Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

Anabell 21:36, 25 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Gabriela napisał(a)
Mira poleciła mi Twój wątek, jako daliowej królowej. Nie zawiodłam sie, masz piękne odmiany i te ilości niesamowite, co za kolekcja. No i astry - kolejne ulubione kwiaty, piękny ogród jesienią.
Też jestem ciekawa, co będzie z koralików, bo to chyba naszyjniki są, mają zameczki.


Gabrysiu jednak to telepatia, byłam w Twoim wątku dużo wcześniej, cichutko podglądałam ogrody z wycieczek, teraz gościsz u mnie.


Dalie pociągały mnie od dawna i testuję które najbardziej mi się podobają.
Wyszło niewinnie z ilościami, trzeba przyznać dalie nie mają równych wśród innych kwiatach co do wielkości kwiatów, różnorodności barw i wysokości.

Z astry w tej porze roku dodają koloru i uroku ogrodom.

Gabrysiu, to sznury zwykłych szklanych pereł, do tworzenia biżuterii, a ja z nich będę oklejała bombki szklane.

Biżuterię robiłam kilka lat wcześniej z perełek Majorki.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Milka 09:25, 29 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nieustannie podziwiam Cię za te dalie, ogromna kolekcja, mnóstwo pracy, ale jak kwitną, powalają, te pomponikowe mnie zachwyciły.
Może wiosną coś kupię, na razie mam stale tylko te dalie z bordowymi liśćmi, są bezproblemowe, kończy się październik, a one nadal kwitną
pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mirka 13:28, 29 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Irenko to jeszcze BB z twoich nasionek☺️


____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Anabell 21:54, 10 lis 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
jak dawno nie zaglądałam do swojego wątku

Zaraz po wszystkich świętych kilka uroczystości rodzinnych i zaprzęgnięta przy kuchni, a prace w ogrodzie dalej czekały.
Piękne pogody były a ja zajęta.
Od wtorku ruszyłam z pierwszym sadzeniem tulipanóww ilości 1500, dziś posadziłam 500 szt, przekopałam 7 szt berberysów Admiration, wielkie bryły jakoś dałam radę.
Wątpiłam w swoje siły, bo w miejscach do sadzenia rosły ogromne trawy Ice Dance, wykopałam

Jutro wielkie święto a ja go uczczę ponownie ciężką pracą jeśli deszcz nie przeszkodzi.
Planuję zebrać darń i powiększyć koło w trawniku, czekają jeszcze czosnki i inne cebulowe.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 22:06, 10 lis 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Milka napisał(a)
Nieustannie podziwiam Cię za te dalie, ogromna kolekcja, mnóstwo pracy, ale jak kwitną, powalają, te pomponikowe mnie zachwyciły.
Może wiosną coś kupię, na razie mam stale tylko te dalie z bordowymi liśćmi, są bezproblemowe, kończy się październik, a one nadal kwitną
pozdrawiam


Irenko ostatnie dalie wykopałam w tym tygodniu i jeszcze kwitły.
w tym roku czas był dla nich łaskawy nie było mrozu.

Mirko obie mamy BB od Irenki moje malutkie.

a siałaś nasionka trawki bardzo niskiej 'Lite.... dalej nie pamiętam.
Wczoraj wycięłam kłosy ciekawe czy nie wyleciały nasionka.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Mirka 22:48, 10 lis 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
siałaś nasionka trawki bardzo niskiej 'Lite
_____________________________________________

Haniu nie siałam tej Trawki.
U mnie Dalie w pełni kwitnienia☺ jeszcze nie wykopane.Jak jutro nie będzie padać to wykopię.Cebulki jeszcze mam do posadzenia.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
zoja 07:41, 11 lis 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Haniu
Tak sie jeszcze wahalam czy dzis grzebac w ogrodku, ale skoro i Ty to planujesz to i ja sie zmobilizuje...
W ogole to nie wiem, ze tak duzo w to zimno robisz - ja sie zmuszam do wyjscia i zrobienia tylko tego co najniezbedniejsze...
Macham!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Kasya 07:56, 11 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42817
Ja tez mam zaplanowane prace mam nadzieje ze wiatr osłabnie
Alez będzie widowisko wiosną u ciebie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anabell 17:50, 11 lis 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mirka napisał(a)
siałaś nasionka trawki bardzo niskiej 'Lite
_____________________________________________

Haniu nie siałam tej Trawki.
U mnie Dalie w pełni kwitnienia☺ jeszcze nie wykopane.Jak jutro nie będzie padać to wykopię.Cebulki jeszcze mam do posadzenia.




Mirko ja przez te dalie jestem do tyłu z przesadzaniem i sadzeniem cebul,
bałam się że nie zdążę wykopać to wcześnie zaczęłam. jeszcze nie zliczyłam wszystkich dali ale już zniesione do piwnicy.

Pomyślałam o niskich trawkach, pasowałyby do niskich jeżówek, zobaczyłam kłosy i zebrałam zobaczę czy powschodzą.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Mirka 17:55, 11 lis 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Haniu ja miałam dziś wykopać ale się nie udało.Zajechalismy rano na działkę i zaczęło padać. Jutro według prognozy ma nie padać.
Co za nasionka trawek zebralas.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies