Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony, magiczny świat... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony, magiczny świat... :)

Roberto 10:02, 11 mar 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witam na ogrodowisku
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
barbara_kraj... 18:00, 11 mar 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Green napisał(a)


A teraz konkurs!!!!!
Kto wyodrębni poszczególne gatunki z owego gąszczu, który - nie chwaląc się - sam wyhodowałem!!!!



Nagrodą jest woreczek najzdrowszej soli na świecie - "Ciechocińskiej"!

No tak, nawrót zimy spowodował istny zastój w wątku.
Green, nie chwal się, że wyhodowałeś komosę białą, mlecz zwyczajny, rdest, być może podagrycznik, bo do tego wiele wysiłku nie trzeba. Wystarczy zapomnieć o takim zakątku i tyle
Ratuj winobluszcz pięciolistkowy, reszty się pozbądź
A gdzie jest plan ogrodu?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
dajana 19:04, 15 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Green napisał(a)
Witam wszystkich ogrodowo i ogrodowiskowo zakręconych!

Na Ogrodowisko trafiłem jakieś dwa miesiące temu (okolice listopada), przez ten czas prześledziłem trochę wątków i przeżyłem załamanie... Te wszystkie piękne zielone zakątki, jakie zobaczyłem urzekły mnie ale równocześnie stwierdziłem, że nie mam tu czego szukać ze swoim przydomowym skrawkiem ziemi!!!
Szybko jednak szczera i płynąca z głębi serca zazdrość... (ech... ludzka ułomności...) ustąpiła miejsca zapałowi, którego mogliby pozazdrościć mi nawet budowniczy autostrad przed zapowiedzianą ministerialną inspekcją!! Ubrałem się ciepło (wszak było to po połowie listopada) i z niechcicowską gospodarnością przeszyłem wzrokiem moje bagatela 500 z okładem metrów kwadratowych ojcowizny. Nic to, że trawnik przypominał bardziej sweter po zderzeniu z ostem niż gęsty i mięsisty dywan, nie wzruszyły mnie resztki farb i zapraw walające się pod iglakami (scheda po doprowadzonym do końca ostatkiem sił remoncie). Oczyma duszy widziałem już ogródek - marzenie, gdzie na podwyższonych rabatach ograniczonych deskami rosną zioła, sałaty i dynie, gdzie hortensje, które skradły mi serce, tworzą bajkowy żywopłot oddzielając "mój zielony, magiczny świat..." od reszty rzeczywistości a róże - angielskie arystokratki - pysznią się w słońcu wabiąc swoim zapachem masę owadów i ciekawskich sąsiadów. Bez bukietami wręcz krzyczy, że nadszedł maj, kalina (sadzona "ku pamięci" jedynej Kaliny, w której był sex) pomponami jak szlachetnymi kamieniami stoi się i mai wszystko wokół. Piwonie upijają zapachem a liliowce karzą naszą nieuwagę tak niesprawiedliwie szybkim przekwitaniem. Na cały ten zgiełk, jakże piękny i wyczekiwany zgiełk patrzy jabłoń... posadzona w totalnie nietrafionym miejscu raczy domowników barokowymi w swoim smaku i zapachu jabłkami...
Tak wygląda mój wymarzony ogród, czy uda mi się go stworzyć? Czas pokaże a ja nie omieszkam podzielić się wszystkimi moimi osiągnięciami tu na Forum

Tak na raz trudno jest opisać cały ogródek, kolejnymi postami postaram się przybliżyć zainteresowanym (jeżeli ktokolwiek będzie zainteresowany) stan aktualny i zaawansowanie prac ogrodniczych. Na dobry początek mojej bytności na tym forum zdjęcie "ogródeczka" zrobionego z kupionych od razu po wywaleniu betlejemek hiacyntów zachowana jeszcze nutka zimowego nastroju


Witaj Green przeczytałam póki co pierwszy. Twój post i od razu muszę dodać komentarz zanim przeczytam i zobaczę dalej .Coś mi się zdaje że nudzić to nikt u ciebie się nie będzie, a znana wszystkim ( w odpowiednim wieku) Kalina uśmiecha się zza grobu za ocenę jej seksapilu. Sposób opisu roślin jest tak uroczy że wszystkie chciałoby się je mieć.natychmiast. Z taką wyobrażnią to Ty stworzysz bajkę. Lecę dalej zaciekawiona dalszą częścią z pięknym uśmiechem na ustach który nota bene zawdzięczam dziś Tobie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 19:33, 15 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
No właśnie gdzie obiecany plan ogrodu i sól ciechocińska dla Basi, no gdzie? Czyżbyś zapomniał gdzie kupić Przy warzelni soli Zmartwię cie bo ta sól już nie jest najlepsza Kiedyś też tak myślałam ale po badaniach okazała się totalnym brudem nie nadającym się do spożycia. Ja też Kujawianka z krwi i koci choć teraz już tam nie mieszkam to miło spotkać ziomków. Pozdrawiam Małopolanka Wracaj czym prędzej wiosna idzie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Ewa4 20:19, 15 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Gren a Ciebie zawiało ?Wracaj i pisz cd.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
kitek81 22:46, 15 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Green, ja Ci nie wypominam, ale już półtora miesiąca milczysz! Gdybym wiedziała dokładnie gdzie mieszkasz już bym u Ciebie była, zrobić z Tobą porządek Gdzie jesteś, gdy Cię nie ma ?!
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Green 11:37, 17 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2012
Posty: 66
Halo,halo!!!
już do Was wracam, po południu bedzie opis i fotki i wszystko razem!!!!!!
Buziaki
____________________
Mój zielony, magiczny świat W zielone gramy!!! :)
kitek81 11:43, 17 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
no w końcu
to czekam na fotorelację
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Green 12:15, 17 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2012
Posty: 66
Będzie, będzie
uciekam teraz do kościoła, później obiadek i całe popołudnie z Ogrodowiskiem....!!!
może wkońcu pozaglądam we wszystkie Forumowe zakamarki?
____________________
Mój zielony, magiczny świat W zielone gramy!!! :)
bociek 13:02, 17 mar 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Czesc Zielony Witam kolejnego jajcarza na Ogrodowisku. Masz Ty chlopie pioro, a raczej klawiature
Ja tam sie na chwastach nie znam, ale uwazaj na smutnych panow, bo ta Twoja hodowla jakos tak narkotycznie mi sie kojarzy WRRRRRRRRRROC, Basia napisala co tam rosnie, czyli nie konopie

Horti cudna, niech sie Ciotka Anka nie wyglupia z usuwaniem tego cudu

Piszi duzo, bo sie fajnie czyta.



____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies