Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gabisiowy ogród...początki....:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Gabisiowy ogród...początki....:-)

gabriela_kra... 09:56, 28 lut 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Dzień dobry.

Jestem dziś od rana i szukam inspiracji i rad. Zostawiam też fotki, żeby było potem co porównać.

Na pierwszy ogień jak tylko ziemia rozmarznie idzie ten zapuszczony teren za warzywnikiem. Graca już się pali do roboty W to miejsce chcę przenieść borówki, kilka nowych dosadzę, przesadzę jeżyny bo rosną na środku i zasypię korą. Mąż się ucieszy, bo zawsze narzeka, że musi tam kosiarką wywijać.



I mam do Was prośbę: kolejna rabata to ta prosta aż do samego garażu. Chcę tam pas hortensji Vailek, do tego rozchodniki - kontynuacja i trawki na przód. Z tyłu od tuji chcę trawy ML i co kawałek wiśnię Amanogavę, ale się zastanawiam teraz, bo tam będzie słońce przez cały dzień i czy to dobry dobór roślin?

P.S. Ten pas - szerokość rabaty będzie większa niż jest obecnie i oczywiście Ice Dance będzie przesadzona do przodu.


____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 16:19, 28 lut 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Jeszcze nad jednym się zastanawiam - a mianowicie nad winogronem. Mam przy garażu nasłonecznioną ścianę i aż się prosi...Ale ja doświadczenia z winogronem dużo nie mam, więc się boję Marzy mi się zielone duże i czerwone wielkoowocowe, ale chciałabym je jakoś tak prowadzić żeby okna nie zasłonić. Kompletnie nie znam się na odmianach Da się coś zrobić?



____________________
Gabisiowy ogród...początki...
anna_t 18:30, 28 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
cześć Gabrysia
przywiodły mnie do Ciebie Twoje skrzynie z watku o nich
powiedz mi proszę bo kupiłam deski 16cm 3cm grube będę po 3 szt. to chyba podobnie jak u Ciebie. czemu stawiałaś te skrzynie na płytach? folia jest wywinięta aż pod spód?
też planuję siatke na krety bo wyczytałam że nornice buszują w skrzyniach

w kwestii długiej rabaty to pomysł masz super. taką długą rabatę ma też Navi i właśnie z hortkami w pełnym slońcu więc bez obaw tylko ona tam nawodnienie ma chyba... https://www.ogrodowisko.pl/watek/5397-typografia-ogrodu?page=1620

na winogronach się nie znam to nie podpowiem. w starym domu miałam takie nn jeszcze z czasów mamy to rosło na ścianie garażu sąsiada i moim zdanie dałoby się uksztaltować jego kierunek.

powiem Ci że fajnie by wyglądał taki niski żywopłot przed warzywnikiem. aż do garażu

wow ale posta strzasłam!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 18:35, 28 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
gabriela_krajewska napisał(a)
Pięknie dziś świeciło słońce nieprawdaż???

Tak pięknie, że aż wystartowałam do warzywnika, chciałam zrobić porządek bo nie zdążyłam przed zimą...niestety - wszystko zamarznięte.

Tak pięknie, więc zrobiłam zdjęcia do nowej dłuuuugiej rabaty zaplanowanej na ten rok, która się tworzy w głowie i na papierze...

Tak pięknie, że aż mnie zapędziło w inny kąt...i po co???

R E W O L U C J A się szykuje...kto zgadnie jaka???




1 kratka to jeden metr?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Magleska 20:48, 28 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Witam się zaczynam czytać od początku narazie zobaczyłam śliczną córcię ...warzywnik i zmiany na proste rabaty ...pozdrawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
gabriela_kra... 21:41, 28 lut 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
anna_t napisał(a)
cześć Gabrysia
przywiodły mnie do Ciebie Twoje skrzynie z watku o nich
powiedz mi proszę bo kupiłam deski 16cm 3cm grube będę po 3 szt. to chyba podobnie jak u Ciebie. czemu stawiałaś te skrzynie na płytach? folia jest wywinięta aż pod spód?
też planuję siatke na krety bo wyczytałam że nornice buszują w skrzyniach

w kwestii długiej rabaty to pomysł masz super. taką długą rabatę ma też Navi i właśnie z hortkami w pełnym slońcu więc bez obaw tylko ona tam nawodnienie ma chyba... https://www.ogrodowisko.pl/watek/5397-typografia-ogrodu?page=1620

na winogronach się nie znam to nie podpowiem. w starym domu miałam takie nn jeszcze z czasów mamy to rosło na ścianie garażu sąsiada i moim zdanie dałoby się uksztaltować jego kierunek.

powiem Ci że fajnie by wyglądał taki niski żywopłot przed warzywnikiem. aż do garażu

wow ale posta strzasłam!


Witaj u mnie
Moje deski mają 20cm szerokości więc są wysokie na 60cm, Twoje będą troszkę niższe, ale też ok. Folia kubełkowa jest wywinieta na zewnątrz ale mimo wszystko daliśmy w naroznikach płyty żeby dolne deski nie miały tak od razu styczności z wilgocią. Siatka na krety obowiązkowa.
Skrzynie to mega wygoda ale przede wszystkim możliwość własnych warzyw dla osób które mają piasek na działce jak ja.

Kibicuje Ci w takim razie i dawaj znać jak idzie z warzywnikiem. Pozdrawiam
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 21:41, 28 lut 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
anna_t napisał(a)
cześć Gabrysia
przywiodły mnie do Ciebie Twoje skrzynie z watku o nich
powiedz mi proszę bo kupiłam deski 16cm 3cm grube będę po 3 szt. to chyba podobnie jak u Ciebie. czemu stawiałaś te skrzynie na płytach? folia jest wywinięta aż pod spód?
też planuję siatke na krety bo wyczytałam że nornice buszują w skrzyniach

w kwestii długiej rabaty to pomysł masz super. taką długą rabatę ma też Navi i właśnie z hortkami w pełnym slońcu więc bez obaw tylko ona tam nawodnienie ma chyba... https://www.ogrodowisko.pl/watek/5397-typografia-ogrodu?page=1620

na winogronach się nie znam to nie podpowiem. w starym domu miałam takie nn jeszcze z czasów mamy to rosło na ścianie garażu sąsiada i moim zdanie dałoby się uksztaltować jego kierunek.

powiem Ci że fajnie by wyglądał taki niski żywopłot przed warzywnikiem. aż do garażu

wow ale posta strzasłam!


Witaj u mnie
Moje deski mają 20cm szerokości więc są wysokie na 60cm, Twoje będą troszkę niższe, ale też ok. Folia kubełkowa jest wywinieta na zewnątrz ale mimo wszystko daliśmy w naroznikach płyty żeby dolne deski nie miały tak od razu styczności z wilgocią. Siatka na krety obowiązkowa.
Skrzynie to mega wygoda ale przede wszystkim możliwość własnych warzyw dla osób które mają piasek na działce jak ja.

Kibicuje Ci w takim razie i dawaj znać jak idzie z warzywnikiem. Pozdrawiam
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 21:42, 28 lut 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
anna_t napisał(a)

1 kratka to jeden metr?


Nie nie to tylko taki szkic orientacyjny
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 21:43, 28 lut 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Magleska napisał(a)
Witam się zaczynam czytać od początku narazie zobaczyłam śliczną córcię ...warzywnik i zmiany na proste rabaty ...pozdrawiam


Witaj i rozgość się
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 21:43, 28 lut 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Dziś podobno najzimniejsza noc... Boszzz moje roślinki, oby dały radę.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies