Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona przystań

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona przystań

Keri 14:05, 22 kwi 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Jak myślicie czy na tą rabatkę mogłabym dać te rośliny co ma Syla na rabatce z trzmieliną, czy w pełnym slońcu poradzą sobie bukszpan i żurawka marmalade? ewentualnie creme brulle?
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Netka 21:26, 23 kwi 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Aguś, ale się napracowałaś ! Super I już pięknie wygląda trawniczek, a co dopiero za chwilkę jak tak mu dogodziłaś Napisz koniecznie jak tam na Marchołta, bo wybieram się do nich po serby. Muszę jutro dzwonić, czy mają wogóle i jak cenowo to wygląda ... Super bukszpaniki z tymi przyrostami wyglądają Co do bukszpanów w pełnym słońcu, to według mnie mogą być bez problemu, a jak ta odmiana żurawki, to już nie wiem
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Keri 14:23, 25 kwi 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Anetko, jeszcze nie byłam na Marchołta bo to z zupełnie innej strony miasta, więc nie mam po drodze, jeśli pojadę to oczywiście zdam Ci relacje. Miałam ostatnio za to objazd po kilku innych szkółkach Krakowskich i podkrakowskich i co do świerków serbskich to bardzo ładne mają na Cechowej, jeśli chciałabyś kilka sztuk to z ceny 120zł dają rabat na 5%, ale sa naprawdę ładne bo sama już miałam kupować. Są takie na ok.190cm. W połowie maja będą mieli jeszcze u Gurgula przy Zakopiance, też bardzo fajna szkółka, tylko trzeba dzwonić czy przyszły w połowie maja. W Ochmanowie mają po 50zł ale Ci nie polecam bo takie biedniutkie były, sama właścicielka mi nie polecała. Ciekawe po ile są na Marchołta w tym sezonie.

Kupiłam około 70 trzmielin i jutro robię rabatkę, brakuje mi tylko żurawek i moje pytanie czy lepiej dać tutaj tak jak ma Sylwia marmalade czy może southerm comfort? ta druga jest bardziej na słoneczne stanowiska, ale z kolei marmalade są ładniejsze, czy możecie mi doradzić w tej kwestii? plissss !!!!
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Keri 19:53, 25 kwi 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Widzę że jednak będę musiała sama zdecydować, hmm szkoda.

Dokupiłam kilka trzmielin dzisiaj, żurawek oraz dwa rh nova zembla.

Wszystko przygotowane do jutrzejszych poczynań ogrodowych:

____________________
Agnieszka Zielona przystań
Alikia 19:56, 25 kwi 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Agnieszko piękne zakupy dzisiaj poczyniłaś Nie doradze Ci odnośnie żurawek bo w tym temacie dopiero sama raczkuję...
Ale działasz, pięknie będzie
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Ewa4 09:17, 26 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Aga nie wiem jaką rabatę ma Sylwia ale żórawki mam na słonecznym miejscu i sobie radza zresztą sadz jak nie będzie pasowało to zmienisz rabatę i przesadzisz żórawkę.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Keri 08:26, 27 kwi 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Jak myślicie jaka to odmiana żurawki ? ja się skłaniam ku melting fire, jak sądzicie?
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Skula 19:50, 27 kwi 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3482
witaj - wpadam z rewizytą - dziękując jednocześnie za odwiedziny

czytałem u Ciebie że masz problem z niesfornym psem - są specjalne obroże które nosi pies, a w ogrodzie są rozmieszczone czujniki wyznaczające dla niego strefy powiedzmy dozwolone
każdorazowo przy próbie przejścia na drugą stronę obroża wysyła do pieska impuls elektryczny
w ten sposób pies bardzo szybko się uczy "swojego" terytorium
____________________
Skula Pomysł na ogród
Keri 08:45, 28 kwi 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Witaj u mnie, dzięki za informacje, na poprzedniej stronie są zdjęcia że piesek ma już kojec, także dzięki pozdrawiam.
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Keri 10:26, 28 kwi 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Wczoraj docięłam kanciki w trawniku przed tujami i wysypałam korę, pozostało jeszcze sporo metrów do kancikowania i przyznam że nie jest takie łatwe dociąć wszystko prosto ale mimo to widać różnicę i już ten malutki kawałeczek wygląda fajnie.



Pigwowiec zaczyna kwitnąć:


____________________
Agnieszka Zielona przystań
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies