Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Anabell 23:51, 08 kwi 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Paweł! podpowiadam możesz bukszpan wsadzić do ziemi i trzymać w wodzie, puści korzonki tu i tu.
miałam okazję zajrzeć do Ciebie i obejrzałam całe Ranczo. Papużki cudaśne.
To jesteś na trzecim roku jak masz staż? Cieszy bardzo Ogrodowisku przybywa młodych panów.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 23:20, 09 kwi 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Paweł , kiedyś dostałam bukiet przybrany trzmieliną i puściła korzonki w wodzie. a tą odmianę chciałam mieć i znajoma przyniosła mi całą siatkę, miałam ukorzeniać w doniczkach w nieogrzewanej szklarni i uważam jeszcze zimno to stoi w wodzie.
Tawułę też ukorzeniałam po ścięciu, nie zależało mi bardzo czy się ukorzeni i wyrosła.
Dlaczego Tobie nie udaje się w wodzie to nie wiem.wodę dolewam w temperaturze pokojowej, wcześniej stoi w naczynku ogrzeje się , nie prosto z kranu.
W ogrodzie masz ładną horti to po przycięciu włóż gałęzie do wody czy do doniczki w domu ,bo na zewnątrz zimno jeszcze.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
MarekW 19:58, 10 kwi 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
I ja chcę się przywitać. Fajnie że masz kilka miejsc z roślinami można kombinować z różnymi stylami. Gratuluję zapału i będzie pięknie.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Pawlus 18:58, 11 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Witam nowych gości
Dzisiaj wiosna w pełni. Mimo iż rano pogoda idealna nie była to po południu istne szaleństwo.
Korzystając z urlopu chorobowego (rozciąłem sobie kciuk w pracy, mam założone 3 szwy) wyskoczyłem na ogród z sekatorem i nożycami. Wszystko aż fruwało Przyciąłem prawie wszystko co trzeba było przyciąć. Jutro postaram się wstawić jakieś zdjęcia. Niestety zapomniałem z tego wszystkiego porobić zdjęcia "przed" tak dla porównania. Trudno.
A teraz pada deszcz. Szkoda, bo jeszcze sporo pracy mam.

Pozdrawiam wiosennie
Przebiśniegi to jak na razie jedyne kwiaty u mnie. Czekam na krokusy i tulipany.

____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
weronika77 19:34, 11 kwi 2013


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Witaj Pawlusku. Mieszkałam przez 35 lat w Toruniu, i poczułam się sąsiadką. Imponujesz mi swoimi zainteresowaniami, i tym, że znajdujesz czas na naukę, hobby papużkowe, i jeszcze pracę/staż.
Robisz ładne zdjęcia. Wartościowy, młody człowiek. Za dziewczynami nie musisz się oglądać, bo one Cię znajdą szybko, życzę równie wartościowej dziewczyny.Pozdrawiam i zostawiam Ci moje krokusy, zanim Twoje się wygramolą z ziemi.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Roberto 23:30, 12 kwi 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Hej Paweł, nie wiem, czy perukowca będę przycinał wiosną, może troszeczkę dosłownie, bo musiałem go zredukować jesienią, gdyż za mocno wypuściłem do góry i wiatr złamał w nim kilka gałęzi. Dopiero dzisiaj odsłoniłem go. Wygląda całkiem. Pawełek, wstaw fotkę swojego perukowca a ja jutro pstryknę. Moje drzewko jak pisałem będzie po przymusowym cięciu jesiennym, zobaczymy czy to mu nie zaszkodziło zbytnio, bo pora trochę była niewłaściwa. No i jeszcze trochę będę musiał go naprostować. Pozdrawiam
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Roberto 10:22, 13 kwi 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Cześć Paweł. Wysyłam Ci jeszcze ciepłą fotkę perukowca. Gałązki skupione ku górze do środka, bo był pieczołowicie zabezpieczony owinięty siatką i otuliną na zimę i tak mu zostało, ale wróci do normy. Z tego jeszcze może jednak kilkanaście cm skrócę konary, bo nie opłaca się wypuszczać za wysoko - podatny na uszkodzenia podczas silnych wiatrów no i ciężko większe okazy zabezpieczyć na zimę. Jakoś dzisiaj cienko ze słońcem u mnie, rano było mglisto, a śniegu jak widać jest jeszcze dużo. Pozdrawiam. Wyślij fotkę swojego perukowca, jestem ciekawy coś wyhodował.

____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Pawlus 19:31, 13 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
O, dziękuję bardzo za zdjęcie. Widać, że ma fajny pokrój. Mój rośnie bardziej wzwyż niż na szerokość.
Jutro jak wrócę z zajęć zrobię fotkę i ocenisz, podpowiesz jak przyciąć.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Roberto 20:23, 13 kwi 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Okej, czekam na fotkę, coś się wykombinuje
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Pawlus 20:13, 16 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Sorki Robert, że dopiero dzisiaj, ale tyle pracy w ogrodzie, że po pracy nie wiadomo w co ręce włożyć.
Obiecane zdjęcie perukowca:


A teraz proszę o rady-ile podciąć. I czy zostawić te cieniutkie, krótkie gałązki?
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies