Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gabisiowy ogród...początki....:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Gabisiowy ogród...początki....:-)

anna_t 19:04, 07 mar 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Gabisia a folia kubełkowa w skrzyniach jest dziobami do desek czy do wewnątrz?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
gabriela_kra... 09:40, 08 mar 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
anna_t napisał(a)
Gabisia a folia kubełkowa w skrzyniach jest dziobami do desek czy do wewnątrz?


Ha ha, nie pamiętam ale wiem że mam na odwrót, szefowa potwierdziła. Muszę się przyjrzeć.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 09:47, 08 mar 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
pawel_snopek napisał(a)
Jestem strasznie ciekawy jakie odmiany pomidorów wybrałaś na ten sezon


Przez 4 lata wysiewania mam sprawdzone odmiany, które biorę co roku, ale w przypadku sadzonek gotowych które w tym roku zamówiłam z ulubionych odmian były tylko dwie:
Bycze Rogi Opalka
Delicious
Pozostałe które zamówiłam to:
Crimean Rose
Crnkovic Yugoslavian
Great White
Mexico
Texas Star
Katja
Black Krim
Black From Tula
Mama Leone.

Lubie sprawdzać nowe odmiany. Ale mam zeszyt i co roku zapisuje zakupy nasion wszelakich i tam mam uwagi na temat roślin czy się udały, czy warto kupić ponownie. Dużo to ułatwia.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
anna_t 12:58, 08 mar 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
To daj znać jak się przyjrzysz bo mam plan robić skrzynie w sobotę

Byś się podzieliła swoimi notatkami *
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
gabriela_kra... 14:57, 08 mar 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
anna_t napisał(a)
To daj znać jak się przyjrzysz bo mam plan robić skrzynie w sobotę

Byś się podzieliła swoimi notatkami *


To tak: wypukłe kubełki powinny być od wewnątrz przylegając do deski, wtedy wilgoć spływa i deski się tak szybko nie zużywają, a ja w starych skrzyniach mam na odwrót... Nowe już robiłam prawidłowo.

Buziaki
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 21:51, 09 mar 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
ROZTWÓR TYMOLOWY - środek bakteriobójczy, grzybobójczy i owadobójczy

50g tymolu rozpuszczamy w 200ml ciepłego spirytusu
Otrzymamy ok 250ml stężonego roztworu tymolu.

Dawkowanie: 1 ml/ litr wody.
W zależności od zagrożenia chorobowego i od charakteru oprysku/ grzybobójcze czy owadobójcze/ stężenie może być podwyższone do granicy rozpuszczalności tymolu w wodzie tj prawie 1 g/l czyli maksymalnie 5ml/l wody
Żeby zwiększyć spektrum działania, do każdego litra cieczy do oprysku można dodać 1 tabletkę 300 - 500mg Polopiryny (Aspiryny). Żeby ograniczyć zmywalność środka, do każdego litra wody dodajemy 100ml krochmalu.
Wg Danki w tym jednym litrze ma być już 100 ml tego krochalu, ja tak będę robić.
Oprysk można robic nawet codziennie, nie ma tutaj ograniczej ale po co? ja będę robić co tydzień

PROPIONIAN WAPNIA - środek grzybobójczy i nawóz wapniowy dolistny
Odważamy 150 gram propionianu wapnia i wsypujemy do butelki o poj 1 l. Do tego dodajemy 2 ml octu 10 % lub 3 ml octu 6 % (np. owocowy jeszcze lepszy bo zawiera pektyny dodatkowo odżywiające rośliny) i całość dopełniamy wodą (najlepiej deszczówką) do objętości 1 litra. Wstrząsamy do całkowitego rozpuszczenia.
Dawkowanie: 2 ml/litr cieczy do oprysku profilaktycznie lub 4ml/l interwencyjnie.
Do każdego litra cieczy do oprysku dodajemy 100 ml krochmalu
Minimalny odstęp miedzy opryskami to 5 dni.

RT nie mieszać z PW. Jeśli pryskać to najpierw RT, a następnego dnia można użyć PW - odwrotnie dopiero po 7 dniach. Ja planuję w piątki opryskiwać RT a w soboty PW cały sezon tak.

źródło:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1806-naturalne-zwalczanie-szkodnikow-bez-chemii
http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5-warzywnik/126556-ekologiczne-srodki-ochrony-roslin?limitstart=0
____________________

Sobie Aniu podkradłam. :*
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 08:47, 11 mar 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
W piątek i sobotę troszkę posprzątałam ogród. Ciąć jeszcze nie tnę, ale mokre liście z kamieni usunęłam, wszystkie te, które zostały po jesieni nie sprzątnięte. Miałam też sporo połamanych gałęzi, więc część wykorzystałam na wianki a resztę uprzątnęłam. Małe rzeczy a cieszą



Z połamanej od śniegu gałęzi jałowca zrobiłam krzyż na cmentarz, jeszcze tylko wiosenne dekoracje do niego i gotowy.

____________________
Gabisiowy ogród...początki...
anna_t 09:05, 11 mar 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Do usług niedługo zaczynam eko oprysk
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
gabriela_kra... 09:08, 11 mar 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
anna_t napisał(a)
Do usług niedługo zaczynam eko oprysk


No masz, a ja dopiero zamawiam składniki
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
wrobelki 23:13, 19 mar 2018


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Hej Gabrysiu, przychodzę w rewizytą cofnęłam się trochę do tyłu. Pewnie chodziło o tą winorośl pod ścianą garażu da się tak prowadzić żeby ładnie rosła, a okno nie zarosło Podeślę Ci jak można prowadzić winorośl żeby i owocowała i w ryzach została, a nie przejęła sąsiednich rabat Jeśli chodzi o doradztwo przy nasadzeniach na rabatach to ja żuczek mały i uczący jestem, więc za wiele nie pomogę ale chętnie pokibicuję

Ps. Przepraszam że tak późno odpisuję, ale w strasznym niedoczasie jestem
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies