Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

danuta_szwajcer 19:55, 22 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Monia81 napisał(a)
Danusiu kolorki w ogrodzie masz bardzo energetyczne cudna wiosna, u nas dzisiaj się zanosi na deszcz, ale czy spadnie to nie wiadomo, a przydałoby się bardzo... pozdrawiam


Miło Cię widzieć Monia, musze zajrzeć do Ciebie jak tam wiosna w ogrodzie, u nas znowu susza, ale ciesze się, że chociaz ostatnie przymrozki mnie omineły.
Kolejne orliki i coraz bardziej kolorowo.








____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 20:06, 22 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)


U Ciebie dobra ziemia to piwonia na pewno się uda moje edenki chyba mają dobre miejsce bo są udane. Tylko te 3 pod murem budynku w pączkach. Jedną mam osobno i ma stadium całkiem inne.


Wiesz nie jestem przekonana, póki co żyje, zobaczymy, u mnie piach. Edenka u mnie parę pąków ma kiepsko w porównaniu z innymi.
Mostek kupiony
Jestem tak przepracowana, że padam .... konca tej roboty nie widać, wczoraj walczyłam z tyłu ogrodu, potem koszenie, dziś drogę dojazdową, przycinałam ciężką przycinarką na wysięgniku, ręki nie czuje, wyplewiłam cały wór, potem jeszcze kartony pod tuje i koszoną trawe dawałam echhh.....









____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 20:13, 22 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632

W tym roku wiele azali nie zakwitło, po raz pierwszy, myśle, że to susza.
Pontyjska bardzo wolno u mnie rośnie





____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 20:19, 22 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632





Ostatnio bardzo mi się podobają białe azalie.



Kolor tego perukowca jest cudny



____________________
Liliowo i kolorowo:)
Nowa12 20:32, 22 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Danusiu, piękne zdjęcia. Te białe gerberowate kwiatuszki to co to?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
danuta_szwajcer 20:38, 22 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Nowa12 napisał(a)
Danusiu, piękne zdjęcia. Te białe gerberowate kwiatuszki to co to?


Dziękuje, to zwykłe margaretki, bardzo je lubie.



____________________
Liliowo i kolorowo:)
Dorota123 21:03, 22 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)


A czemu? Masz złe doświadczenie? U mnie już trzeci sezon, fakt, ze nie na słoncu, tylko od wschodu slonka , pięknie kwitną i bardzo się rozrastają. Lubie też obserwować ogrodowe żyjątka. Mam tez kilka poidełek a wode w tym oczku zostawie, dla ptaszkow, cos tam po bokach będzie
W ogrodzie coraz bardziej kolorowo ale sucho znowu bardzo. Obsadzałam donice i rabaty jednorocznymi, niektóre sama wychodowałam w tym roku.


Angielskie pelargonie zrzucają płatki, a podczas obfitego kwitnienia robi się paskudny bałagan wokół nich.
U mnie też sucho, latam z węzem i podlewam roślinki.
W donicach kolorowo masz a własne sadzonki dodatkowo cieszą. Ja kupowałam do donic, w ubiegłym roku siałam surfinie. Robota z nimi od początku mrca, zawalone wszystkie parapety, a na efekt się nie doczekałam. Zniechęciłam się.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Nowa12 21:30, 22 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
danuta_szwajcer napisał(a)


Dziękuje, to zwykłe margaretki, bardzo je lubie.





A ja kupiłam złocień i też niby powinien być podobny.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
danuta_szwajcer 10:30, 23 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
Angielskie pelargonie zrzucają płatki, a podczas obfitego kwitnienia robi się paskudny bałagan wokół nich.
U mnie też sucho, latam z węzem i podlewam roślinki.
W donicach kolorowo masz a własne sadzonki dodatkowo cieszą. Ja kupowałam do donic, w ubiegłym roku siałam surfinie. Robota z nimi od początku mrca, zawalone wszystkie parapety, a na efekt się nie doczekałam. Zniechęciłam się.


To prawda, że zawalone parapety, tylko u mnie bardzo duży dom, mam kilka miejsc gdzie stwierdziłam a niech są. Ale i tak teraz po 15 dużo dokupiłam. Susza jest niestety, dziś pochmurno, ale nie pada. Dobrze, że chociaż nie ma upałów to tak nie wypala. Dziś koniecznie muszę dom ogarnąć, chodz mam lenia, w nocy po całym tygodniu przepracowania już spać nie mogłam

Hakonki lubią wodę, więc deszcz potrzebny a hosty w tym miejscu podgryzione i wyjedzone Powojniki też słabo kwitną w tym roku, susza i ciepła zima a potem mrozy.













____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 10:38, 23 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Nowa12 napisał(a)


A ja kupiłam złocień i też niby powinien być podobny.


Chyba z trzy razy sadziłam złocienie i po każdej zimie znikały, coś mnie nie lubią ,albo miejsce im nie pasuje, ale te zwykłe margaretki rosną wszędzie

Zaczynają rodki, niezawodny Calsat i azalia Kermasine





____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies