Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

greg66 17:25, 13 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Złotlin cos mi słąbo rośnie, muszę koło niego trochę pochodzić, bo zauważyłem jak chodzę to coś to daje

Karaganę poszukam nie znałem. Tak pokupowałem dereni w sumie, 9sztuk (dziś kolejny) ale żeby był taki efekt jakbym chciał to teraz trzeba poczekać. Tak sobie myślę, że syberyjskich nie będę ciął, zobaczę, powinna być jakaś taka wichoratowata forma.
Kaliny też kupowałem (4). Pęcherznice i krzewuszki u mnei ok. Chociaż bordowa pęcherznica musiałem mocną ciąć bo zaczęła być nie ładna.
Inne kolory orlików to z chęcią przyjmę, no widzisz może uda się jesienią mi przyjechać.
Trzymaj się ciepło w tym epicentrum
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
danuta_szwajcer 13:57, 17 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
Jak pięknie kolorowo, czytam o planach związanych z szumiącą wodą. Ciekawa jestem co wymyślisz.


A wiesz, że znowu wpadł mi inny pomysł bo głownie mi chodzilo o to, że raz brak wody, dwa nie mam sił i zdrowia do czyszczenia tego oczka i te liście, policzyłam też koszt przerobienia na inna fontane no i wyszło, że tam dam mostek, ciut wody będzie dla ptaszków i będzie ozdobą, a fontanne z uwagi na szum wody bo taką miałam cały czas, fakt, ze duzą i z filtrami, dam w inne miejsce i taką z obiegiem wewnętrznym
A to miejsce pod tą brzozą i będzie mostek


Lubie tą gre kolorów liści i te łany niezapominajek, którym pozwalam rosną gdzie chcą



Ostatnio zakochana jestem w angielskich pelargoniach








____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 14:12, 17 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
greg66 napisał(a)
Złotlin cos mi słąbo rośnie, muszę koło niego trochę pochodzić, bo zauważyłem jak chodzę to coś to daje

Karaganę poszukam nie znałem. Tak pokupowałem dereni w sumie, 9sztuk (dziś kolejny) ale żeby był taki efekt jakbym chciał to teraz trzeba poczekać. Tak sobie myślę, że syberyjskich nie będę ciął, zobaczę, powinna być jakaś taka wichoratowata forma.
Kaliny też kupowałem (4). Pęcherznice i krzewuszki u mnei ok. Chociaż bordowa pęcherznica musiałem mocną ciąć bo zaczęła być nie ładna.
Inne kolory orlików to z chęcią przyjmę, no widzisz może uda się jesienią mi przyjechać.
Trzymaj się ciepło w tym epicentrum


Oj daje, należy z nimi rozmawiać, a sadzonek złotlinu mam bardzo dużo jakby co, może ta zaraza w koncu sie skonczy to zawitasz do mnie
Pokaze Ci pare orlików, jeszcze nie wszystkie zakwitły. A wiesz, że z pęcherznicami mam to samo i koniecznie musze je mocno przyciąc jesienia chyba. Krzewuszki zaczynają chodz w miejscacg gdzie nie podlewam/ za duży ogród/ to też mocno poprzysychały, tak jak musiałam powycinac pięciorniki.
Straszne to epicentrum u nas zdiagnozowanych ok.1000 i ciagle robia testy a ile cyrkow echh.......dobrze Grzegorz, że mamy te ogrody
Wiciokrzew jako krzew









____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 14:18, 17 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632


Krzewuszki powoli zaczynają


Roże tak wcześnie




Wisteria, chodz w połowie wycięta bo robili remont dachu, teraz musze cos z tym zrobić, mieli to zabrać ale jak to "fachowcy"
Nie polecam wisterii


____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 14:29, 17 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632


Do wysadzenia moje wysiane kwiatuszki, może dziś to zrobie dopóki jest mokro to się fajnie przyjmą, wczoraj miałam tyle pracy, że nie zdąrzyłam.
Tu coś przesadziłam, tam coś posadziłam potem jeszcze cżesc trawnika wykosiłam no i tak szybko czas leci...




Moje przechowane hortensje wszystkie już mają pączki, ale się z nimi nalatałam od wiosny bo ciągle noce zimne. Jak zakwitną to będą cieszyć bo te w ogrodzie niestety wiosenne mrozy zmroziły.







____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 14:38, 17 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Czosnki pięknie kwitną, chodz listki nie są ozdobne



Bodziszki białe od Irenki pięknie już zakwitły, te niebieskie za chwilke, rózowe te niskie już kwitną.





A teraz ide poleżeć jak na emeryturze przystało hahaha, najbardziej z tych łózek cieszy się moja psiunia

____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 19:01, 17 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Jak zwykle u Ciebie piękne ujęcia przydomowej przyrody u mnie zawsze na roboczo
Mostek przy oczku u Kasi Niespodzianki jest śliczny Ty też pewnie coś wymyślisz. A właściwie to od oczka chyba zaczął się Twój ogród

A jak Twoje róże bo moje edenki zapączkowane i chyba w najbliższym tugodniu ruszą.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 19:04, 17 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632



____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 19:17, 17 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)
Jak zwykle u Ciebie piękne ujęcia przydomowej przyrody u mnie zawsze na roboczo
Mostek przy oczku u Kasi Niespodzianki jest śliczny Ty też pewnie coś wymyślisz. A właściwie to od oczka chyba zaczął się Twój ogród

A jak Twoje róże bo moje edenki zapączkowane i chyba w najbliższym tugodniu ruszą.


O to chętnie zajrze do niej, juz mam wybrany w necie bo wiesz nie chce przesadzac z kosztami a i wymiar musi mi pasowac. Oczko a właściwie fontanna bo chciałam szum wody w ogrodzie to był prawie początek Roze Ula u mnie w tym roku bardzo są zapączkowane i dorodne no edenka kiepsko ale albo miejsce albo ta sadzonka cos nie tak. Posadziłam też trzy nowe, kupił mi M na moją 6.... przyjęły się powoli rosną bo i susza i mrozy i ciągle zimne noce ale dmucham na nie.... no i te ślimaki.
Na roboczo też mam dużo miejsc, bo przygotowałam miejsca na sadzonki, plewienie, sadzenie, donice itp.... tego nie pokazuje a wiesz wszystko obramiam sama, wczoraj troche ryłam to czuję moją stopę kontuzjowaną, jak skoncze w jedym kącie to już kolejny czeka no cóż taka rola ogrodnika ale ja pracując odpoczywam






A powyżej buk tricolor, posadziłam też pierwszą moją piwonie drzewiastą no i ciekawe czy się przyjmie i czy będzie rosła, ma pąka
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Nowa12 22:33, 17 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zazdroszczę hortensji zapączkowanych . Dużo masz ich w donicach?
Te czosnki to Purple Sensation?
Szybko ci róże ruszyły. Już prawie kwitną.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies