Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

ElzbietaFranka 22:49, 04 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14000
Weszlam na strone tej firmy z ktorej dostalas paczuszke, niby wszystko ekstra mozna sie skusic, ale po diabla kupowalac klacza, jak wszedzie moze nawet ladniejsze sa w supermarketach.

Tam np. Ogladala, jest lilia stella de oro po 2.90 co to za flanca za taka cene. Szukalam i kupilam ceny ksztaltowaly sie od 6 do 10 zl kupilam te po 10 bo byly bardzo ladne.

W kazdym razie zaprzestaje kupowac przez internet, bo nawet jak kupuje to czesc jest ladna a czesc to takie pycinki.


Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anabell 23:05, 04 cze 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
ElzbietaFranka napisał(a)
Haniu witam. Jestem nie wiem czy bylam, bo wchodze gdzie sie da.
Masz wszystkiego od groma mam na mysli rosliny. Ogrod ladnie utrzymany. Duzo bylin, kolorowo u ciebie przez caly sezon. Piekne piwonie i tak duzo, juz czuje ten zapach. Widze lilie tez pieknie wyrosniete. Tyle wszystkiego, ze roboty od groma.
Ja na poczatku tez mialam taki zamiar i chciejstwo, ale jak przyjezdzam na dzialke i ciągle cos robie to juz mi sie powoli odechciewa.
Piekna pogoda dzisiaj świeto a ja pol dnia przesiedzialam w oczku czyszczac go.
Z duzo roslin rezygnuje. Nastawilam sie na roze i to co juz do tej pory posadzilam i na tym koniec.

Zauwaźylom, ze dostalas paczuszke. Ja w tym roku tez sie spsrzylsm na rozach od firmy z ktorej 2 razy przysylala mi piekne roze a w tym roku na wiosne 3 raz przyszly roze w tragicznym stanie. Z 6 roz 3 w ogole nic nie wyroslo a te trzy to tak nedzne, ze przez 5 lat bede czekala na kwiaty.
Pisalam do nich i tez bez odzewu.
Z 3 innych szkolek jestem bardzo zadowolona. Jeszcze czekam z szuwarka na rosliny wodne.


Wchodziłam dziś do Twojego Ptasiego Raju ale ciebie wymiotło i nie chciałam powielać wpisów. a po kominkach latasz

Przyjdzie czas i ja zrezygnuje bo już nie daję rady.
Sama sobie powtarzam za dużo wszystkiego chcę.
W dużo miejscach zamawiałam i jestem zadowolona.
Może się coś zdarzyć ale reagują na reklamacje, w tym przypadku cisza.

Ja miałam uprawy pod szkłem zieleni ciętej i nie mogłam sobie pozwolić na złe sortowanie, bo tylko na raz sztuka nieuczciwa.

wyśmiewają się z kupowania na bazarach, ale tu widać towar i chłamu nikt nie kupi.
Jedynie wysyłkowe chcą żerować.
,
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 23:09, 04 cze 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
ElzbietaFranka napisał(a)
Weszlam na strone tej firmy z ktorej dostalas paczuszke, niby wszystko ekstra mozna sie skusic, ale po diabla kupowalac klacza, jak wszedzie moze nawet ladniejsze sa w supermarketach.

Tam np. Ogladala, jest lilia stella de oro po 2.90 co to za flanca za taka cene. Szukalam i kupilam ceny ksztaltowaly sie od 6 do 10 zl kupilam te po 10 bo byly bardzo ladne.

W kazdym razie zaprzestaje kupowac przez internet, bo nawet jak kupuje to czesc jest ladna a czesc to takie pycinki.


Pozdrawiam


to ja dostałam pycinki i zgniłe.
a jeszcze gorsze to jak nie maja zmawianej rośliny to w zamian wciskają inne.
Poza tym paczka przyszłą z opóźnieniem więcej jak dwa miesiące.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
ElzbietaFranka 23:28, 04 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14000
Haniu jestem akurat w trakcie przegladania twojego watku od poczatku i zaskoczylam, ze juz bylam u cidbie. Przypominam sobie ten snieg w 2013 r i cisy itd.
Ty zdolna jestes tyle tego rozmnozylas. Ja to jade i wszystko kupuje nie mam cierpliwosci jak powoli rosnie, teraz jUz duze to i owoce roslin ptaki mi roznosza po dzialce mam dUzo brzoz i sosen, debow. Klon mi kwitnie z samosiejki wiec tez i klony bede, berberysy tez u mnie sie rozsiewaja.

Tak pozno? Ja bym nIe odebrala.

Haniu nie pisze na swoim biore odpoczynek. Robie foty aparatem i mUsze zgrac do kompUtera gdzies mi kabel wsiaknal, albo z domownikow ktos zabral szczegolnie moj sYn balaganiarz. Narazie aparat naladowany wiec cykam

W tym roku mialam tyle paczek zamowionych, ze jUz mam dosyc sadzenia. Jeszcze mam trawy do posadzenia na rabatach, ale powszdzalam je w jednym miejscu obok siebie niecH czekaja na swoj czas do posadzenia.

W kazdym razie juz nie te kosci. Gnaty juz bola od nadmiaru pracy.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mira 00:07, 05 cze 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anabell napisał(a)


Mira jak nie zapomnisz to zbierz, a da się jeszcze w tym roku wysiać?
Zabieram się kamasjom robić zdjęcia i tylko obiecuje sobie.
Zauważyłam dużym cebulom podsychają liście tak samo jak czosnkom, a kwiat większy i dłużej się utrzymuje.
U mnie białe kwitną później jak niebieskie .


Dobrze że zajrzałam to oznaczę jedną kolbę - bo do sypania kwitków mogę zbierać - nie wiem kiedy nasiona dojrzeją ale chyba mam z ub roku daj adres na pw to wyślę

widze te zakupy - skandal zwariowali - ja chyba w ub roku kupiłam ale ładne były dalie

no ale po tej reklamie - nie ma bata
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gocha 13:37, 07 cze 2017


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Haniu współczuję takich sensacji z przesyłką. Ja w tamtym roku też dosyć długo czekałam na przesyłkę wiosenną od nich. Dopiero po telefonie do nich przysłali ale to nie było tak późno jak u Ciebie. I faktycznie te kłącza były małe. Lepiej było z przesyłką jesienną cebul- było ok.
Piękne masz irysy i piwonie . Oczywiście cały ogród miodzio ale temi się szczególnie rzuciły w oczy. Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Anabell 23:52, 08 cze 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Elu
nie mam kiedy zaglądać do wątku.
Ja tez narobiłam zdjęć, z braku czasu nie wstawiam, potem będą nie aktualne.

Masz racje gnaty bolą, najbardziej kolana, kręgosłup, teraz co dzień wyjeżdżam na rehab. do 12 plewię, w dzień wyjeżdżam, wieczorem dalej chwaściory.

Mira
skandal i zwariowali po co się reklamowali drobnym odbiorcom jak nie traktują poważnie zamówień.
Nie odpowiadają na tel.
nie odp. na e-mail.
Nie chcą zauważyć reklamacji z wysłanymi zdjęciami.
Paczki nie miałam możliwości nie odebrać, bo kurier zostawił mi pod drzwiami,
a szkoda było mi czasu stać na poczcie i odsyłać.

Gosia

Irysy przekopuje by zgrupować w/g koloru, a piwonii boje się ruszyć oka b. kapryśna i szkoda by w następnym roku nie zakwitła.


a tu moje łubiny najwięcej mam różowych.

pierwszy raz mam fioletowo/ granatowy z zakupu w Obi już kwitnie.
tu niebiesko/fioletowy.

Jeszcze powinien być żółty, to była mieszanka pięć kłączy.

dla porównania przesyłka łubinu 29 maja/17 r. wielkość tyci, można porównać do wielkości karteczki z tego jeden do śmieci zgniły. cena taka sama jak z obi.

Różni się wielkością, jakością i czasem.




____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
zoja 07:01, 09 cze 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Czyli zdjecia beda w pochmurne dni albo jak juz 'wiosenny sezon' sie skonczy?
Piekne lubiny
Macham
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
ElzbietaFranka 08:53, 09 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14000
Nie ma sensu kupowac, juz tez nie bede nic zamawiala w szkolkach trzeba jeszcze doliczyc do kazdej rosliny koszt przesylki.
Np rize dostalam byle jakie ledwo z ziemi wychodza po 15 zl koszt przesylki do tego i czekanie aby nabrala ladne krzaka co najmnjej przez 2 lata. To lepiej kupic mniej a drozsze juz ladnie wyrosniete w dobrej szkolce.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 08:59, 09 cze 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ja nigdy z wysyłkowej nie kupuję.W szkółce przynajmniej masz wybór roslin i nie musisz brać na siłę.No chyba że coś bez planu w oko wpadnie.Haniu reklamę im zrobiłaś nie ma co Patrz a ja łubinu nie mam.Już u Zoi pisałam że na szaber po rowach się wybieram

Może trzeba by założyć wątek gdzie nie kupować roslin.
Każdy by mógł zweryfikować sprzedawcę.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies