Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :)

danuta_szwajcer 18:11, 23 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Aniu zasypało Cię? bo pada i pada,pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
anna_g 23:04, 23 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Witam Margi w "moich progach" - fajnie jest spotykać ludzi którzy mają podobne historie (takich co mają różne też oczywiście - człowiek czuje się od razu dobrze rozumiany. Ja może nie będę przeprowadzać rewolucji - bo tak do końca to teściowie nie odpuścili a mąż nie jest chętny - ale bardzo już czekam na wiosnę, żeby coś zacząć robić Plany są - na razie je "dopracowuję" i czytam, szukam. Inspiracji tu jest tyle że co chwilkę wymyślam coś nowego Aby mi tylko czasu starczylo na to wszystko

Ewa - pozdrawiam - też mam nadzieję, że będzie sie działo Będziemy się podglądać

Danusiu - nie zasypało - choć wczoraj było okropnie - wiatr, śnieg, zawieja. Dzisiaj tylko trzeba było "odrobić" porządki domowe i wizytę towarzyską, ale już tęskniłam żeby tu zaglądnąć

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Ewa4 01:21, 24 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Pozdrawiam już niedzielnie .
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
danuta_szwajcer 19:57, 24 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Mam nadzieję Aniu, że nie będą Ci się do wszystkiego wtrącac i krytykowac jak będziesz robić zmiany i nowe nasadzenia?a od czego zaczynasz? masz już jakis plan?
____________________
Liliowo i kolorowo:)
anna_g 20:26, 24 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Dobry wieczór Danusiu Nie teściowe nie krytykują - czasem mamy tylko ciut inne gusty no i inaczej dysponujemy czasem a oni są ciut niecierpliwi - zwłaszcza teść. Czasami ma to swoje dobre strony Zdarzało mi się wymyślić jakąś innowację ogrodową do której było potrzebne np. wycięcie jakiegoś krzaczka - teściowi "napomknęłam" i poszłam do pracy, po przyjściu do domu... krzaczka już nie było... gorzej jakbym w tym czasie zmieniła zdanie Dlatego teraz mówię - "to miejsce zostawcie - obiecuję będzie tu ładnie - tylko zostawcie jak jest" Bo jak za długo zwlekam z wykonawstwem to potem znajduję różne rzeczy posadzone No wiesz, jak to jest - takie rodzinne życie. Czasem jest łatwiej, czasem trudniej - ale z reguły traktuję to z uśmiechem i rozbawieniem no bo przecież nie ma sensu robić rabanu Dlatego nazwałam ten ogród "taki trochę mój-nie mój" Ale i tak bardzo go lubię i bardzo mi pomaga psychicznie
A teraz Danusiu - wymarzyłam sobie rabatę z paprociami, hostami, iglakami - taką od północnej strony - zakochałam się w paprociach po przeczytaniu tutaj kilku wątków, i artykułów. Na razie siedzę i wybieram co by mi pasowało, mam problem z wybraniem iglaków i o to się zwrócę po pomoc tutaj - tylko muszę mieć ciut więcej czasu... Drugą rabatkę którą sobie umyśliłam - to będzie taka "pod płotkiem" na którym rosną wiciokrzewy i tam posadzę same kwitnące jednoroczne które to wszystkie wysieję na parapecie To będzie taki misz-masz kolorystyczny, ale bardzo potrzebuję kolorowych kwiatów dla siebie - dlatego będą to jednoroczne, żeby nie zrobić misz-maszu na długo
Poza tym zalożę sobie malutki warzywniczek - pomidorki i ziółka nigdy nie miałam. Wysiałam też poziomki - i zrobię sobie poziomkowe miejsce - już wiem gdzie
Ponadto mam zamiar - czego też nigdy nie robiłam - zrobić kilka kompozycji w donicach - do "salonu" ogrodowego - w tym celu wysiałam heliotrop.
Mam też plany powalczyć z grzybami na trawniku. Wykończyć rabatę przed domem, która jest bezpośrednio przed zejściem i przed takim mały tarasikiem na którym często siedzą sobie teściowie sami lub z goścmi - żeby kwitło posadziłam tam tulipany, krokusy, azalie, rododendron, po tulipanach wejdą może kwitnące jednoroczne - żeby widok mieli ładny przy odpoczynku Jest tam też ciurkadełko które mnie nie zadowala - ale to będzie inwestycja na przyszły rok - teraz jest kupa kamieni którą przekładałam trzykrotnie, ale i tak źle - jednak lubimy ten szum wody i ciurkadełko musi być.
To tyle co na początek mam w planie. Chciałabym żeby mi się to udało, oprócz oczywiście takiej codziennej pielęgnacji. Uffff... Danusiu.... zapytałaś
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Kondzio 20:44, 24 lut 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
No no ile pracy przedemną tez dużo ale tu każdy dopinguje i pomoaga dobrym słowem więc możesz liczyc na pomoc z zasadzeniem i takim dobrym słowem
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
anna_g 20:50, 24 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Dzięki Konradzie - na to właśnie liczę Zmieniłeś awatarek - zdjęcie z Gardenii - poznaję Fajne. Teraz to już prawie jakbym Cię znała - pooglądałam wszystkie zdjęcia i przeczytałam całą relację. Zazdraszczam Pozdrowionka wieczorne ślę
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Kondzio 21:02, 24 lut 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
anna_g napisał(a)
Dzięki Konradzie - na to właśnie liczę Zmieniłeś awatarek - zdjęcie z Gardenii - poznaję Fajne. Teraz to już prawie jakbym Cię znała - pooglądałam wszystkie zdjęcia i przeczytałam całą relację. Zazdraszczam Pozdrowionka wieczorne ślę
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
danuta_szwajcer 21:06, 24 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Pięknie Aniu odpisałas, masz to wszystko tak fajnie rozplanowane i o każdego zadbałas, jestes dobrym człwiekiem Pracy dużo przed Tobą ale i radości z tworzenia a ile radości będziesz miała z efektu pracy i oczy będą cieszyć te wszystkie nasadzenia. Dobry pomysł z tymi jednorocznymi a jak chcesz koloru w ogrodzie to moze posadz sobie dalie niskie z tym ze trzeba wykopac na zime ale zawsze mozesz posadzic w inne miejsce a kwiaty bedziesz miala do mrozow.Też mam kałuże w ogrodzie dla fonntany i szumu wody,ktory bardzo lubie,szum wody śpiew ptaków ktorych mam mnóstwo i moja sunia echh juz się nie mogę doczekac pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
anna_g 23:49, 24 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321




U mnie dzisiaj roztopy
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies