Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony, magiczny świat... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony, magiczny świat... :)

Ewa4 14:19, 17 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Witaj ja już na popołudnie komputer zarezerwowałam to nie zawiedz nas.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Green 15:54, 21 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2012
Posty: 66
Kochani!!!
TYYYYYYLE ciepłych słów od Was pod mój adres zlądowało, że aż tchu mi brak czytając wszystkie Wasze posty!
Plany ogrodu poszły troszku na boczny plan, ale proszę nie ostrzyć jeszcze na mnie za ową wypowiedź Waszych sekatorów, wideł i tym podobnych artefaktów potrzebnych do "zielonej zbrodni"! Po prostu projektuję i wykonuję dekoracje na Święta Wielkiej Nocy w jednej Parafii i mam tym zajęta głowę,ale do tego wrócę później.
Ale,ale to wcale nie oznacza, że w kwestii ogródkowania totalna katastrofa! Jak powiadał mój sąsiad: absolutamente nie!!
Na sam początek zdjęcia mojego ogródka, gdzie na całej połaci - śnieg, w przeróżnej postaci - śnieg, na siostry i braci, zimowy plakacik - ŚNIEG, ŚNIEEEEG, ŚNIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ok, ok... Już mi lepiej, uświadamiając sobie, że za tydzień Wielkanoc a za oknem śn....g staje się wybitnie agresywny.
Ale powracając do fotek, Zapraszam na wycieczkę:

I cóż to jest? Czy to garnek? Nie! Czy to wiadro ze wspomnieniem choinki? Nie! A więc cóż to? A to są moi Najmilejsi żonkile


A to dopiero gratka!! Piękna, zgrabna choineczka, tylko lampek brakuje! Ale juz po nie biegnę i będzie cudny obrazek Świąteczny... hola, tylko to nie te święta...


A tu moja ulubienica, tujka, w pozie będącej kwintesencją "sturm und drang" - protestu przeciwko śniegowi i dziwnie panoszącej się wokoło zimie!


Pozostając w sferze literacko - politycznej przedstawiam Wam mój Ostatni Bastion! a może właśnie Pierwszy? Tak,tak! Pierwszy Bastion! Pierwszy Bastion "Forsycja" uzbrojony w gotowe do wystrzału pąki kwiatów trwa tyralierą u wejścia do ogrodu i daje niemy sprzeciw przeciwko Zimowemu Okupantowi!!!


Berberys. Temu koledze to już wszystko jedno. Wyrok zapadł. WYCIĄĆ!!!! Ale w jak szczytnym celu! Zostanie przerobiony na Koronę Cierniową do Grobu Pańskiego - ale o tym później. Mimo wszystko i on nie pozostaje obojętny na Zimną Królową strasząc ją swoimi kolcami.


Brrr.... Jak zimno! Zapraszam Wszystkich do domu! Ogrzejemy się trochę!
____________________
Mój zielony, magiczny świat W zielone gramy!!! :)
Green 16:13, 21 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2012
Posty: 66
Uf, nie ma to jak w domu! Myli się ten, który sądzi, że w tegorocznej bitwie o wiosnę udział biorą zewnętrzni Kolumbowie! Proszę bardzo, oto Doniczkowy Ruch Oporu:

Na czele stoją narcyzy, sadzone kilka tygodni temu, odkopane z wiórów w piwnicznych zakamarkach,już za chwilkę zakwitną



(Ładna firanka w tle? Ręczna robota! Moja!! )

Mając to szczęście, że w domu mam wiosenną solenizantkę - Bożenę - w osobie mojej Szanownej Mamy, do walki o Wolną Wiosnę co roku dołączają nowi ochotnicy, w tym roku jak na zawołanie w kolorach fioletu.



Szafirki chyba wyczuły, że domownicy są złaknieni zielonego i kosztem kwiatów zafundowały nam bujna zieleń swoich liści



A ta koleżanka nieodmiennie od dawien dawna zwiastuje obchody Wielkiej Nocy w moim domu, azalia, zwana przez moją Babcię "kwiatem Grobu Pańskiego" zdobi nasze parapety w tym świątecznym czasie.


Ale to jeszcze nie koniec, Kochani! Musze się Wam pochwalić przechowanymi pierwszy raz w życiu fuksjami i hortensjami, które przeżyły!!!!

Ale to wieczorkiem, bo niedługo uciekam na język włoski... może, jak to określiła moja Mama: tęsknota za San Remo, odgoni tę moją chanderkę.....
____________________
Mój zielony, magiczny świat W zielone gramy!!! :)
zaczarowanaa 16:30, 21 mar 2013


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 1168
aż się chce czytać , a gęba mi sie uśmiecha od ucha do uchaczekam na dalszą część)
____________________
agnieszka -norweski ogrodek
kitek81 18:42, 21 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
hej Green
normalnie powalasz opisami i zdjęciami nawet te zimowe ciekawe chociaż te z domku przyjemniejsze no i rozłożyłeś mnie na łopatki własnoręcznymi firankami-kopara mi opadła!
moja mama też Bożena
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
bociek 19:41, 21 mar 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
A wiec wojna!!!!! Szeregowiec Bocian gotowy do walki
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Bogdzia 19:58, 21 mar 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Poczytałam i pozdrawiam , sukcesu w dekorowaniu życzę choc o efekt jestem spokojna.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Ewa4 21:46, 21 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Firanki przepiękne zdolny i z poczuciem humoru, oczywiście będę zaglądać bo muszę być na bierząco przecież .Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
hanka_andrus 21:51, 21 mar 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Hej! Witaj Zielony Kujawiaku! Wesolutko u Ciebie! I masz Mamę i Babcię! To o święta też jestem spokojna u Ciebie, mimo, że ty po zaśnieżonym ogródku biegasz, i z językiem włoskim się zmagasz!
O mamma mia! Jak zrobisz dekorację Grobu, to pochwal się. Może być jeszcze bez Figury.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Green 22:39, 21 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2012
Posty: 66
Kochani Moi Zielonozafiksowańcy!

Agnieszko Wpadaj często, idzie wiosna, to się będzie dziać 
Kasiu Prawda, że domowe bardziej cieszą oko? Ja mam już wstręt na te zimowe okoliczności przyrody! Poczekaj, poczekaj, kolejna jest w trakcie robienia, tym razem na okno w jadalni  Bożeny rules, hihihi 
Kapitanie Bocian! Mam nadzieje, że razem dokopiemy tej zlodowaciałej, leciwej już Pani ostatecznie 
Bogdziu Dzięki za wiarę w efekt mojej pracy  a wiesz, że miałem mieć do dekoracji donice z kwitnącymi rododendronami? Ale ktoś mnie ubiegł w pomyśle i niestety… ;/ ale może za rok 
Ewo Toć nie ma innej opcji! Musisz być na bieżąco, jak i ja u Ciebie 
Hanusiu Na razie sięgamy rodzinnie pamięcią w jak najdalsze czasy, żeby się dowiedzieć, czy kiedykolwiek któryś z członków mojej rodziny miał ten „zaszczyt” przeżyć Wielkanoc pod pierzynką ze śniegu! 
Oczywiście, że się pochwale, szczególnie, że dostałem wolną rękę od Proboszcza i odpowiednie zaplecze finansowe, więc będzie bomba! 

Mam małe pytanie/prośbę do Was właśnie w sprawie w.w. dekoracji. Czy nie zna ktoś/nie pracuje ktoś w hurtowni kwiatów w moich okolicach? (Toruń, Włocławek)? Potrzebuje takowej hurtowni, która oferuje świeże kwiaty w rozbudowanej gamie rodzajów i kolorów, i oczywiście w jak najmilszych cenach Nie wiem, czy takie prośbo – ogłoszenia można wrzucać w swoim wątku,ale zaryzykuje. Będę wdzięczny za każdą informację
____________________
Mój zielony, magiczny świat W zielone gramy!!! :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies