Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

Anabell 23:10, 29 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ostatnio w swoim wątku byłam 22 grudnia i poleciałam robić rybkę faszerowaną a 24 na półmiski poszła. W biegu zrobiłam zdjęcie komórką. jeszcze bez galarety.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 23:15, 29 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
AgnieszkaW napisał(a)
Piękne dekoracje poczyniłaś[/qu
ote]

Agnieszko dziękuję
jeszcze nie ma końca.
Właśnie dziś wykończyłam wianki to dla mnie na dwa okna.


____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 23:24, 29 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
mira napisał(a)
Podziwiam wszystkie Twoje dekoracje. Poziom pracy i precyzji jest na poziomie dla mnie nieosiągalnym. Teraz wiem że przy takiej pracowitości w ogrodzie mogą być efekty i można mieć kolekcje.

pozdrawiam

Mira
nie przesadzaj że nie osiągalne.

Zobacz jak mi się zepsuło od koniec wykonania, pękła bombka, musiałam wszystko oderwać i robiłam od nowa.

to była moja pierwsza na szklanej bombce, stała tak, dwa dni temu zabrałam się do odrywania pereł.

od tyłu tak, zrobiła się miazga ze szkła.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 23:37, 29 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
paniprzyroda napisał(a)
Ależ pracowite dekoracje, ale i efekt jest ten brokat z bombek to i ja pamiętam, to oprócz bibuły i słomek był jedyny błyszczący akcent na zpt


Mariola do Twoich dekoracji wzdycham.

Na razie cenię sobie kule z pereł.

w środę i w czwartek czyli wczoraj zrobiłam następne jedna z białych i kremowych pereł największa na plastykowej białej bombce 16 cm
tylko wstążki nie miałam dość szerokiej, nie mogłam się doczekać to założyłam jaką miałam.



Wczoraj ulepiłam mniejszą na kuli 12 cm ze wszystkich zebranych ostatnich pereł.
Środkowe nowe a po bokach zrobine przed świętami i drżę o nie bo są szklane.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
AgataM 23:45, 29 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Haniu. Czy te smakowitości i ozdoby to do jakiegoś pałacu przygotowane? Po prostu cud ,miód
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Anabell 23:55, 29 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Gabriela napisał(a)


Ta kula podoba mi się najbardziej ze wszystkich ozdób. Co jest jej podstawą, tzn. na czym naklejałaś te bombki? Czy jest ciężka? Bo fajnie by wyglądała zawieszona gdzieś u sufitu.
Moich parę bombek to nic przy Twoich dekoracjach świątecznych, masz natchnienie i talent i ze szlagmetalem na pewno nowe cuda wymyślisz bombkowe na choinkę i nie tylko. Czekam zatem na wyniki.


Gabrysiu ta z czerwonych bombek to kula ze styropianu 20 cm śr. jest lekka. może być uwiązana do sufitu, po rogach sufitu mam haczyki służyły kiedyś do umocowania choinki są nie widoczne bo za sztukaterią.

kulę czerwoną robiłam od dołu wyliczałam bombki, że może stać sama na bombkach, nie musi mieć podstawki.



Biała kula też styropian ale już z podstawką z oponki owiniętą wstążką.

to moja najpierwsza styropianowa i nie leży mi szlaczek z czerwonych bombek,ale cóż wprawa musi być.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 00:00, 30 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Gabriela napisał(a)


A pamiętacie jak się tłukło bombkę w moździerzu, żeby tym niby brokatem włosy posypać na Sylwestra? Bo ja tak, lata 80-te, modny był błysk.


Gabrysiu na włosy nie posypywałam, fryzjerzy mieli lakiery z brokatem w latach jeszcze wcześniejszych.

ale obserwuję że błysk towarzyszy od lat. ja też sroka.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 00:12, 30 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
mira napisał(a)





Hania pokaż zakupy.


Mira to wczorajsze z LM i auchan

wybrałam wszystkie 3 cm za 3 szt na druciku 80 gr. 2 cm po 10 szt 2 zł.
W długim pudełku są szklane.
po prawej różnej wielkości plastikowe i po lewej duże 12 cm srebrne wyprzedaż 70 %
3 cm

ładne są czerwone szklane jak z materiału.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 00:25, 30 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Te z kauf. zaraz po świętach chciałam tylko malutkie i takie były. bombki w pudełkach po 1 70 za pudełko.
były jeszcze szklane maleńkie i serduszka.
3 cm bombki zapakowane w pudełka choinki po 24 szt ok 2 zł.




dzwoneczki bombeczki po 9 szt 90 gr

łańcuchy świetlne z bateriami i 24 szt bombek 3 cm po 3 zł

Szkoda że w auchan wziełam tylko 7 szyt dużych 12 cm bombek.
nie pomyślałam że będą nadawały się do szlagmetalu.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 00:32, 30 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
ElzbietaFranka napisał(a)
Hania to wygody macie z tym wyjazdem autokarem. Teraz to tam tłumy pełno dzieci trzeba się wybrać trochę później ok. 20 bardzo dużo jest iluminacji z syrenka można sobie zrobić foty, ale kolejki stoją.
Konstancin też cudnie wygląda w tym roku.

Haniu tobie też wszystkiego dobrego w tym nadchodzącym. Dużo zdrowia i radości oby nadchodzący roczek był mniej deszczowy niż 2017.
Pozdrawiam


My jeździmy ok 20 stycznia.
Jedzie z nam i pan co jest przewodnikiem ma wszystko w jednym palcu ile świateł rocznie jest założonych gdzie zmiana. to z Trzeciego wieku.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies