Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Azyl Amatora

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Azyl Amatora

Bogdzia 22:34, 22 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
A tu moje









Ta z drugiego zdjecia wcale do pozostałych nie jest podobna ale to tez Eden.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Robertop 23:21, 22 sie 2016


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Bogdzia napisał(a)
A tu moje









Ta z drugiego zdjecia wcale do pozostałych nie jest podobna ale to tez Eden.

Bogdziu, dziękuje. Ta druga najbardziej podobna do mojej. Zostaje mi poczekać do przyszłego roku i wtedy porównać.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
hanka_andrus 07:54, 23 sie 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Może te ostrzejsze wybaarwienie zależy od naświetlenia? Im mniej słonca tym róż bardziej wyrazisty?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Kindzia 09:11, 23 sie 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Dobra, czyli dużo miejsca taki wielosił nie potrzebuje. Dzięki

Edenka to chyba najbardziej charakterystyczna w pąku jednak. Porównaj pąki.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Robertop 13:44, 23 sie 2016


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
hanka_andrus napisał(a)
Może te ostrzejsze wybaarwienie zależy od naświetlenia? Im mniej słonca tym róż bardziej wyrazisty?

Haniu, nie wiem do końca jak to jest z tym wybarwianiem. Mus poczekać do przyszłego roku.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 13:46, 23 sie 2016


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Kindzia napisał(a)
Dobra, czyli dużo miejsca taki wielosił nie potrzebuje. Dzięki

Edenka to chyba najbardziej charakterystyczna w pąku jednak. Porównaj pąki.

Kasia, to muszę poczekać do następnych kwiatów. Ciekawe czy jeszcze w tym roku będzie miała jakieś.

____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 22:15, 23 sie 2016


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Tak sobie przeglądam zdjecia u siebie i u innych i dochodzę do wniosku, ze straszny mam bałagan na rabatach (żeby brzydziej tego nie nazwać) ;-( Może ktoś ma pomysły na zmiany, bo ja mam jakaś pustkę w głowie...
Rabata przy ławeczce... szczególnie chodzi o to nowe miejsce przed rozplenicą...

I rabata półkolista z pniem... ty po obwodzie rosną turzyce i przy samej krawędzi tulipany tarda... reszta to przypadkowe nasadzenia...

Może ktoś znajdzie chwile i pomoże, zainspiruje...
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Dorota123 14:29, 24 sie 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Robertop napisał(a)

Dorota, planuje. Wsadziłem tam małego perukowca i chce kupić powojnika Rubens na słup. Masz jakieś inne pomysły?
Tu nawet go widać w tym bałaganie


Nie lubię komuś doradzać, bo każdy ma swoją wizję ogródka, ale na pewno trzeba wszystko usunąć z tego miejsca żeby dać szansę urośnięcia perukowcowi. Zostaw perukowca i rozchodnika. Pomysł z Rubensem jest bardzo dobry, szybko zamaskuje widok słupa i będzie służył za podporę. Jak dużo masz tam miejsca? Na zdjęciu widać, że niewielki jest ten kawałek, dlatego tym bardziej trzeba się do niego przyłożyć.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 16:46, 24 sie 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przyszedł mi jeszcze jeden pomysł, z tym perukowcem ładnie by się komponowały "puste" jeżówki różowe, są wysokie i nie zajmują dużo miejsca. Było by je widać ponad ławką, a nie potrzebują dużo miejsca i długo kwitną.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Robertop 16:50, 24 sie 2016


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Dorota123 napisał(a)


Nie lubię komuś doradzać, bo każdy ma swoją wizję ogródka, ale na pewno trzeba wszystko usunąć z tego miejsca żeby dać szansę urośnięcia perukowcowi. Zostaw perukowca i rozchodnika. Pomysł z Rubensem jest bardzo dobry, szybko zamaskuje widok słupa i będzie służył za podporę. Jak dużo masz tam miejsca? Na zdjęciu widać, że niewielki jest ten kawałek, dlatego tym bardziej trzeba się do niego przyłożyć.

Dorota, dziękuje za rady. Każda opinia jest cenna. Tak zrobię jak piszesz, tylko rozchodniki przesadzę z boku ławki. Szerokość tej rabaty to niecały metr. Muszę zmierzyć jak bede następnym razem.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies