Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pawlus 18:41, 19 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007




Naładowałem akumulatorki na cały tydzień.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 18:59, 19 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Jeszcze zdjęcie żurawki dla Łukasza. To normalne? Te "łodyżki" same wypuszczają korzonki na styku z ziemią.




____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Luki 19:11, 19 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Zmieniamy tożsamość żurawki na żuraweczke Cooper Cascade i teraz na 100% takie pędy wypuszczają żuraweczki mające w nazwie Falls lub Cascade. Czesem jest to denerwujące jeżeli rosną jako obwódka, ale jeżeli mają zarosnąć większą powierzchnie to są do tego idealne. Co jest róznież zaletą te pędy same się ukorzeniają, ale jeżeli chce się szybciej pozyskać sadzonki to lepiej im pomóż i prygnieść jakimś kamykiem schowanym w liściach lub przysypać ziemią co jest czasem trudne u mnie mając piasek
No i też ważne info, wiosną można ściąć te pędy jeżeli będą denerwować i wypuszczą nowe.

Twój Miskant Variegatus mnie zachwyca, oby mój w przyszłym roku, aby w połowie był tak ładny bo ma jednak troszke mało światła.
Ja to jestem ciekaw ile mnie przesadzania czeka w przyszłym roku bo tak napchałem na rabaty, że na pewno będzie ciasnota... co ja mówie już jest
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
asica 19:21, 19 paź 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Pawlus napisał(a)
A tego nazwy zapomniałem sprawdzić. Ma wetkniętą etykietę obok. Tłuściutki jest ale strasznie niski. Jakieś 50 cm, na ulotce napisane że dorasta do 180. Zobaczymy za rok jak się zadomowi. Wróć. Przecież wiosną wszystkie miskanty przesadzam w miejsca docelowe

Ogród Twój znam , śledzę od początku, też przeszedł niezłą rewolucję.
Miskanty się rozhuśtają. Moje z roku na rok coraz wyższe.
Werbenę okrywam suchymi liścmi i przetrwały u mnie już 3 zimy.Ale to zachód, więc cieplej (choć były zimy bardzo śnieżne i mroźne). Dodatkowo zbieram nasiona, świetnie wschodzą wysiane, kwiaty pojawiają się 2-3 tygodnie później od tych okrywanych.Ja też w przyszłym roku wysieję za moim młodym szpalerkiem anabelek.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Pawlus 19:31, 19 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Dzięki wielkie za te informacje. Będę w takim razie mnożył tą żuraweczkę na potęgę

Ten miskant może na zdjęciach wygląda na dużego, tak na prawdę ma ok. 160 cm. Dopiero w tym roku ładnie przyrósł.

Po posadzeniu jesienią 2012 r. oraz w sieprniu 2013. Miałem wrażenie, że się skurczył


Warto było czekać. W tym roku jest piękny.


____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 19:36, 19 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
asica napisał(a)

Ogród Twój znam , śledzę od początku, też przeszedł niezłą rewolucję.
Miskanty się rozhuśtają. Moje z roku na rok coraz wyższe.
Werbenę okrywam suchymi liścmi i przetrwały u mnie już 3 zimy.Ale to zachód, więc cieplej (choć były zimy bardzo śnieżne i mroźne). Dodatkowo zbieram nasiona, świetnie wschodzą wysiane, kwiaty pojawiają się 2-3 tygodnie później od tych okrywanych.Ja też w przyszłym roku wysieję za moim młodym szpalerkiem anabelek.



W tym roku miskanty wyjątkowo dobrze rosną, nawet te posadzone wiosną. Z kilku źdźebełek wyrosły trawiska do pasa

W przyszłym roku dokupię tylko 2 Variegatusy. Są mi potrzebne nad staw, przed srebrne świerki. Ładnie wyglądają na ich tle.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Luki 19:41, 19 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Oby tylko moje się nie skurczyły bo kupiłem połowe mniejsze od Twoich co zrobić większych nie było, chociaż zastanawiałem się nad Cosmopolitanem... posadzone jest co jest to niech rośnie. Znalazłem ostanio tą hoste którą masz w geometrycznym, ale raz że nie zapytałem co to za domiana to jeszcze zostały ostatnie 3 wielkie kępy, już byłem zadowolony ze znaleziska po czym dowiedziałem się, że to ostatnie przeznaczone na podział
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pawlus 19:48, 19 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
To chyba zależy od sadzonki. Ta nad stawem z wiosny może nie jest wysoka, ale gęsta. Jestem zaskoczony ile może przybrać na masie w 1 sezon. Zwłaszcza po doświadczeniach z tym poprzednim.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Malgosik 21:27, 19 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Luki napisał(a)
Zmieniamy tożsamość żurawki na żuraweczke Cooper Cascade i teraz na 100% takie pędy wypuszczają żuraweczki mające w nazwie Falls lub Cascade. Czesem jest to denerwujące jeżeli rosną jako obwódka, ale jeżeli mają zarosnąć większą powierzchnie to są do tego idealne. Co jest róznież zaletą te pędy same się ukorzeniają, ale jeżeli chce się szybciej pozyskać sadzonki to lepiej im pomóż i prygnieść jakimś kamykiem schowanym w liściach lub przysypać ziemią co jest czasem trudne u mnie mając piasek
No i też ważne info, wiosną można ściąć te pędy jeżeli będą denerwować i wypuszczą nowe.

Twój Miskant Variegatus mnie zachwyca, oby mój w przyszłym roku, aby w połowie był tak ładny bo ma jednak troszke mało światła.
Ja to jestem ciekaw ile mnie przesadzania czeka w przyszłym roku bo tak napchałem na rabaty, że na pewno będzie ciasnota... co ja mówie już jest


ha ha ha
Łukasz co by to było gdybyś nie miał co do roboty wiosną
przecież lubisz tę robotę
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 21:31, 19 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
obserwuję także u innych, że carex evergold tworzy dużą kępę
śliczny masz ten trawnki usłany czerwonymi liśćmi, jak płatkami róży
a jaką masz glebę?
u mnie frosted curls nie chce rosnąć, a mam glebę dość ciężką,
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies