Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój 4 arowy azyl...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój 4 arowy azyl...

barbara_kraj... 21:37, 25 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
hankaandrus_44 napisał(a)
Moje azalie mają też mniej kwiatków, ale żyją i mają się ku kwitnieniu. Na razie w pąkach.

Wykopki po swoim jałowcu zagospodarowałam, ale został jeden korzeń, myślałam, że zbutwieje, a on już dziesięć lat się trzyma i ani myśli o tym. Lepiej trochę podkopać i odpiłować głębiej, żeby nie szpecił.

Wciąż mam kłopoty z azaliami japońskimi. Jedną niedawno wywaliłam. Za to Glowing Embers jest niezawodna. Lada dzień powinna rozwinąć pąki.
Nie uwierzysz, ale w tym roku pozbyłam się czterech jałowców! Najmniej kłopotów z korzeniami miałam właśnie z tym Wiltoni. Korzenie pozostałych w większości mąż w ziemi zostawił. Sporo upiłował, wyciął, ale bardzo się umęczył. Mają cholernie twarde drewno. Może rozłożą się po latach? Oby grzyby pomogły.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 21:40, 25 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Joku napisał(a)
Mnie najbardziej podobają się liście różowego, fajna spora kępa się tworzy.

Sporą już masz. Zachwyciłam się, gdy ją po raz pierwszy zobaczyłam. Fakt, liście ma ciekawe.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
hankaandrus_44 21:43, 25 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Czy żeleźniaka przesadzałyście? Bo mam go w dwóch miejscach, a wolałabym w jednym.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
barbara_kraj... 21:55, 25 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
hankaandrus_44 napisał(a)
Czy żeleźniaka przesadzałyście? Bo mam go w dwóch miejscach, a wolałabym w jednym.


Przed chwilą wyczytałam u zojilitwin, że najlepiej zabiegi te z romnażaniem włącznie robić po kwitnieniu lub zanim zacznie się wegetacja.
Myślę, że ze sporą bryłą ziemi przeniesienie go będzie łatwe, mimo że korzenie ponoć ma znaczne.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
hankaandrus_44 22:01, 25 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
No to spróbuję, Bo ten co go chcę ruszyć jest mniejszy, to pewnie i korzenie niezbyt rozrośnięte.

Też go mam od Joli, a na zółtego chętnie bym się zapisała.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
barbara_kraj... 22:10, 25 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Haniu, dam znać o wysyłce żółtego. Poślę sadzonkę i na wszelki wypadek nasiona.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Joku 22:29, 25 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12065
Przesadzałam mojego, ale wtedy mały był. Zniósł dobrze. Teraz chyba nie dałabym rady go przesadzić. Za duży.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
barbara_kraj... 19:35, 28 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Orliki wciąż kwitną


Rh Album Novum powoli rozwija się


Skalnica liścieniowa. Po ub. rocznym obfitym kwitnieniu, tegoroczne skąpe. Musi odbudować rozetki. Te, które kwitły, zamarły.


Azalia Glowing Embers i wreszcie przycięte bukszpany (w sumie 21) - niektóre do poprawki.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
AgnieszkaW 20:01, 28 maj 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Basiu, już przycinałaś bukszpany? Ja się jeszcze boję, bo zapowiadają deszcze, a to wiąże się z chorobami grzybowymi...
Azalie i orliki masz piękne
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Joku 21:04, 28 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12065
Zaczynam na nowo lubić azalie .
Ja też czekam na odpowiedni moment żeby przyciąć bukszpany. W zeszły roku odpuściłam i mam teraz poczochrańce.

Fiołki zostaw w tych miejscach gdzie rosną. Niech zmężnieją, może coś się wysieje. U mnie one rosną jak chwasty.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies