Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Azyl Amatora

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Azyl Amatora

Dorota123 17:58, 24 sie 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Robertop napisał(a)

Dorota, dziękuje za rady. Każda opinia jest cenna. Tak zrobię jak piszesz, tylko rozchodniki przesadzę z boku ławki. Szerokość tej rabaty to niecały metr. Muszę zmierzyć jak bede następnym razem.



Chcesz tego bordowolstnego rozchodnika przesadzić pod tę piękną trawę?
Myślę, że tam nie będzie dobrze, jest za wysoki. Zepsuje widok na tą piękną kopę trawy. Myślę, że tam pasowała by tylko obwódka z begoni stale kwitnących w kolorze rózowym, ( dobrze, by współgrała z jeżówkami) lub jakieś byliny, ale niziutkie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Robertop 22:49, 24 sie 2016


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Dorota123 napisał(a)



Chcesz tego bordowolstnego rozchodnika przesadzić pod tę piękną trawę?
Myślę, że tam nie będzie dobrze, jest za wysoki. Zepsuje widok na tą piękną kopę trawy. Myślę, że tam pasowała by tylko obwódka z begoni stale kwitnących w kolorze rózowym, ( dobrze, by współgrała z jeżówkami) lub jakieś byliny, ale niziutkie.

Dorota, bordowego dam z drugiej strony ławki. Pod trawę dam trzy kulki berberysa czerwonego. Na obwódkę krokusy jasnożółte i kremowe. Miedzy kulki tulipany. I myśle nad czymś co będzie wypełniało luki latem i jesienią, ale musi być niskie.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 18:33, 31 sie 2016


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Taka oto róża NN
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 18:38, 31 sie 2016


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Neonowa czerwień

I klasyczna czerwień
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
monteverde 21:11, 04 wrz 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Robertop napisał(a)

Haniu, nie wiem do końca jak to jest z tym wybarwianiem. Mus poczekać do przyszłego roku.

a mnie się wydaje, że od podkladki na jakiej została zaszczepiona róża, ja mam Chippendale i myślałam, że środek będzie pomarańczowy a ona piękna pachnąca i cała różowa pozdrówka

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Nikita 09:11, 15 wrz 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Robertop napisał(a)

Rabata przy ławeczce... szczególnie chodzi o to nowe miejsce przed rozplenicą...

I rabata półkolista z pniem... ty po obwodzie rosną turzyce i przy samej krawędzi tulipany tarda... reszta to przypadkowe nasadzenia...

Może ktoś znajdzie chwile i pomoże, zainspiruje...

Dawno mnie u ciebie nie było, więc macham...i od razu wtrącam swoje trzy grosze...
1. przed rozplenicą widzę jakieś czerwone/różowe żurawki
2. rabata półkolista naprawdę wymaga uporządkowania. Turzyce i tulipany oczywiście powinny zostać, ale resztę trzeba by troszkę ujednolicić...może trzy tuje Danica (takie zielone kuleczki wprowadziłyby trochę spokoju)
3. czy ten perukowiec ma rosnąć za ławeczką? Na nie całym metrze? Przecież to jest potwór...Mój co roku jest radykalnie cięty i rozrasta się 2,5 metra w górę i 2,5 metra na szerokość.

No i muszę koniecznie dodać: zaskoczyła mnie twoja znajomość kolorów...neonowa czerwień...klasyczna czerwień...!!! Fiu, fiu...jestem pod wrażeniem.

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Robertop 20:12, 29 wrz 2016


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
monteverde napisał(a)

a mnie się wydaje, że od podkladki na jakiej została zaszczepiona róża, ja mam Chippendale i myślałam, że środek będzie pomarańczowy a ona piękna pachnąca i cała różowa pozdrówka



Aniu dzięki za odwiedziny. Zobaczymy za rok jaka będzie ta róża.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 20:16, 29 wrz 2016


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Nikita napisał(a)

Dawno mnie u ciebie nie było, więc macham...i od razu wtrącam swoje trzy grosze...
1. przed rozplenicą widzę jakieś czerwone/różowe żurawki
2. rabata półkolista naprawdę wymaga uporządkowania. Turzyce i tulipany oczywiście powinny zostać, ale resztę trzeba by troszkę ujednolicić...może trzy tuje Danica (takie zielone kuleczki wprowadziłyby trochę spokoju)
3. czy ten perukowiec ma rosnąć za ławeczką? Na nie całym metrze? Przecież to jest potwór...Mój co roku jest radykalnie cięty i rozrasta się 2,5 metra w górę i 2,5 metra na szerokość.

No i muszę koniecznie dodać: zaskoczyła mnie twoja znajomość kolorów...neonowa czerwień...klasyczna czerwień...!!! Fiu, fiu...jestem pod wrażeniem.


Magda, nawet nie wiem czy takie nazwy kolorów istnieją
Rabatę z rozplenica zrobiłem z czerwonymi berberysami i turzycami. Dzięki za te trzy grosze...
Druga rabata poczeka do wiosny.
Perukowiec musi dać radę. Zobaczymy co będzie. Na słup dam powojnika Rubens. Mam nadzieje, ze to ciekawe połączenie.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 20:19, 29 wrz 2016


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
I wspominana rabata... przed

I po


Ławka do odnowienia na wiosnę... Na jaki kolor pomalować?
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 20:25, 29 wrz 2016


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
I jeszcze z innej perspektywy...


____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies