Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

alis 13:12, 28 maj 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Też zachwycam się piwoniami, co tu dużo pisać, u Ciebie jak zawsze przepięknie!
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
jolka 10:42, 29 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
MirellaB napisał(a)
Jolu o wrzosy bym nie walczyła. Znasz historię mojego wrzosowiska i moje zdanie na ich temat.

Jeszcze a'prosos Mirelka, ja wiem, że Ty jesteś radykał Ostatnio czytałam, że heufleriny do kompostu posłałaś! A ja jestem taka miękka bardziej ... hehe

No prawda, że chce żyć!!
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 10:51, 29 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Magleska napisał(a)
Cudowne te piwonie straszną mam na nie chętkę ......zastanawiam się ,czy przed limkami mogłyby rosnąć ...... jak myślisz ?
Ile one miejsca potrzebują ? I co ile je sadziłas? Prześliczny masz ogród , z przyjemnością tu zaglądam ,nawet jak nie piszę

Magda, myślę że przed limkami to nie za bardzo... Za wielkie są, za obszerne, za wysokie. Tak mi się wydaje, ale może jeszcze ktoś się wypowie.. Myślę, że jeśliby dać im sporo miejsca, to byłyby pięknie wyeksponowane. Jakbym miała sadzić w szpalerze, dałabym co 1,5 metra. Ale u mnie one są takie trochę poupychane, wiec nie masz coś się tym sugerować.

Dziękuję za miłe słówka I pozostając w temacie piwoniowym dzisiejsze fotki



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 10:59, 29 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Agi2006 napisał(a)
Kocham piwonie ale nie mam ani jednej. UPS.Muszę namierzyć jakieś fajne białe odmiany. Twoje mnie zachwycają!


Mnie też zachwycają. Koniecznie sobie zakup.
Są cudowne. W bladym różu chyba jeszcze piękniejszy..



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 11:04, 29 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
lindsay80 napisał(a)
Piwonie masz cudne, pożeram wzrokiem tą białą, jaka to odmiana? Kupiłam w ubiegłe lato Shirley Temple, ale nie zakwitła ani jednym kwiatem niestety.

Edyta, wybacz, nie mam głowy do nazw Jak gdzieś znajdę to wpiszę nazwę, ale teraz nie pamiętam. Białe piwonie powoli przekwitają, ustępując miejsca bonice.



Lawenda nie zdążyła do nich dołączyć, za to będzie towarzyszyć różom
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 11:16, 29 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Dorota123 napisał(a)
Piwonie masz zachwycające, a zainspirowana w ubiegłym roku Twoim wrzosowiskiem też sobie posadziłam wrzosy. Moje wrzosy wyglądają jeszcze gorzej. U mnie traktuję je jako jednoroczne, ale te z ubiegłego roku jeszcze w ziemi, tyle, że już obok nich rosną posadzone czerwone cynie.


Dorotka, ja ich jednak jeszcze nie przekreślam. Póki co, zastosuję Twój patent i wrzucę pomiędzy nie jakieś jednoroczne, żeby nie straszyły. Ale poczekam.. Myślę, że kilka na pewno wypadnie, ale większość jednak się zbiera.

Zostawiam różyczki Munsted Wood czaruje



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
ren133 11:18, 29 maj 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Śliczną masz kolekcję piwonii
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jolka 11:22, 29 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kawa napisał(a)
Joluś cudne te piwonie orlik faktycznie "mój"
macham

Kasiolaaa napisał(a)
jednak piwonnie robia u ciebie furrore
cudenka

Marzenaka napisał(a)
Jola, piwonie boskie! Można na nie patrzeć bez końca.

Donia72 napisał(a)
Ale masz piękne okazy piwonii

HannaR napisał(a)
Piwonie przecudne!!! Normalnie jak bita śmietana. Też takie chcę!!!


alis napisał(a)
Też zachwycam się piwoniami, co tu dużo pisać, u Ciebie jak zawsze przepięknie!


ren133 napisał(a)
Śliczną masz kolekcję piwonii


Dziewczyny, bardzo dziękuję za przemiłe słówka Prawda jest taka, że kocham się w piwoniach bez opamiętania, a one troszkę chyba tę miłość odwzajemniają


Ale teraz kompletnie zmienię temat, żeby nie było, że mam tylko piwonie w ogrodzie Hehe




Buziaki Miłego dnia!
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
koliber 11:24, 29 maj 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
jolka napisał(a)

Dzięki Monia za miłe słówka
Zostawiam trochę mocnego koloru, żeby nie zasłodzić piwoniami


Ależ to jest piękne Taki mega energetyczny zastrzyk
____________________
Zielona przestrzeń
jolka 11:28, 29 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
paulina_ns napisał(a)
Cudna jest to fakt niestety u mnie drugi rok ma tylko dwa kwiaty ale zawsze to coś zastanawiam się czy ją ruszać, czy zostawić, boję się,że jak ją przesadze nie zakwitnie w ogóle, co byś zrobiła na moim miejscu?


Paulinka, jedyne co bym zrobiła, to bym sprawdziła, czy nie są za głęboko posadzone. Jeśli nie to chyba bym nie ruszała... Mogłabyś ją może czymś podkarmić?? Obornik, gnojówka z pokrzyw, skrzypu, może florovit jak nie lubisz się ciaprać z przyrządzaniem ek-środków. Tyle mi przychodzi do głowy..

Zieloności zostawiam i buziaki


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies