Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony, magiczny świat... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony, magiczny świat... :)

zawitka 18:44, 23 sty 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14040
Nie martw się o trawnik !!!!! Witaj u nas ogrodowiskowo zakręconych a że trawnik jak sweter z ostami ---- to nic mój też taki ale jak pooglądasz Ogrodowisko daję ci głowę że z wiosną bedzie ładniejszy Glowa do góry !!!!
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
krisec 18:52, 23 sty 2013


Dołączył: 23 paź 2011
Posty: 597
Witam i ja "zielonego"szanownego Kujawiaka.
Świetnie, rzekł bym że Będziesz poezją pisaną prezentować nam Swoje ogrodowe poczynania.
Pozdrawiam
____________________
Krzysztof . Ogród Szmaragdowy
Magda70 08:18, 24 sty 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Zeta napisał(a)
Chyba kolejny jajcarz ogrodowiskowy się szykuje....czekamy na ten sweterek z ostami ...może kogoś zainspiruje do dziergania


A może Ciebie zaispiruje??
Dzień dobry...witam...wpadłeś jak śliwka w kompot...
Uzależnia jak nie wiem co....
Przyszłam dziś na 8.00 do pracy i postanowiłam sobie, że najpierw sprawy służbowe a dopiero potem O.
I co? nie da rady...musowo tu trzeba zerknąć....
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
BASIA8 12:11, 24 sty 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witam i Ja
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
MilenaP 14:58, 25 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
I ja też
____________________
Milena - zielonastrefa
Netka 15:18, 25 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Rany, Green, twój wstęp ... ! Ty powinieneś się pisarstwem zająć, a nie grzebaniem w ziemi witam i pozdrawiam
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
hanka_andrus 15:29, 25 sty 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Te zapachy....... już je czuję.......pięknie opisałeś!
W nagrodę i na powitanie........ bezzapachowy,ale...... tyż pikny!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Celina 20:41, 25 sty 2013

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Witam i czekam na fotki
____________________
Celina - Moje poletko
Green 11:30, 28 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2012
Posty: 66
Hahahaha!!!! Aż dwie strony już są na moim wątku!! Dziękuję

Dziś z rana pomyślałem sobie, że opiszę Wam czymże to dysponuję na mojej ziemi solą i szlamem płynącej!

Oj, przywołuję się do porządku i najpierw zwrócę się do każdego z osobna dziękując za odwiedzinki.

Szefowo Kłaniam się nisko po same trawisko Wiedząc, że Pańskie oko konia tuczy, Twoje odwiedziny zmobilizują mnie do jeszcze cięższej i efektywniejszej pracy.

Zdjęcie trawnika jest poszukiwane, szczeny Wam poopadają

Basia Ja sam się siebie boję, cóz wyczynię na tym spłachetku ziemi.

Zeta hihihi... Zrobimy ZetPeTy z zakresu wkomponowywania ostu w swetry

Halinko, Krzysiu, Basiu, Milenak, Anetko, Celino Dzieki, za miłe przyjęcie

Magda ciekawe, czy uzaleznienie od ogrodu i ogrodowiska leczą juz farmakologicznie?

Ale wracając do głównego wątku.

Jak powszechnie wiadomo: "Na początku było Słowo" a w moim ogródeczku na początku była czarna ziemia z rosnącymi w rządkach dobrodziejstwami przywiezionymi do nas przez Bonę, króla Zygmunta kolejną żonę. Gdzieniegdzie zagony przedzielały piwonie Babci Wali i wiśnie, że takich wiśni to ze świecą a nawet Gromnica Maryjną daremnie szukać. Wiosną miliony bialuśkich kwiatów dawały nadzieje na obfite wiśniobranie i radosne spotkania przy wiśniównce a lato owe nadzieje przeobrażało w rzeczywistość. Wiśnie wymarzły, po piwoniach przeszli tyralierą murarze ciągnąc za sobą kolumbryny betoniarek i wanien murarskich a eko marchew skutecznie wypleniła z ziemi i umysłów domowników moja Mama... Cóż więc zostało? Ano została ziemia (i mam nadzieje, że zdeptanie piwonie, które podniosą się z popiołów)! I cóż z tą ziemią? Ano można by coś poposadzać... W taki więc oto sposób na moich tatowych morgach pojawiły się iglaki: daglezja, koreanka, srebrny świerk i kilka jeszcze rodzajów zielonego... Czyściec na ziemi przeżywam z "żywopłotem z tujek" który wygląda jakby przeżył nalot dywanowy i zmasowany atak broni chemicznej, w tym sezonie skutecznie go zutylizuje Uroczyście przysięgam, że wieczorem wezmę się za rozrysowanie mojej wizji ogrodu i pokażę ją Wam!!!
A teraz… cóż… Trawnik, chociaż zapierałem się sam przed sobą jak żaba wiosennego błota, że jakoś Was zagadam i nie pokażę tego obrazu nędzy i rozpaczy…





A teraz konkurs!!!!!
Kto wyodrębni poszczególne gatunki z owego gąszczu, który - nie chwaląc się - sam wyhodowałem!!!!



Nagrodą jest woreczek najzdrowszej soli na świecie - "Ciechocińskiej"!
____________________
Mój zielony, magiczny świat W zielone gramy!!! :)
Green 11:31, 28 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2012
Posty: 66
Haniu - przecudny ten amarylis.... Uwielbiam je! co roku kupuje tyyle cebulek i nigdy mi nie zakwitł w domu!!!
____________________
Mój zielony, magiczny świat W zielone gramy!!! :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies