Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Roberto 20:45, 16 kwi 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witaj Pawełek, dzięki za fotkę,wyobrażałem trochę inaczej fotkę twojego perukowca, myślałem, że prowadzisz bardziej w krzew od samego dołu, a tu fajne drzewko. Paweł tnij ostro, tj, te od góry wszystkie pościnaj, tj. od lewej do prawej strony, zostaw tylko sam dół do miejsca, gdzie kończy się korona kilkanaście cm. Powypuszczał Ci chluby. Musisz ostro przyciąć te najwyższe od góry do tych gałązek na dole, je wszystkie pozostaw, by nabrał formy, korona szybko nabierze objętości i kształtu, zobaczysz będziesz miał fajną koronę. Kurcze, gdybym był bardziej kumaty z foto, bym na tym zdjęciu odznaczył linią, ale nie bardzo umiem technicznie. Aż prosi się na przycięcie w tym miejscu. Jak przytniesz wstaw fotkę. Pozdrawiam i czekam na efekt
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Pawlus 20:58, 16 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Dziękuję ślicznie za tak szybką odpowiedź. Mniej więcej wiem w jakich miejscach myślisz przyciąć.
Jakoś tak wystrzelił w zeszłym roku do góry i przez to mi się nie podoba. Zimą 2010/11 było tyle śniegu, że zające dobrały się do korony i prawie do zera ją obgryzły. Także nie boję się nawet jeśli zbyt mocno go skrócę. Przynajmniej będzie miał ładne, duże liście. Bo peruczek z niego nie uświadczę.

Za cięcie wezmę się jutro
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 22:16, 20 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Tyle pracy tej wiosny, że nie ma nawet czasu na zdjęcia. Dziś kolejny pracowity dzień za mną. Powoli zbliżam się do końca tych najpilniejszych rzeczy do zrobienia. Perukowiec przycięty, krokusy dopiero u mnie zakwitły, pojawił się pierwszy tulipan. Ogólnie mimo tej długiej zimy, wszystko jakoś nadrabia zaległości. Lada moment pojawią się liście na drzewach.
Przyciąłem moją bukszpanową kulę, porobiłem też sadzonki.
Kilka zdjęć
perukowiec po liftingu

Wrzośce pięknie kwitną

Krokusiki dopiero dzisiaj się w pełni rozwinęły

____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 22:19, 20 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Modrzewiowe pączki

Magnolia gwiaździsta-rok temu kwitła pod koniec marca, a teraz...

Przycięte thuje Kórnik

Piwonie

Sasanki wystartowały

I nieznana mi z gatunku wierzba


Pozdrawiam wszystkich serdecznie
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
monitka 22:44, 20 kwi 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Pawlus widze że u Ciebie wszystko się już pięknie do życia budzi
Dzięki za zdjęcie Kórnika. Bardzo zgrabne te twoje tuje. Widze teraz że swoje zapuściłam...dzisiaj je ciachałam ale tylko z przodu (rosną przy płocie) i na dole tam gdzie grube były.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Pawlus 22:51, 20 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Mi własnie na tym zależy, żeby jak najwęższy był ten żywopłot. Mało mam miejsca, a przed nim rosną już spore rododendrony. Mam nadzieję, że uda mi się go okiełznać
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Roberto 22:52, 20 kwi 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Paweł, perukowiec wyszedł Ci elegancko. Poza tym wiosna ruszyła pełną parą przynajmniej na twoich fotkach. Pozdrawiam
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Slawko 21:27, 25 kwi 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Wiosna u Ciebie na całego Wszędzie pajęcze sieci... jak u mnie niczym babie lato Pozdrawiam
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Pawlus 21:33, 25 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Właśnie-wszędzie te pajęczyny, wkurzają mnie. Muszę zrobić oprysk na przędziorki, bo w ubiegłym roku prawie wszystkie wierzby mi przez nie by padły...
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Slawko 21:38, 25 kwi 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Z tymi wierzbami to właśnie duży problem... ja w zeszłym roku moją wierzbę argentyńską ściąłem do pnia... znajomemu też szlak trafił Także za wprowadzaniem wierzb do ogrodów nie jestem, pomimo, że są piękne.
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies