Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony, magiczny świat... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony, magiczny świat... :)

Green 17:40, 23 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2012
Posty: 66
Witam wszystkich ogrodowo i ogrodowiskowo zakręconych!

Na Ogrodowisko trafiłem jakieś dwa miesiące temu (okolice listopada), przez ten czas prześledziłem trochę wątków i przeżyłem załamanie... Te wszystkie piękne zielone zakątki, jakie zobaczyłem urzekły mnie ale równocześnie stwierdziłem, że nie mam tu czego szukać ze swoim przydomowym skrawkiem ziemi!!!
Szybko jednak szczera i płynąca z głębi serca zazdrość... (ech... ludzka ułomności...) ustąpiła miejsca zapałowi, którego mogliby pozazdrościć mi nawet budowniczy autostrad przed zapowiedzianą ministerialną inspekcją!! Ubrałem się ciepło (wszak było to po połowie listopada) i z niechcicowską gospodarnością przeszyłem wzrokiem moje bagatela 500 z okładem metrów kwadratowych ojcowizny. Nic to, że trawnik przypominał bardziej sweter po zderzeniu z ostem niż gęsty i mięsisty dywan, nie wzruszyły mnie resztki farb i zapraw walające się pod iglakami (scheda po doprowadzonym do końca ostatkiem sił remoncie). Oczyma duszy widziałem już ogródek - marzenie, gdzie na podwyższonych rabatach ograniczonych deskami rosną zioła, sałaty i dynie, gdzie hortensje, które skradły mi serce, tworzą bajkowy żywopłot oddzielając "mój zielony, magiczny świat..." od reszty rzeczywistości a róże - angielskie arystokratki - pysznią się w słońcu wabiąc swoim zapachem masę owadów i ciekawskich sąsiadów. Bez bukietami wręcz krzyczy, że nadszedł maj, kalina (sadzona "ku pamięci" jedynej Kaliny, w której był sex) pomponami jak szlachetnymi kamieniami stoi się i mai wszystko wokół. Piwonie upijają zapachem a liliowce karzą naszą nieuwagę tak niesprawiedliwie szybkim przekwitaniem. Na cały ten zgiełk, jakże piękny i wyczekiwany zgiełk patrzy jabłoń... posadzona w totalnie nietrafionym miejscu raczy domowników barokowymi w swoim smaku i zapachu jabłkami...
Tak wygląda mój wymarzony ogród, czy uda mi się go stworzyć? Czas pokaże a ja nie omieszkam podzielić się wszystkimi moimi osiągnięciami tu na Forum

Tak na raz trudno jest opisać cały ogródek, kolejnymi postami postaram się przybliżyć zainteresowanym (jeżeli ktokolwiek będzie zainteresowany) stan aktualny i zaawansowanie prac ogrodniczych. Na dobry początek mojej bytności na tym forum zdjęcie "ogródeczka" zrobionego z kupionych od razu po wywaleniu betlejemek hiacyntów zachowana jeszcze nutka zimowego nastroju
____________________
Mój zielony, magiczny świat W zielone gramy!!! :)
Green 17:41, 23 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2012
Posty: 66
Oj, kłopoty techniczne... Zdjęcie się nie pojawiło....
____________________
Mój zielony, magiczny świat W zielone gramy!!! :)
Zeta 17:44, 23 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Heheh ale się uśmialam czytając Twój wstep dokładnie takie same byly moje początki ...nie martw się trafiłeś w dobre miejsce ....tu ludzie znają się na rzeczy ..tylko uwaga ...ogrodowisko wciaga i to choroba nieuleczalna ....ja jestem już zarażona.....lepiej wycofaj sie póki możesz albo otwórz drzwi do świata ogrodów...i zostań
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Gardenarium 17:53, 23 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Green napisał(a)
Oj, kłopoty techniczne... Zdjęcie się nie pojawiło....


Poćwicz w testowym

http://www.ogrodowisko.pl/watek/11-testowe-dodawanie-zdjec

To proste, chyba nie kliknąłeś na miniaturkę Każdy ma jakis kłopot, ale szybko przejdzie

Witaj i już. Pięknie piszesz. Poezja Czekamy na fotki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kondzio 18:18, 23 sty 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
witam
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Green 18:21, 23 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2012
Posty: 66
moje techniczne "Ja" wypruło się totalnie podczas dodawania tego zdjęcia (a warto wiedzieć, że bardziej a - technicznego stworzenia niż ja to po prostu na tym globie nie ma)

Zeta kamień spadł mi z serca, że pod dobry adres tu do was zastukałem! mam nadzieje, że mnie stąd nie wywalicie, hihihi

Gardenarium W Twojej osobie mam do czynienia z Szefową, nie mylę się?

I oto wiekopomna chwila... zdjęcie!!!!! (Proszę o fanfary, wstęga i czerwony dywan są zbędne):



Hahaha!!! Udało się!!! Więc owo zdjęcie niech będzie wstawione na dobrą wróżbę wspaniałej bytności na tym forum, czego sobie i Wam życzę!

P.S. Milo połechtana została moja próżność powyższym foto - osiągnięciem, poszukam zdjęć z sezonu
____________________
Mój zielony, magiczny świat W zielone gramy!!! :)
Gardenarium 18:22, 23 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jam ci jest - Danusia w skrócie szefowa Ogrodowiska

Jeszcze mam jedną wskazówkę, nie wklejaj przez hosting, bo zżera zdjęcia, wklejaj tak żeby było logo Ogrodowiska, prościej, szybciej łatwiej i bezpiecznie dla zdjęć

Jak piszesz post masz po prawej wgraj zdjęcie, wybierasz z pulpitu i klikasz na miniaturkę, Proste jak prosty drut. Ja się nauczyłam też
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:29, 23 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten sweter z ostami mnie po prostu rozbroił, chcem zobaczyć ja toto trawnik wygląd ma
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
barbara_kraj... 18:35, 23 sty 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Witam i już mnie ciekawość zżera jakie rewolucje na ojcowiźnie poczynisz. Inspiracji tu dostatek a wiosna tuż, tuż
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Zeta 18:37, 23 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Chyba kolejny jajcarz ogrodowiskowy się szykuje....czekamy na ten sweterek z ostami ...może kogoś zainspiruje do dziergania
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies