Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

Dzidka 21:14, 22 lut 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
danuta_szwajcer napisał(a)


Chciałabym mieć taką budleję marzenie i myśle, że w naszym klimacie to nie urośnie tak to zdjęcie wklejone przez Anke robione w Chorwacji inny klimat


To nic, że inny klimat mamy Budleja skrętolistna, w twoim ogrodzie, doskonale sobie poradzi.
I urośnie na spory krzew.


____________________
Dzidka - To właśnie tu
danuta_szwajcer 21:42, 22 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Gosiniak napisał(a)
Danusiu- do Kasi na Bawarskich ścieżkach wkleiłaś takie śliczne różowe powojniki możesz napisać jakie to i czy są z nimi jakieś problemy?
Masz tyle odmian, czy masz swoje ulubione, sprawdzone?


Gosiu ten biało różowy to Snow Queen ale on jest biały a jak sie rozwija to blado różowy i nie ma z nim problemu a lubie wszystkie bo kazdy inny ,ale chyba najbardziej lubie co dostałam w prezencie od cioci ten na zdjeciu ale nie znam jego nazwy, zawsze pieknie kwitnie i ma duze kwiaty.
____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 21:44, 22 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
boguslawa_madejska napisał(a)
Dobry wieczór Danusiu
Te lilie twoje ładne, szczególnie ta czerona czy wiesz jak ona się nazywa?
Pozdrawiam


Bogusiu nie znam wszystkich dokładnie nazw bo mam tego wszystkiego za duzo ale to jest lilia azjatycka zwieszona.
____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 21:55, 22 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Maria667 napisał(a)
Danusiu!
Śliczny masz ten ogród ! Grauluję.
A przede wszystkim tych rododendronów i azalii, do których nie mam ręki.
Obiecałam sobie jednak, że w tym roku im nie odpuszczę. Podobno dobrze jest podsypać je mikoryzą do rododendronów, aby zapobiec chorobom i zachęcić je do wzrostu.
Czy ty coś stosujesz, czy one same z siebie tak wyglądają?


Marysiu teraz to już wiem, po próbie błedów, że muszą mieć odpowiednie podłoże i półcien bo te co mam w słoncu to się męczą i słabiej rosną , dosypuje im odpowiedniej ziemi do kwasolubnych i nawozy do rododenronów a mikoryza słyszałam,że jest dobra i tez chce kupic do wrzosow i do iglakow. Nie lubią mieć sucho.
____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 22:07, 22 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
nebel napisał(a)
Witajcie,
wiecie jak odwiedzam ogrody na naszym forum, brakuje mi zdjęć w zimowej szacie...
Czy możecie zrobić troche zdjęć takich na dzisiaj.
Wszyscy strasznie tęsknimi za tym by było już cieplej, jakieś kwiatki hodowane na parapetach, a ja cieszę sie tym co dzieję się wokół tu i teraz, czyli przyroda spowita śniegiem - odsyłam do zdjęcia zrobionego przez EwęG. na "Leszczyna turecka" na naszym forum - co wy na to?
Lubię prowokację.
Nie zamykajmy się w swoim świcie


Ale dla kogoś te kwiatki hodowane na parapecie to wielka radość i cieszy się tym jak rosną) Zimą dni są bardzo krótkie i jak się wraca z pracy to juz ciemno, u nas zimno, ponuro i brak słonca to i kiedy robić te zdjęcia. Żeby wjechać do garażu to musze niezle namachac łopatą a potem jeszcze tysiace innych obowiązków a przyrode spowita sniegiem to podziwiam z okien jak wstaję rano samo życie. A może Ty nam pokażesz przyrodę spowitą śiegiem? pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
nebel 22:37, 22 lut 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
danuta_szwajcer napisał(a)


Ale dla kogoś te kwiatki hodowane na parapecie to wielka radość i cieszy się tym jak rosną) Zimą dni są bardzo krótkie i jak się wraca z pracy to juz ciemno, u nas zimno, ponuro i brak słonca to i kiedy robić te zdjęcia. Żeby wjechać do garażu to musze niezle namachac łopatą a potem jeszcze tysiace innych obowiązków a przyrode spowita sniegiem to podziwiam z okien jak wstaję rano samo życie. A może Ty nam pokażesz przyrodę spowitą śiegiem? pozdrawiam

Danusiu, mam do odsinieżenia 30m chodnika w centrum miasta, w tym roku zaplaciłam już mandat za to, że nie odsnieżyłam tego na czas, nie dyskutuję inie negocjuję mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi - płacę i płaczę...
Sama bardzo żle znoszę ten okres przedłużającej się zimy, ale pomyślałam, że może jak się oswoimy z tym co za oknem...
co do robienia zdjęć przeze mnie nie są najlepsze, odsyłam wszystich zainteresowanych do wątku na naszym forum "Leszczyna turecka" same zobaczcie nie jest to szczyt, ale mimo wszystko nikt mnie nie powstrzyma przed zamieszcaniem fotek mojego autorstwa na "Ogrodowisku"
P.S.
też mam dosyć zimy i z utęsknieniem czekam na to bym mogła w końcu wyjść i zacząć coś robić w ogrodzie.
____________________
Ogród Nebel
danuta_szwajcer 22:41, 22 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
a jam tam wolę kolorowo i lilowo niż zimowo. Róże na tle derenia, clematis Proteus z biąła azalią no i liliowo

[img
]

____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 23:09, 22 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
nebel napisał(a)

Danusiu, mam do odsinieżenia 30m chodnika w centrum miasta, w tym roku zaplaciłam już mandat za to, że nie odsnieżyłam tego na czas, nie dyskutuję inie negocjuję mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi - płacę i płaczę...
Sama bardzo żle znoszę ten okres przedłużającej się zimy, ale pomyślałam, że może jak się oswoimy z tym co za oknem...
co do robienia zdjęć przeze mnie nie są najlepsze, odsyłam wszystich zainteresowanych do wątku na naszym forum "Leszczyna turecka" same zobaczcie nie jest to szczyt, ale mimo wszystko nikt mnie nie powstrzyma przed zamieszcaniem fotek mojego autorstwa na "Ogrodowisku"
P.S.
też mam dosyć zimy i z utęsknieniem czekam na to bym mogła w końcu wyjść i zacząć coś robić w ogrodzie.


Cieszę się, że jest ktoś taki jak Ty i w 100% się z Tobą zgadzam,że nie zawsze to brak pieniędzy coraz bardziej brak nam wrażliwości, chęci i pracy bo najłatwiej wyciąc, wyburzyć, zrównać z ziemią i od nowa. Stare drzewa mają duszęoj duzo by mowic, mam duzo takich zdjęć .Nawet listki bez kwiatków piękne



P.S a moja droga do odśnieżania ma 120m) i za to, ze jest moja prywatna to muimy sami odsniezac a podatki place...
____________________
Liliowo i kolorowo:)
nebel 23:22, 22 lut 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
danuta_szwajcer napisał(a)


Cieszę się, że jest ktoś taki jak Ty i w 100% się z Tobą zgadzam,że nie zawsze to brak pieniędzy coraz bardziej brak nam wrażliwości, chęci i pracy bo najłatwiej wyciąc, wyburzyć, zrównać z ziemią i od nowa. Stare drzewa mają duszęoj duzo by mowic, mam duzo takich zdjęć .Nawet listki bez kwiatków piękne

P.S a moja droga do odśnieżania ma 120m) i za to, ze jest moja prywatna to muimy sami odsniezac a podatki place...

Dzięki Danusiu za to co napisałaś,
wystarczy, że nie będziemy zbyt pochopnie się osądzali Dajmy sobie... no własnie co?
Tego szukam w życiu...
Pozdrawiam wszystkich tych z nas, którzy mają w sobie trochę empatii dla drugiego człowieka.
Strasznie to patetyczne!!!
Za jakiś czas nadejdzie wiosna i wszyscy będziemy w lepszej formie.
____________________
Ogród Nebel
Bogdzia 09:39, 23 lut 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne zdjęcie listków róży z kropelkami . Zdjęcia ogrodu podziwiam nieustannie.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies