile wymagają. Jak sadziłam cisy oddałam ziemię do analizy. Wiem jaką mam rodzimą ziemię i tego się trzymam. Ph wolę tez zanieść do badania, mam różne płytki, aparaty i nie wierzę im. .
cała analiza kosztuje ponad 30 zł. samo ph ok 6zł
Azofoska najczęściej kupowana. Nawożenie trawnika powinno być azot 12% fosfor 5% potas na granicy 7/10%. Na wiosnę jako pierwsze saletra amonowa. w ilości 1,5kg/100 m" potem wieloskładnikowe. na zmianę z saletrą do lipca. Trawnik trzeba nawozić i kosić by nie dopuścić do chwastów.
zależy od gleby i dobrze zastosować wiosną dolomit magnezowy.
Do podlewania dobrze stosować rozpuszczalne , są różnych firm i o różnych składach.
Kupuję saletrę amonową w dużych workach są tańsze od 5 kg czy 10 kg. a stosować można pod wszystko tylko wiosną .
To bardzo szeroki temat . zasada nigdy za dużo.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
AgnieszkaW 22:52, 18 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Haniu, ależ można się dużo od ciebie nauczyć, poczytałam sobie właśnie o nawożeniu. Serdecznie pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Madzenka 23:49, 18 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Haniu własnie sobie cała poradę do nitatnika z nawożeniem kopiuję
Zatem kupie saletrę amonową do trawnika dziękuję i będę wpadać po porady

Kiedy zaczniesz nawozić w tym roku?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies