Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

Mala_Mi 10:52, 23 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
EPODLAS 11:12, 23 lut 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Danusiu, też kocham stare drzewa. Są świadkami niejednego i bezmyślne ich wycinanie jest karygodne. W ogrodzie można wykorzystać drzewa jako naturalne podpory na pnącza. Ostatnio w Gardeners' World widziałam jabłoń obrośniętą pnącą różą. Na moim klonie rośnie bluszcz, bo tam by nic innego nie urosło. Pozdrawiam niedzielnie.
____________________
Mój ogród
Marta7 11:57, 23 lut 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Danusiu,pozdrawiam,u nas jeszcze wiosny nie widać,ale wstąpiłam do Ciebie i proszę...lato,wiosna w pełni
już rażniej na duszy,a Ciebie ogłosiłabym królową powojników
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
Welka 14:51, 23 lut 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Liliowo, kolorowo i jeszcze clematisowo
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
danuta_szwajcer 17:00, 23 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
EPODLAS napisał(a)
Danusiu, też kocham stare drzewa. Są świadkami niejednego i bezmyślne ich wycinanie jest karygodne. W ogrodzie można wykorzystać drzewa jako naturalne podpory na pnącza. Ostatnio w Gardeners' World widziałam jabłoń obrośniętą pnącą różą. Na moim klonie rośnie bluszcz, bo tam by nic innego nie urosło. Pozdrawiam niedzielnie.


Obsadzam stare pnie bluszczami,trzmieliną a stary konar z usychającej jabłoni wykorzystałam na kwietnik był parę lat i cieszył oko ale burza go powaliła....Z moją ukochaną ciocią a w tle oczywiśie pnie się clematis po uschniętej gałezi z bzu clematis pnie się do dzisiaj
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Celina 17:37, 23 lut 2013

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
danuta_szwajcer napisał(a)


Obsadzam stare pnie bluszczami,trzmieliną a stary konar z usychającej jabłoni wykorzystałam na kwietnik był parę lat i cieszył oko ale burza go powaliła....Z moją ukochaną ciocią a w tle oczywiśie pnie się clematis po uschniętej gałezi z bzu clematis pnie się do dzisiaj


Świetny ten pomysł na wykorzystanie pnia!
Pozdrowienia dla cioci i Ciebie
____________________
Celina - Moje poletko
Gosiniak 18:55, 23 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Bajkowo u ciebie, za każdym razem
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Anabell 20:46, 23 lut 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
danuta_szwajcer napisał(a)
Ten zegar to prezent mojego M i jak go przytachał to marudziłam, że jak na dworcu kolejowym hihihi a teraz bardzo go lubię no i przydatny


Zaglądam , ..a tu stronki lecą bardzo szybko. Musiałam wszystko od początku przejść by sobie przypomnieć i co zakątek to piekniejszy, masz tyle pomysłów z podsadzaniem roślin.
Jak to miło pokazujesz ciocię i masz do niej tyle sympatii wniosek :-ciocia też przyczyniła się do pokochania zieleni.
Widzę fuksje -miałam i szalałam z odmianami, stały wokół domu, odeszło mi to pragnienie bo śmiecą i nie mam juz gdzie przetrzymać za to inne chciejstwa nachodzą . Tego uzależnienia nie pozbędę się. Brakuje mi wyjścia z domu w ogród. Jest tak a jest już ciężko zmienić. Pozostały bezproblemowe pelargonie.
Piszesz o swoim ogrodzie, dosadza się różne kwitnące , a potem okazuje się że mają inne wymagania, albo znalazły sie w cieniu,drzewa za bardzo rozrosły. Posadziłam już kilka lili , zginęły gdzieś albo nornice zjadły zakwitły może dwie. mam poświęcic w tym roku więcej uwagi, lubie ziemię wapienną , a u mnie raczej wszystko kwaśnolubne , trzeba posegregować .Posadzę do doniczek po chryzantemach. Pozdrawiam.

Ps. już chciałam wysłać . a taki zegar też mam i muszę w tym roku zawiesić.dwa lata leży. taką samą myśl miałam że jak na dworcu kolejowym
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
gierczusia 21:55, 23 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Witam Sąsiadkę Majorki , czyli poniekąd i moją ... Piękne kwiatuchy pokazałaś , troszku brak mi kwiatów w moim ogrodzie..achhh .. I znów te inspiracje..pozdrowionka
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Marta7 22:10, 23 lut 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Danusiu,świetny ten zegar-mnie by się taki przydał,pracuję na zmiany i jak do południa idę do ogródka,tracę rachubę czasu-przychodzę do domu i zawał serca na miejscu-obiadu nie ma a tu do pracy
najwyższa pora wyjść,a mając taki zegar-pełna kontrola
I już wiem co przypominają mi zdjęcia z Twoją ciocią-słynne ogrody angielskie z ich właścicielkami.
Pozdrawiam obie panie.
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies