Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

sylwia_slomc... 22:41, 17 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Śliczną masz wiosnę DanusiuOrliki cudnej urody
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
danuta_szwajcer 10:28, 18 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Nowa12 napisał(a)
Zazdroszczę hortensji zapączkowanych . Dużo masz ich w donicach?
Te czosnki to Purple Sensation?
Szybko ci róże ruszyły. Już prawie kwitną.

Mam 5 takich donic. A nazw czosnków nie powiem Ci, bo nie wiem, a mam różne. Róże są wyjątkowe ładne w tym roku, ale musze popatrzec, jak było z czasem rok temu bo ostatnio inne roślinki porównywałam to różne to wypadało. Obiela w tym roku bardzo wczesnie kwitła. Te zimne noce i susza przychamowała wegetacje. Pozdrawiam

____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 10:33, 18 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczną masz wiosnę DanusiuOrliki cudnej urody


Dziękuje , orliki jeszcze dużo dopiero zaczyna startować, chyba wszyscy je lubimy, są piękne Coś problem mam by wgrać fotki.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Nowa12 12:20, 18 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
danuta_szwajcer napisał(a)

Mam 5 takich donic. A nazw czosnków nie powiem Ci, bo nie wiem, a mam różne. Róże są wyjątkowe ładne w tym roku, ale musze popatrzec, jak było z czasem rok temu bo ostatnio inne roślinki porównywałam to różne to wypadało. Obiela w tym roku bardzo wczesnie kwitła. Te zimne noce i susza przychamowała wegetacje. Pozdrawiam



To przy okazji jeszcze cię zapytam. Masz te donice w cieniu czy na słońcu? Mocno je podlewasz? Ja niedawno 1 ogrodową wsadziłam do donicy.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
danuta_szwajcer 15:10, 18 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Nowa12 napisał(a)


To przy okazji jeszcze cię zapytam. Masz te donice w cieniu czy na słońcu? Mocno je podlewasz? Ja niedawno 1 ogrodową wsadziłam do donicy.


Mam przed wejsciem pod murem od strony północnej i wschodnie slonko tylko tam jest, one lubią tak, Podlewam mocno bo lubia wode i nawoz do hortensji w żelu, lubia ciasno w doniczkach. Z uwagi na to, że w ogrodzie tylko mam niebieskie i białe a chciałam mieć czerwone i różowe to wpadłam na taki pomysł no i się udało, zimą tylko należy pamiętać by im od czasu do czasu podlać, chowam je do gospodarczego bez ogrzewania.
Niebieskie w gruncie i te pod murem w donicach, w tym roku maja po 20 conajmniej pąków kazda.



____________________
Liliowo i kolorowo:)
Dorota123 23:16, 18 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)


A wiesz, że znowu wpadł mi inny pomysł bo głownie mi chodzilo o to, że raz brak wody, dwa nie mam sił i zdrowia do czyszczenia tego oczka i te liście, policzyłam też koszt przerobienia na inna fontane no i wyszło, że tam dam mostek, ciut wody będzie dla ptaszków i będzie ozdobą, a fontanne z uwagi na szum wody bo taką miałam cały czas, fakt, ze duzą i z filtrami, dam w inne miejsce i taką z obiegiem wewnętrznym
A to miejsce pod tą brzozą i będzie mostek

Lubie tą gre kolorów liści i te łany niezapominajek, którym pozwalam rosną gdzie chcą


Ostatnio zakochana jestem w angielskich pelargoniach








Odkochasz się jak zaczną zrzucać płatki, mnie już przeszła miłość do moich angielek.
Masz rację z małym zbiornikiem wody w ogrodzie jest sporo roboty. Wiem bo w mojej kałuży ciągle zielenieje woda. Miałam nawet przebłyski, żeby zlikwidować. Tylko, że ja jak siedzę w altanie to lubię obserwować przylatjące ptaszki. Piją tam wodę, kąpią się, jaszczurki przychodzą się napić, czasem pojawia się żabka. Kiedyś wylałam wszystką wodę i nie lałam nowej od razu, nie wyobrażasz sobie jakie było zdziwienie przylatujących ptaków, aż do altany zaglądały zdziwione.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
danuta_szwajcer 18:35, 19 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
Odkochasz się jak zaczną zrzucać płatki, mnie już przeszła miłość do moich angielek.
Masz rację z małym zbiornikiem wody w ogrodzie jest sporo roboty. Wiem bo w mojej kałuży ciągle zielenieje woda. Miałam nawet przebłyski, żeby zlikwidować. Tylko, że ja jak siedzę w altanie to lubię obserwować przylatjące ptaszki. Piją tam wodę, kąpią się, jaszczurki przychodzą się napić, czasem pojawia się żabka. Kiedyś wylałam wszystką wodę i nie lałam nowej od razu, nie wyobrażasz sobie jakie było zdziwienie przylatujących ptaków, aż do altany zaglądały zdziwione.


A czemu? Masz złe doświadczenie? U mnie już trzeci sezon, fakt, ze nie na słoncu, tylko od wschodu slonka , pięknie kwitną i bardzo się rozrastają. Lubie też obserwować ogrodowe żyjątka. Mam tez kilka poidełek a wode w tym oczku zostawie, dla ptaszkow, cos tam po bokach będzie
W ogrodzie coraz bardziej kolorowo ale sucho znowu bardzo. Obsadzałam donice i rabaty jednorocznymi, niektóre sama wychodowałam w tym roku.







____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 18:42, 19 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632



____________________
Liliowo i kolorowo:)
Monia81 19:40, 19 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8001
Danusiu kolorki w ogrodzie masz bardzo energetyczne cudna wiosna, u nas dzisiaj się zanosi na deszcz, ale czy spadnie to nie wiadomo, a przydałoby się bardzo... pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Urszulla 09:13, 20 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21802
danuta_szwajcer napisał(a)


O to chętnie zajrze do niej, juz mam wybrany w necie bo wiesz nie chce przesadzac z kosztami a i wymiar musi mi pasowac. Oczko a właściwie fontanna bo chciałam szum wody w ogrodzie to był prawie początek Roze Ula u mnie w tym roku bardzo są zapączkowane i dorodne no edenka kiepsko ale albo miejsce albo ta sadzonka cos nie tak. Posadziłam też trzy nowe, kupił mi M na moją 6.... przyjęły się powoli rosną bo i susza i mrozy i ciągle zimne noce ale dmucham na nie.... no i te ślimaki.
Na roboczo też mam dużo miejsc, bo przygotowałam miejsca na sadzonki, plewienie, sadzenie, donice itp.... tego nie pokazuje a wiesz wszystko obramiam sama, wczoraj troche ryłam to czuję moją stopę kontuzjowaną, jak skoncze w jedym kącie to już kolejny czeka no cóż taka rola ogrodnika ale ja pracując odpoczywam






A powyżej buk tricolor, posadziłam też pierwszą moją piwonie drzewiastą no i ciekawe czy się przyjmie i czy będzie rosła, ma pąka


U Ciebie dobra ziemia to piwonia na pewno się uda moje edenki chyba mają dobre miejsce bo są udane. Tylko te 3 pod murem budynku w pączkach. Jedną mam osobno i ma stadium całkiem inne.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies