Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :)

anna_g 14:37, 26 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Zbyszku jak się cieszę, że Cię tutaj widzę... to "przez Ciebie ta pomysła" bo jak zobaczyłam u Ciebie athyrium niponicum metallicum red beauty to się zakochałam od pierwszego wejrzenia a potem to już "tak poszło". Na pewno prosiłabym Cię o pomoc tak czy tak,bo i od paproci i od iglaczków Ty fachowiec jesteś. Myślałam o choinie kanadyjskiej - tylko: to jest wysokie drzewo (ja wiem - można ciąć) i dość "rozłożyste". Mnie by tam nawet pasowało takie nie całkiem malutkie tylko obawiam się czy nie zrobi to zbyt głębokiego cienia - bo jak mówię słońca to już tam nie ma ale jest jasno. Potem będzie cień i to jeszcze dodatkowo osłonięty drzewami (bo chcialabym dwa) no i nie wiem czy tak będzie dobrze? Myślałam też o cisach jakichś bardziej kolumnowych - wtedy mogłabym je dać bardziej z tyłu rabaty i nie ocieniałyby dodatkowo, ale... jakoś tak... nie jestem przekonana. Musze to narysować, lepiej będzie widać. Musze jeszcze podpatrzyć u ciebie hosty
Dzięki że tu wpadłeś Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
ZbigniewG 15:34, 26 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8895
Ania ja dostaniesz choinę kanadyjską Pendula to będzie to !!!poprowadzona przy paliku na taką wysokość jaką chcesz, obok choiny karłowe i cisy do tego paprocie, funkie i kolorowe plamy żurawek
u siebie wcisnąłbym jeszcze hortensję bukietową(kilka )

ale to jest oczywiście moje niepedagogiczne i niezgodne ze sztuką podejście do tematu

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
gierczusia 16:19, 26 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Co do pergoli , to mogłaby być ciutek większa .. Zgadzam się iglak do cienia to na pewno cis ..ale rododendrony by mogły być , niektóre trawy ...hosty ,źurawki .. Aaaaa , wybór że hoho
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
anna_g 16:33, 26 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Wieczorkiem postaram się wstawić jakiś rysuneczek i pokazać jak to mniej wiecej wygląda i o co mi mniej więcej chodzi. O rododenronach też myślałam ale jakoś nie mogłam sobie wyobrazić tego połączenia - z paprociami - bo głównie to w nich się zakochałam Pewnie pasuje tylko ja mam pod tym kątem kiepską wyobraźnię. Pomierzę długość tej pergoli - jest dość długa - i wam to wszystko opiszę.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 16:33, 26 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
ZbigniewG napisał(a)
Ania ja dostaniesz choinę kanadyjską Pendula to będzie to !!!poprowadzona przy paliku na taką wysokość jaką chcesz, obok choiny karłowe i cisy do tego paprocie, funkie i kolorowe plamy żurawek
u siebie wcisnąłbym jeszcze hortensję bukietową(kilka )

ale to jest oczywiście moje niepedagogiczne i niezgodne ze sztuką podejście do tematu



Zbyszku - co tu dużo gadać Ty masz po prostu wszędzie cudnie
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
gierczusia 17:02, 26 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
A może na ten bluszcz powojnik ???
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 17:04, 26 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Sławko z " ja teź podzielę się z wami moim ogrodem " mieszka gdzieś bliziutko Ciebie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 17:07, 26 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Nie wiem czy rododendron da radę z paprociami.. Może Zbynia podpytaj.... On jest kapryśny ...


Ochy przepraszam :.. To nie Zbynio kapryśny tylko rododendron
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
ZbigniewG 17:34, 26 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8895
gierczusia napisał(a)
. Może Zbynia podpytaj.... On jest kapryśny i ma płytkie korzenie , które nie lubią współzawodnictwa

o przepraszam, wcale nie jestem kapryśny a co do reszty to już stanowczo protestuję
chociaż właściwie za współzawodnictwem to nie przepadam

czy taka odpowiedź wystarczy(foto) jest Rh, paprocie a z boku jeszcze jałowiec Horstman


dla ścisłości ta paproć nie wypuszcza rozłogów
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
danuta_szwajcer 17:47, 26 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ale tej pięknej brzozy nie będziesz wycinac?
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies