Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród naturalny, pachnący lasem ..

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród naturalny, pachnący lasem ..

AgataBC 12:22, 02 cze 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Doniu tak wygląda moja knautia

____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 12:26, 02 cze 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Przywrotnik mmm... i hosty halcyon







____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 12:27, 02 cze 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Przemek tiarelle od Ciebie nadal kwitną

____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 12:33, 02 cze 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Pierwsze kwiaty Stephanie zu G.







No i dzwonki dzwoneczki również w powojnikach




____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 12:39, 02 cze 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Potwór Jasmina i wiciokrzew z powojnikiem




Siewka turzycy-rodzice nie przeżyli zimy a ona sobie radzi



____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 12:41, 02 cze 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Na koniec dziewanna, która i Wam i mnie bardzo się podoba





____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
mira 13:11, 02 cze 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dziewanna i dzwoneczki i wszelkie inne kwiecie urzekające. Znów nie kupiłam powojnika a taki śliczny - zsknerzyłam na kosztach przesyłki ...
Ja w sprawie Jasminy bo chodzi za mną. Ile lat ona ma i jakie wymiary osiągnęła no i co z zapachem. Dopytuję bo widziałam ją ale każda opinia cenna.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
AgataBC 13:59, 02 cze 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Jasmina to jedna z pierwszych róż w naszym ogrodzie. Na pierwszym zdjęciu po posadzeniu tj. październik 2013.



W drugim sezonie ładnie się zagęściła a w trzecim prowadziłam ją w górę i w sumie kwitła tylko na czubku. I wolniej rosła. Potem ją położyłam i rozpięłam na tym ogrodzeniu. Poszła w wzwyż i wszerz. I zaczęła szybko się rozrastać-w ciągu jednego sezonu ładnie się wypełniła. Nie da się chyba dobrze prowadzić w pionie róż pnących. Chyba, żeby ją kłaść i boki ciąć-wtedy będzie węższa i wyższa.
Dzięki temu poziomemu prowadzeniu ma teraz ponad 3 m. szerokości a wysokości ok. 1,70, ale tylko dlatego, że wszystkie wystrzelone w górę pędy odrazu kładę. Mogłaby mieć spokojnie 3m. wysokości. Pewnie będzie coraz wyższa ale chyba wtedy ją podetnę bo mi świat zasłoni Powtarza kwitnienie do przymrozków choć czerwiec/lipiec to jej najlepszy miesiąc.
A zapach? już nie raz pisałam, że to jest coś nie do podrobienia. Ona nie pachnie jak róża. Tylko jak perfumy. Ale nie różane tylko jakoś cudownie kobieco.
Do podziwiania i krzewu i zapachu potrzeba dwóch/trzech sezonów.


____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
ZieloneWrota 19:09, 02 cze 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Agcia napisał(a)
W ogrodzie pachnącym lasem będzie jedna jedyna nawierzchnia betonowa. Co się ze mną stało??!
Kostki są rozmiaru 40*60cm, więc potrzeba ich sporo (około 30) pod cały trejaż. I tylko jedną mogę na dobę zrobić, bo skręciłam tylko jedną formę, a potrzeba trochę czasu, żeby zaprawa związała. Najpierw chciałam zrobić płyty gładkie a wycieraczkę użyć jako szablon i prysnąć lakierem-zrobić wzór. Ale chciałabym, żeby w tych szparach zaroiło się od mchu i naturalnej patyny. Będę się starała, żeby szybko ta podłoga zrobiła się stara. Myślę, że te wyżłobienia zniosą dużo- do zaprawy dodawałam cementu żeby płyty wyszły twardsze. Na ostatnim zdjęciu widać jak mróz na powierzchni dał jasny kontrast. Na razie tylko pomysłu nie mam na fugę, albo czymś wysypię albo zaprawą wypełnię.

Macie kawałek deski i wycieraczkę ?? Do dzieła !!

(zdjęcia telefonem bo do pylistej roboty aparatu już nie zabieram)



Witaj, melduję że dotarłam, jestem mile zaskoczona, szczęśliwa że nic nie ominęłam warto było, ale oczywiście na tym nie poprzestanę i dokończę wątek, pozdrawiam






____________________
Agataod początku
AgataBC 20:08, 02 cze 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
ZieloneWrota napisał(a)
Witaj, melduję że dotarłam, jestem mile zaskoczona, szczęśliwa że nic nie ominęłam warto było, ale oczywiście na tym nie poprzestanę i dokończę wątek, pozdrawiam



Aa czyli już wiesz skąd płyty
Jesteś niesamowita! bardzo mi miło, że tak zgłębiasz mój zakątek. Chociaż jak zajrzałam do Ciebie to widziałam, że Twój ogród w innym stylu. Tym bardziej mi miło, że Ci się chce oglądać co u mnie.
Pozdrawiam Cię serdecznie!
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies